Lumpy153
04.04.12,12:33
Dobry den.
Mam otazku.. 2 mesiace vykonavam vodiča taxisluzby, som vedeny na urade prace ako nezamestnany a vo firme ktorej jazdim som na dohodu.. počul som ze vysiel novy zakon, ze ako vodič taxisluzby uz nemozem jazdit na dohodu, ale ze zamestnavatel ma musi zamestnat alebo mozem vykonavat taxisluzbu na zivnost.. Majitel taxisluzby nejak nejavy zaujem o zamestnanie a stale sa vyhovara ze zatial to moze ostat tak ako to je.., lenze...

Otazkou ostava, ze či ked ma zastavi inspekcia, či budem pokutu platit ja alebo zamestnavatel???
Ake sankcie su za to?
Nakolko robim v taxikara malom meste na severe Slovenska a je nas tam vela taxikarov (s čoho polovica je na čierno) nemozem si dovolit spravit zivnost a myslim ze majitelovy taxisluzby sa nas neoplati zamestnat.. (majitel ma 2 taxiky s coho mesačne mu zarobia cca 1000e) jazdi 5 soferov...


za skoru odpoved dakujem..
misoft
04.04.12,18:02
Zamestnávateľ a možno aj ty. Taxy sú rôzne - zamestnávateľ môže dostať poriadne mastnú pokutu (neviem, ale možno aj 33000€). U teba aj 1600€
Luky91
17.04.12,16:21
Je nejaká možnosť ako pracovať (legálne) v taxislužbe popri zamestnani? na živnosť sa mi to neoplati.