para
04.04.12,16:39
Prosím vyjadrite sa k cenovej politike frmy KROS. Balík podpory na program ALFA na r. 2012 ponúkajú za 74,96€ čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 22 %. Podľa môjho názoru firma skúša čo si môže dovoliť, alebo sú úplne odtrhnutý od reality.
Ďalej ponúkajú prechod na ALFA plus so 70% zľavou za 87,06 €. Sú tam niektoré vylepšenia ale si reba uvedomiť, že oproti r. 2011 to predstavuje nárast o 58 %.
Firma KROS si vôbec nevšimla, že je tu kríza a svoje poplatky si nehoráznym spôsobom zvýši o uvedené percentá, na druhej strane účtovníci ak si chcú udržať klientov nemôžu si dovoliť navýšiť svoje služby.

Prosím vyjadrite sa k uvedenému, prípadne spoločne apelujme aby firma KROS zreálnila svoje ceny za ponúkané služby.
KEJKA
04.04.12,17:03
j sa to dalo čakať, ked základné programy ponúkala s 50%ou zľavou, nazbierala klientov, teraz možno musia doháňať straty. Klientelu majú, kto investoval do programu, tak si rozmyslí prechádzať na iný program, nie je to jednoduché.
Podľa mňa ak nezaplatíš, program môžeš využívať, akurát nemáš nárok na upgrade, takže ti nejaký čas vydrží - samozrejme - až tých zmien bude veľa časom bud prejdeš na iný program, alebo si budeš JU robiť v exceli, alebo proste zaplatíš.
Zita5
04.04.12,17:18
j sa to dalo čakať, ked základné programy ponúkala s 50%ou zľavou, nazbierala klientov, teraz možno musia doháňať straty. Klientelu majú, kto investoval do programu, tak si rozmyslí prechádzať na iný program, nie je to jednoduché.
Podľa mňa ak nezaplatíš, program môžeš využívať, akurát nemáš nárok na upgrade, takže ti nejaký čas vydrží - samozrejme - až tých zmien bude veľa časom bud prejdeš na iný program, alebo si budeš JU robiť v exceli, alebo proste zaplatíš.

Však to, že program ponúkajú s 50% zľavou ale upgrade sa platí z pôvodnej ceny .V podstate sú tie programy drahé.
Aljok
04.04.12,17:38
Tiež mi dobre zdvihli tlak. Stará Alfa končí a tak nás nútia si zaplatiť novú, alebo prejsť na iný soft.
Roky pracujem v Alfe, asi nastal čas to zmeniť. Neznášam keď ma niekto do niečoho tlačí.
Mila123
04.04.12,17:52
mňa až tak Alfa nevytáča, ako Olymp......cena upgrade je neskutočná.......mám ju na 50 zamestnancov a za upgrade som dala niečo okolo 350 €......síce som neporovnávala cenu s minulým rokom, ale aj tak.......
andreaS
04.04.12,18:34
ja mam omegu a momentalne v takej verzii, kt. vobec nepotrebujem... zislo by sa mi degradovat... ale podla toho co pisu na nete, ani toto nepojde a upgrade chcem-nechcem, budem musiet platit z ceny programu, kt. cely nevyuzivam :(

navyse budem prechadzas z FO na PO a program budem preregistrovavat a zarazilo ma spoplatnenie aj tejto administrativnej cinnosti sumou 10% !!!! predtym to robili gratis a sama viem, ze toto preregistrovanie trva cca 5min... takze to su dalsie peniaze von len tak...

mne to pride presne tak, ze uz zdaleka nemaju tolko penazi ako kedysi tak si straty dohanaju zdvihanim ceny... pritom mi nepride, ze za svoje peniaze dostavam az taku kvalitu... ako napriklad naposledy... kto ste posielali danove priznanie PO hned ako ho zakomponovali ste museli poznamky urobit rucne pripadne ste si mysleli ze su ok a podali tie, kt. boli v programe... nasledne v aktualizacii tesne pred 31.3. tuto chybu opravili, zaco sa len ospravedlnili na nete... akoze diky...
KEJKA
04.04.12,19:25
mňa až tak Alfa nevytáča, ako Olymp......cena upgrade je neskutočná.......mám ju na 50 zamestnancov a za upgrade som dala niečo okolo 350 €......síce som neporovnávala cenu s minulým rokom, ale aj tak.......
podľa čoho sa to odstupňuje? ja mám tiež verziu na 50 zam-cov, zďaleka už síce toľkých nemám, jedna firma medzičasom skrachovala.............., to je však jedno,. za upgrade som však platila 230 s DPH, takže to je sakra rozdiel oproti tvojim 350 EUR - nepomýlila si sa?
andreaS
04.04.12,19:34
ja som si az teraz klikla o co vlastne ide... kamaratka teraz kupila alfu multiverziu v akcii 50% a to ma teraz akoze zaplatit dalsich cca 90e ??!!!! aby mala program alfa plus, kt. ani nevieme ako vyzera a co to vlastne je??? ako neni to choreee??!!!! ani jej to nejdem teraz na vecer povedat, az rano radsej... ufffffff .. nemam slov!!!
korela
04.04.12,20:07
Ste odkázaní iba na Kros?
Aljok
05.04.12,05:12
Tiež mi dobre zdvihli tlak. Stará Alfa končí a tak nás nútia si zaplatiť novú, alebo prejsť na iný soft.
Roky pracujem v Alfe, asi nastal čas to zmeniť. Neznášam keď ma niekto do niečoho tlačí.
Teraz som volala do Krosu kedy skončia podporu starej Alfy. Dostala som info, že v priebehu pár rokov.
Atreides
05.04.12,05:15
Nepracujem s produktami Kros avsak dokazem pochopit preco k tomu spolocnost Kros pristupila. Do ceny musia premietnut zvysene naklady suvisiace s vyvojom novych produktov. Urcite uz pracuju na Omege Plus, Olympe Plus... Taktiez cenova politika Krosu s ich 50% zlavami pocas sezony je zvlastna. Zlavy sa zvycajne davaju ked sa nepredava, Kros dava zlavy ked sa predava najviac. Tak aby bolo z coho davat tie zlavy je potrebne zvysit ceny. Kazda spolocnost to ma dobre spocitane. Pouzivatelia su konzervativni a ak su s produktom spokojni radsej zaplatia viac akoby mali menit SW za iny. Preto vynos z kazdeho zvysenia ceny (aj ked cast pouzivatelov SW zmeni) bude v konecnom dosledku pozitivny. Navyse stale su to sumy pohybujuce sa radovo v desiatkach EUR, tak si myslim, ze aj s ohladom na ich zvysujuce sa naklady (kvalitni ludia tiez nieco stoja) by sa ta cena mohla dat akceptovat.
Zita5
05.04.12,05:22
Zadávateľka otvorila duplicitnú tému, neviem prečo .
http://www.porada.sk/t191845-neadekvatne-zvysenie-poplatkov-firmou-kros.html
veronikasad
05.04.12,05:27
Teraz som volala do Krosu kedy skončia podporu starej Alfy. Dostala som info, že v priebehu pár rokov.
mňa zaujímalo, či v novej ALFe je vyriešený jednostranný zápočet (faktúra+dobropis), ak sa uhrádza len rozdiel. Dostala som odpoveď, že ani v Alfe plus tento problém ešte neriešili.
Lubo44
05.04.12,05:58
O tom prechode som sa dozvedel až teraz, tak som sa pozrel na rozdiely medzi starou a novou Alfou. A vyzerá to tak, že to bude lepšie. Hneď prvý bod ma potešil - rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov denníka v jednom riadku. Tak to teda Alfe veľmi chýbalo. Tiež poteší otvorenie viacerých evidencií naraz, automatické zálohovanie a pod.. Takže podľa poskytnutých informácii zatiaľ krok vpred. Uvidíme aká bude realita. Ale s tým poplatok 20% teda zas potvrdili, že sú dosť drahý.

Tú 70% zľavu na prechod sa možno oplatí využiť. Aspoň si môžem rozložiť výdavky za balíky podpory k programom Kros na viac mesiacov a nubudem to platiť všekto naraz. Aj keď treba zas rátať s vyšším poplatok na budúci rok. A zase sme v jednom kolotoči :(
Aljok
05.04.12,06:45
O tom prechode som sa dozvedel až teraz, tak som sa pozrel na rozdiely medzi starou a novou Alfou. A vyzerá to tak, že to bude lepšie. Hneď prvý bod ma potešil - rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov denníka v jednom riadku. Tak to teda Alfe veľmi chýbalo. Tiež poteší otvorenie viacerých evidencií naraz, automatické zálohovanie a pod.. Takže podľa poskytnutých informácii zatiaľ krok vpred. Uvidíme aká bude realita. Ale s tým poplatok 20% teda zas potvrdili, že sú dosť drahý.

Tú 70% zľavu na prechod sa možno oplatí využiť. Aspoň si môžem rozložiť výdavky za balíky podpory k programom Kros na viac mesiacov a nubudem to platiť všekto naraz. Aj keď treba zas rátať s vyšším poplatok na budúci rok. A zase sme v jednom kolotoči :(

A toto ma práve rozzúrilo. :mad: To rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov nám sľubujú už roky. Roky platím 20% z programu. A výsledok? Keď sú konečne schopní to zapracovať do programu, tak si musím kúpiť nový program a znova platiť! Za čo som potom platila celé roky? Aby si mohli vyvíjať nový program,ktorý znovu zaplatím?
Na toto ich správanie nemám slušných slov.
Tú 70% zľavu za prechod podľa mňa dali preto, lebo im budete robiť pokusných králikov a vychytávať chyby. :---
Zita5
05.04.12,06:54
Ja tomu teraz nerozumiem, o akom zakúpení nového programu Alenka píšeš. To znamená, že budeme musieť kúpiť nový program ?
Lubo44
05.04.12,06:59
A toto ma práve rozzúrilo. :mad: To rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov nám sľubujú už roky. Roky platím 20% z programu. A výsledok? Keď sú konečne schopní to zapracovať do programu, tak si musím kúpiť nový program a znova platiť! Za čo som potom platila celé roky? Aby si mohli vyvíjať nový program,ktorý znovu zaplatím?
Na toto ich správanie nemám slušných slov.
Tú 70% zľavu za prechod podľa mňa dali preto, lebo im budete robiť pokusných králikov a vychytávať chyby. :---

Chápem to. Ani mne sa nechce platiť poplatky navyše. Ale čo už. Na druhej strane máme stále dosť možností výberu. Ale tých čo kvôli tomuto poplatku prejdu na iný softvér bude podľa mňa pramálo. A to si v Krose veľmi dobre uvedomujú a preto si to môžu dovoliť. A my im to samozrejme zaplatíme. Keby bol prechod z programu na program ľahší, flexibilnejší, lacnejší ako v súčastnosti je, tak určite by s takýmito cenami nemali šancu.
Lubo44
05.04.12,07:03
Ja tomu teraz nerozumiem, o akom zakúpení nového programu Alenka píšeš. To znamená, že budeme musieť kúpiť nový program ?

Nový program si kupovať nemusíte. Stará Alfa bude fungovať aj naďalej. Akurát tá nová vyzerá lepšie (nemám ešte odskúšané) a nevieme dokedy bude Kros ponúkať aktualizácie aj na starú. Keď s tým skončí, tak potom bude treba prejsť na novú verzi - Alfa plus. Kedy to bude a koľko to bude stáť vie len Kros (možno ani oni nie). Teraz to stojí prakticky 6% z ceny starej Alfy, plus balík podpory na ďalší rok za 20% z ceny starej alfy.
Aljok
05.04.12,07:04
Ja tomu teraz nerozumiem, o akom zakúpení nového programu Alenka píšeš. To znamená, že budeme musieť kúpiť nový program ?
To znamená, že časom prestanú podporovať Alfu a keď budeš chcieť prejsť na Alfu plus, tak si zaplatíš poplatok za prechod. :mad:
Zita5
05.04.12,07:05
Pozrela som stránku Krosu a jedine, čo by ma mohlo zaujať , tak je skutočnosť , že môžem v jednom riadku rozúčtovať služby zároveň s tovarom a podobne. No ak len o toto by mal byť softwér lepší, tak to radšej budem účtovať tak , ako doposiaľ na viac potrebných riadkov .A dizajn ma nezaujíma .

Je to fakt pravda , že som ich klientom cca 13 rokov , rok čo rok im platím nie malé peniaze, rádovo v stovkách euro a teraz ja si mám niečo zasa platiť. Však to ozaj mohli vylepšiť v ALFE, ktorú teraz používame.

Asi som počas daňových priznaní prespala dobu, tak táto téma je ozaj užitočná .
Aljok
05.04.12,07:11
Chápem to. Ani mne sa nechce platiť poplatky navyše. Ale čo už. Na druhej strane máme stále dosť možností výberu. Ale tých čo kvôli tomuto poplatku prejdu na iný softvér bude podľa mňa pramálo. A to si v Krose veľmi dobre uvedomujú a preto si to môžu dovoliť. A my im to samozrejme zaplatíme. Keby bol prechod z programu na program ľahší, flexibilnejší, lacnejší ako v súčastnosti je, tak určite by s takýmito cenami nemali šancu.
Niekoľko krát som prechádzala z jedného sofvéru do druhého. Nerobí to probém žiadnemu šikovnému účtovníkovi. Veď aj keď si kúpiš novú Alfu musíš prejsť zo starej do plusky.
Podľa mňa sme mali mať prechod zadarmo. Nejde o výšku poplatku. Tu ide o princíp!
Čo urobia ďalej keď im toto prejde? Zdvihnú ceny o 50%?
Aljok
05.04.12,07:14
Pozrela som stránku Krosu a jedine, čo by ma mohlo zaujať , tak je skutočnosť , že môžem v jednom riadku rozúčtovať služby zároveň s tovarom a podobne. No ak len o toto by mal byť softwér lepší, tak to radšej budem účtovať tak , ako doposiaľ na viac potrebných riadkov .A dizajn ma nezaujíma .

Je to fakt pravda , že som ich klientom cca 13 rokov , rok čo rok im platím nie malé peniaze, rádovo v stovkách euro a teraz ja si mám niečo zasa platiť. Však to ozaj mohli vylepšiť v ALFE, ktorú teraz používame.

Asi som počas daňových priznaní prespala dobu, tak táto téma je ozaj užitočná .
Presne pre toto zúrim. Platili sme a nie málo a keď konečne sú schopní zapracovať niečo čo sľubujú roky, tak si musíš zaplatiť prechod do nového programu. :mad:
Pritom je to taká samozrejmosť, že to už v Alfe dávno malo byť. Myslím to rozúčtovanie do viacerých stĺpcov a opakovaný prechod.
Lubo44
05.04.12,07:17
Niekoľko krát som prechádzala z jedného sofvéru do druhého. Nerobí to probém žiadnemu šikovnému účtovníkovi. Veď aj keď si kúpiš novú Alfu musíš prejsť zo starej do plusky.
Podľa mňa sme mali mať prechod zadarmo. Nejde o výšku poplatku. Tu ide o princíp!
Čo urobia ďalej keď im toto prejde? Zdvihnú ceny o 50%?

Tomu sa hovorí obchodná politika. A zrejme bude asi aj úspešná, keď majú toľko klientov.

My by sme sa ale mohli voči tomu nejakým spôsobom ohradiť. Keby nás bolo viac tak by to možno aj zabralo. Za pokus to stojí. Nejaký spoločný list do Krosu alebo niečo podobné. Čo poviete?
Stefan2005
05.04.12,07:18
Nepracujem s produktami Kros avsak dokazem pochopit preco k tomu spolocnost Kros pristupila. Do ceny musia premietnut zvysene naklady suvisiace s vyvojom novych produktov....

... možno že premietajú aj zbytočné náklady na zapracovanie daňovo-odvodovej reformy... takže platí staré osvedčené - všetky prešľapy politikov zaplatia ľudia...
andreaS
05.04.12,07:28
ja mam skor pocit ze im platime znizujuce sa zisky... aby nahradili straty, tak si dvihnu zakladnu cenu programu a my potom platime upgrade 20% z aktualnej plnej ceny... lebo uz zdaleka nemaju tolko novych firiem a tolko penazi ako kedysi.. aspon ja mam taky pocit...

a presne tak, som ich dlhorocny klient, dohodila som im zakaznikov z radov mojich klientov, dokonca som im raz poslala navod ako by bolo lepsie nahadzovat leasingy a ich odpoved bola, ze ich navod je len navod ako sa to moze urobit... a kazdy si to ma zauctovat ako chce... tak tam som s hyperaktivitou skoncila...

ja som robila uz v x programoch a v kazdom mi vyhovovalo nieco ine... keby sa tieto vlastnosti spojili tak som vyskerena a spokojna maximalne :D

ale vezmite si, ze si kupite novu alfu v 02/2012 s 50% zlavou... co bolo vtedy cca 140e s dph... a teraz pridu s novou alfou, o kt. uz vtedy vedeli (!!!) a mate zaplatit dalsich 90e ... nie len ten prechod ale plus 20% upgrade na dalsi rok... vsak to nema logiku... v cene noveho programu uz rocny upgrade je, preco ho platit znova po 2 mesiacoch od kupy programu? preco to nedali alikvotnou ciastkou z rozdielu ceny softu zakupeneho a akutalnej ceny alfy plus???

a citali ste, ze alfa plus nema zapracovane DP FO? a co ked chcem spracovavat danove priznania tym, kt. maju odklad? dve alfy mi neostanu v pc...

v poslednej dobe, co novinka, to nervy... zacnem skusat konkurencne programy a ked najdem taky, kt. mi bude vyhovovat, tak im kaslem celu alfu, omegu aj olymp... hoci mam omegu za dost vela penazi, tak nech si ju zozeru, ja im z tej ceny platit upgrade nebudem, ked nepotrebujem vyuzivat celu kapacitu programu a degradovat bezplatne mi nedovolia... bodka :D
Zita5
05.04.12,07:40
Teraz je na rade ALFA a čaká nás to isté aj s Omegou :D
Zita5
05.04.12,07:41
Niekoľko krát som prechádzala z jedného sofvéru do druhého. Nerobí to probém žiadnemu šikovnému účtovníkovi. Veď aj keď si kúpiš novú Alfu musíš prejsť zo starej do plusky.
Podľa mňa sme mali mať prechod zadarmo. Nejde o výšku poplatku. Tu ide o princíp!
Čo urobia ďalej keď im toto prejde? Zdvihnú ceny o 50%?

Treba spísať petíciu ,ak nedajú prechody v rámci balíkov ktoré máme zakúpené, zmeníme dodávateľov SW .:)
Lubo44
05.04.12,07:41
Teraz je na rade ALFA a čaká nás to isté aj s Omegou :D

No ak áno, tak sa mám na čo tešiť. Omega je podstatne drahšia ako Alfa. :(
Zita5
05.04.12,07:43
Tomu sa hovorí obchodná politika. A zrejme bude asi aj úspešná, keď majú toľko klientov.

My by sme sa ale mohli voči tomu nejakým spôsobom ohradiť. Keby nás bolo viac tak by to možno aj zabralo. Za pokus to stojí. Nejaký spoločný list do Krosu alebo niečo podobné. Čo poviete?

Súhlasím .

Ak môžu nie malé peniaze míňať na velikánske bilboardy, na ktorých dávajú na vedomie ich nezmyselné zľavy , tak by sa mali starať aj o svojich klientov.
Stefan2005
05.04.12,07:44
... aby nahradili straty, tak si dvihnu zakladnu cenu programu a my potom platime upgrade 20% z aktualnej plnej ceny... ..

... keď to takto píšeš, ani to nie je (vyjadrené v %) až tak veľa.

Schválne by ma zaujímalo (urobme si prehľad), koľko (v eurách a v % z OC) stojí UPDATE (rozlišujem udržiavanie softvéru v legislatívnom poriadku od UPGRADE - rozširovania funkcií a vlastností programu)...

Vo firme sme za program Bookkeeper - plná cena bola cca 500 EUR platili ročne 1/3 z ceny, alebo po troch rokoch znova plnú cenu programu !!!
Lubo44
05.04.12,07:49
Súhlasím .

Ak môžu nie malé peniaze míňať na velikánske bilboardy, na ktorých dávajú na vedomie ich nezmyselné zľavy , tak by sa mali starať aj o svojich klientov.

Možno by to pomohlo. Používateľov Alfy je tu na porade dosť. Keby sa k tomu pridali naši klienti, tak by z toho mohlo byť celkom zaujímavé číslo. Keby sme s tým nedosiahli ten prechod zadarmo, tak si aspoň zistíme ako si náš dodávateľ váži náš názor.
andreaS
05.04.12,08:12
... keď to takto píšeš, ani to nie je (vyjadrené v %) až tak veľa.

Schválne by ma zaujímalo (urobme si prehľad), koľko (v eurách a v % z OC) stojí UPDATE (rozlišujem udržiavanie softvéru v legislatívnom poriadku od UPGRADE - rozširovania funkcií a vlastností programu)...

Vo firme sme za program Bookkeeper - plná cena bola cca 500 EUR platili ročne 1/3 z ceny, alebo po troch rokoch znova plnú cenu programu !!!

ja som rozsirovala program kvoli vacsiemu klientovi asi o 1000e ... predtym mi stacila aj ta moja verzia... a momentalne by som chcela ist na menej modulov a dokonca aj bez nahrady rozdielu... nech si tie peniaze nechaju, ako je to moja strata... ja to uz nepotrebujem, tak z toho ani nechcem platit rocnu podporu aby som mohla dalej stahovat aktualizacie... cize momentalne mam program v hodnote cca 1500e a rocna podpora = 300e ... ak by som zdegradovala, pripadne ak by boli ochotni a vymenili mi niektore moduly za ine ale aj tak by som sa dostala na dajme tomu 1000,- ... takze rocna podpora 200e ... inak, ak mi neumoznia zdegradovat ale potrebujem rozsirit program o modul, kt. nemam, tak ma bude stat este viac ako z tej nizsej verzie... a mozem sa tak dostat na 2000e za program a teda 400e rocna podpora za moduly kt. absolutne nevyuzijem :( a takato neustretovost sa mi vazne nepaci a rozmyslam preto nad inym softom...
Zita5
05.04.12,08:38
Mám program ALFA multiverzia .Súčasná cena programu 399 eur.
Balík podpory mám uhradený na od 1.1.2012 do 31.2012 vo výške 78,96 eur.
Ak by som teraz chcela ALFU plus tak uhradím sumu 23,94 eur(do konca apríla je zohľadnená zľava)lenže, musím uhradiť už balík podpory za obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013 vo výške 79,80 eur .A ten pôvodný balík na ALFU , ktorý mám uhradený sa mi započíta do balíka ALFA plus na rok 2012 .

Bez uhradeného balíka podpory na rok 2013 sa prechod nedá uskutočniť .
Zita5
05.04.12,09:28
Pýtala som sa, že či nám niečo chystajú aj na Omegu, tak že uvažujú o tom .To bude finančne ten horší problém pre niekoho .
Aljok
05.04.12,09:40
Na ich Alfu kašlem. Podpora mi končí 30.6.12. Novú si nezaplatím. Dokončím v nej DP tým čo majú odklad do konca júna a budem hľadať iný soft na JÚ.
Ak im prejde toto s ALFOU môžeme podobný ťah čakať aj s Omegou a Olympom. A to by už boli iné pálky.
Aljok
05.04.12,09:57
Mám program ALFA multiverzia .Súčasná cena programu 399 eur.
Balík podpory mám uhradený na od 1.1.2012 do 31.2012 vo výške 78,96 eur.
Ak by som teraz chcela ALFU plus tak uhradím sumu 23,94 eur(do konca apríla je zohľadnená zľava)lenže, musím uhradiť už balík podpory za obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013 vo výške 79,80 eur .A ten pôvodný balík na ALFU , ktorý mám uhradený sa mi započíta do balíka ALFA plus na rok 2012 .

Bez uhradeného balíka podpory na rok 2013 sa prechod nedá uskutočniť .
A informovala si sa či za túto cenu budeš mať možnosť spracovávať 10 účtovníctiev, alebo neobmedzený počet? Lebo to je poriadny rozdiel. A oni majú medzi týmito dvomi verziami cenový rozdiel 100 € bez DPH.
Lebo tú cenu, ktorú uvádzajú v tabuľke prechodu 279 € za verziu Profesionál, tak tú majú zasa inde v cenníku Alfy plus uvedenú ako cenu za Štandart. A to je práve tá verzia kde môžeš mať max. 10 firiem..
http://www.kros.sk/35359
Zita5
05.04.12,10:35
A informovala si sa či za túto cenu budeš mať možnosť spracovávať 10 účtovníctiev, alebo neobmedzený počet? Lebo to je poriadny rozdiel. A oni majú medzi týmito dvomi verziami cenový rozdiel 100 € bez DPH.
Lebo tú cenu, ktorú uvádzajú v tabuľke prechodu 279 € za verziu Profesionál, tak tú majú zasa inde v cenníku Alfy plus uvedenú ako cenu za Štandart. A to je práve tá verzia kde môžeš mať max. 10 firiem..
http://www.kros.sk/35359

Ja mám neobmedzený počet firiem, takže ak bola na mojich firemných údajoch predpokladám, že vie o čom hovorila .Dokonca mám aj prepojenie na viac sieti .
Zita5
05.04.12,11:23
Teraz som volala do Krosu kedy skončia podporu starej Alfy. Dostala som info, že v priebehu pár rokov.

Len aby sme neboli prekvapení :)
Aljok
05.04.12,11:43
Na Tvojom mieste by som si to pred zaplatením určite ešte raz overila.
Aljok
05.04.12,11:47
Preto som sa rozhodla, že im už žiadne peniaze za podporu nedám. Lebo nie sú schopní uviesť info dokedy budú podporovať starú Alfu. Nebudem predsa vrážať do softu, ktorý oni odpísali...
Zita5
05.04.12,12:05
Však si overím .V starej ALFE budem pracovať do konca roka.Na jeseň začnem riešiť, čo spravím.
Stefan2005
05.04.12,12:36
... Bez uhradeného balíka podpory na rok 2013 sa prechod nedá uskutočniť .

takéto skryté perličky obmedzujúce využívanie programu pokladám za bohapusté VYDIERANIE....
Zita5
05.04.12,12:46
takéto skryté perličky obmedzujúce využívanie programu pokladám za bohapusté VYDIERANIE....

Štefan , to keby som sa rozhodla o prechod na ALFU plus teraz v tomto čase, tak musím uhradiť aj balík podpory na rok 2013. V roku 2012 vyčerpám ten ktorý mám uhradený teraz.

Treba pozorne čítať nižšie hrubo vyznačené, z uvedeného vyplýva, že im dám len tak na rok peniaze ......

Podmienky prechodu z programu ALFA na ALFA plus:
Používatel programu ALFA môže prejst na zodpovedajúcu zostavu programu ALFA plus za zvýhodnených podmienok:
1) Poplatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus sa vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
2) Zároven je potrebné uhradit Balík podpory k programu ALFA plus, ktorý sa pri prechode vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
Ak má používatel platný Balík podpory k súcasnému programu ALFA, Balík podpory k programu ALFA plus zacne plynút až po skoncení platnosti súcasného Balíka podpory.
Aljok
05.04.12,14:12
Štefan , to keby som sa rozhodla o prechod na ALFU plus teraz v tomto čase, tak musím uhradiť aj balík podpory na rok 2013. V roku 2012 vyčerpám ten ktorý mám uhradený teraz.

Prečo zmenili politiku? Veď pri kúpe programu bola podpora na rok zdarma.
Aljok
05.04.12,14:21
takéto skryté perličky obmedzujúce využívanie programu pokladám za bohapusté VYDIERANIE....
Absolútny súhlas.
A pri takomto ich prístupe kto vie ako často budú zdvíhať aktuálne ceny programu, z ktorého sa počíta cena balíka podpory.
Prípadne ak zasa niečo vylepšia, tak budeme platiť za prechod na Alfu mínus, alebo Alfu 2 plus?
Bubačik
06.04.12,19:02
a citali ste, ze alfa plus nema zapracovane DP FO? a co ked chcem spracovavat danove priznania tym, kt. maju odklad? dve alfy mi neostanu v pc... A CITALI STE VY, ZE MAJU NAPISANE pripravujeme? To ze dva alfy v pc mat nemozete je len Vasa hypoteza, domnienka? Je to uplne novy program, kludne si stiahnite demo, stara alfa Vam ostane. Mozete pracovat v starej a skusat novu. Keby ste si zavolali do firmy, vysvetlili by Vam, ze stara alfa neskonci z roku na rok. I stavebny soft napredoval, mali taku istu politiku a nikoho nenutili hned prejst. A ze nemaju DPFO za rok 2011? Naco? Bude za rok 2012, ucto si dorobte klientom v starej alfe. Nikto vas do nicoho nenuti, len dali ponuku. A Vase rozhorcenia nad vyskou poplatkov? A co banky, spp, energetika, benzin (maslo slovnaftu, nikde tak cena nerastie ako v SR), potraviny, vajcia....pisali ste peticie obchodnym retazcom?? Kolko je kros na trhu a kedy naposledy zvysoval cenu alfy??? A kolko krat zvysuju ceny ine firmy? Pisete, ze kolko platite rocne firme poplatky. Aj za byt v osobnom vlastnictve mesacne platite nejakemu bytov. druzstvu....A Vam firmy za Vase sluzby neplatia? Robite im mzdy a ucto zdarma? Vela podnikatelov na slovensku nepodnika s radostou, ale kvoli vidine penazi, dostat nieco od firmy za sirenie mena, odporucania?? By som Vas chcela vidiet, ako Vam daju v inej firme nieco zadarmo, ked k nim pride vasa suseda. Trosku sa zamyslite, Vy podnikate s niecim inym, oni so softverom, kazdy potrebujete prijmy, aby firma fungovala. Alebo si skuste naprogramovat vlastny softver.
Stefan2005
06.04.12,19:09
a citali ste, ze alfa plus nema zapracovane DP FO? a co ked chcem spracovavat danove priznania tym, kt. maju odklad? dve alfy mi neostanu v pc... A CITALI STE VY, ZE MAJU NAPISANE pripravujeme? To ze dva alfy v pc mat nemozete je len Vasa hypoteza, domnienka? Je to uplne novy program, kludne si stiahnite demo, stara alfa Vam ostane. Mozete pracovat v starej a skusat novu. Keby ste si zavolali do firmy, vysvetlili by Vam, ze stara alfa neskonci z roku na rok. I stavebny soft napredoval, mali taku istu politiku a nikoho nenutili hned prejst. A ze nemaju DPFO za rok 2011? Naco? Bude za rok 2012, ucto si dorobte klientom v starej alfe. Nikto vas do nicoho nenuti, len dali ponuku. A Vase rozhorcenia nad vyskou poplatkov? A co banky, spp, energetika, benzin (maslo slovnaftu, nikde tak cena nerastie ako v SR), potraviny, vajcia....pisali ste peticie obchodnym retazcom?? Kolko je kros na trhu a kedy naposledy zvysoval cenu alfy??? A kolko krat zvysuju ceny ine firmy? Pisete, ze kolko platite rocne firme poplatky. Aj za byt v osobnom vlastnictve mesacne platite nejakemu bytov. druzstvu....A Vam firmy za Vase sluzby neplatia? Robite im mzdy a ucto zdarma? Vela podnikatelov na slovensku nepodnika s radostou, ale kvoli vidine penazi, dostat nieco od firmy za sirenie mena, odporucania?? By som Vas chcela vidiet, ako Vam daju v inej firme nieco zadarmo, ked k nim pride vasa suseda. Trosku sa zamyslite, Vy podnikate s niecim inym, oni so softverom, kazdy potrebujete prijmy, aby firma fungovala. Alebo si skuste naprogramovat vlastny softver.

Bubáčik, volebná kampaň už skončila :)
na prejav hovorcu zlepšiť trocha štylistiku a bude to fajn
Bubačik
06.04.12,19:12
Hlavne, ze ty si v pohode...
Paula
06.04.12,20:17
Hlavne, ze ty si v pohode...


My chápeme, že ani programátor nežije zo vzduchu...nie raz som na tomto fóre ich prácu obhajovala, keď tu boli "prosby" o soft zadarmo...ale tie poplatky od KROSu za ročnú podporu už začínajú aj mňa srdiť. Teda ich výška.
dafy
06.04.12,21:49
mne prišli dve faktúry
biela: stará Alfa-balík podpory+manipulačný poplatok= 36,56€
farebná: Alfaplus-balík podpory+poplatok za prechod na Alfaplus so 70% zľavou (do konca apríla)+manipulačný poplatok= 37,14
takže rozhodnutie je jasné. Aj keď biela faktúra je trochu odrb - manipulačný poplatok je zbytočný, všetko sa dá vybaviť zadara cez klientsku zónu a cena by klesla na 28,56€.
Stiahol som si demo Alfaplus a letom svetom som to prebehol. Je to úplne nový program (myslím kód), kopa vecí je vylepšená, hodne treba ešte programátorsky dotiahnuť. Ale to je problém každého nového softvéru. Má nový vzhľad (teraz nemyslím skiny) konečne vyzerá ako moderný program a nie ako stredoškolský projekt. V tomto smere treba objektívne uznať že urobili veľký pokrok. Iste, každý má svoje špeky ktoré by tam rád videl zapracované, ale ...
Ich marketing sa však podobá na predaj tlačiarní. Kúpite ich za facku, s tretinovou náplňou toneru, ale skúste potom kúpiť nové náplne. Alfu kúpite so zľavou aj 50%, ale poplatky sa platia z aktuálnej ceny. Mne by sa páčilo keby sa platili z nákupnej ceny. A keby robili aj účtovné poradenstvo, za tie eurá by mohli. Nie len písať "...
vzhľadom k tomu, že účtovné poradenstvo neposkytujeme, doporučujeme Vám uvedenú informáciu odkonzultovať s daňovým poradcom."
Firma Kros si veľmi dobre všimla že je tu kríza a snaží sa to riešiť - na náš účet. Nemám prehľad, ale predpokladám že aj ostatní producenti účtovného sw budú dvíhať ceny a poplatky. Myslím že žiadne apelácie a petície nepomôžu. Možno o rok bude Kros najlacnejší.
Zita5
07.04.12,10:21
Bubačik...máte právo na názor, ale si myslím, že je zbytočné z Vašej strany,nás tu takýmto spôsobom popisovať.Nie sme blbí.

Ja osobne som bola doposiaľ ako so softwérom Omega a ALFA spokojná a aj som.Ak mám problém, tak si ho dokážem riešiť s pracovníkmi Krosu .Vždy mi zatiaľ pomohli ochotne vyriešiť všetko, čo som potrebovala.Ak by som písala ,že nie tak by som klamala.

Mňa však prekvapilo to, či chcem alebo nechcem, postupne na ALFU PLUS budem musieť prejsť.
Ale .....následne s tým ma zaráža skutočnosť, že už v roku 2012 si musím zaplatiť balík podpory na rok 2013, ak by som chcela prejsť na ALFU už napr.dnes.To snáď Bubáčik mi nechcete tvrdiť že je to zo strany Krosu košér.Že napr. by ste boli spokojná, keby ste si mali niečo predplácať už teraz na celý rok 2013 a ešte k tomu, ani to nevyužívate.

Však dobre teda , ak chcem prejsť na ALFA plus napr. 13.4.2012 , tak si zaplatím prechod na ALFU plus a balík podpory , ktorý mám uhradený za obdobie od 1.1.2012 do 31.12.2012 za starú ALFU nech mi započítajú na balík podpory v alikvótnej čiastke na ALFU plus, a ak nie tak nech mi ho vrátia .Ak ho vrátia, tak si uhradím prechod + nový balík na rok 2012.

Mňa len prekvapuje, že ja si musím pri prechode uhradiť balík podpory za rok 2013 - u mňa je to obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013.Čiže uhradím prechod a balík podpory bude uhradený 2x .
V normálnom prípade by som si balík podpory na rok 2013 uhradila až v 1-2013.Ja by som to nazvala viazanosťou aj na rok 2013.
para
10.04.12,10:32
Firma Kros si zákazníka vôbec neváži. Na moju sťažnosť ohľadom výšky poplatkov mi do dnešného dňa vôbec neodpovedali. Sťažnosť bola odoslana e-mailom 4.4.2012
habdula
11.04.12,07:15
Ale to vôbec nie je pravda, zle čítaš, nikto ju nenúti prejsť na Alfu plus. Neviem, kde si to zobrala, prechod je dobrovoľný a kto nechce, neprejde. A novú Alfu plus si môžeš stiahnuť ako demo a pozrieť, takže si vieš zistiť ako vyzerá a funguje, takže nezavádzaj.
habdula
11.04.12,07:16
žeby boli Veľkonočné sviatky???
veronikasad
11.04.12,07:20
Ahojte,

vyskúšal už niekto ALFu plus ? Ako funguje - vychytali "krosáci" všetky "muchy" ?
Atreides
11.04.12,13:05
Je nerealne predpokladat, ze by novy softver par dni po uvedeni na trh, (nemam info od kedy ho Kros zacal nasadzovat - iste mali aj nejake pilotne nasadenia...) mal vychytane vsetky muchy. To bude trvat urcite este niekolko mesiacov po tom ako sa zacne hromadne pouzivat viacerymi pouzivatelmi. Ale to je normalne. Dolezite je aby to neboli zasadne chyby - nad drobnostami treba prizmurit oko.
Heleč
11.04.12,13:41
ahojte
ja som zaspala dobu. Nejako zle sa mi preklopil rok, tak som si stiahla aktualizáciu. No a jasne, že ma vôbec nenapadlo, že plus je uplne nový program. Tak som to nainštalovala, zasekla počítač, prišla o nervy .......
Ale hlavne som sa tak naštvala, že určite idem na iný program. Do konca roka to mám zaplatené a tým končím. Mám aj omegu a olymp, ale nemám na toto nervy.
Sú dobrý, ale čo je veľa to je moc.
Určite sa nájde niekto je tiež dobrý....
dúfam, že niekto poradí
Manual
12.04.12,18:02
Ahojte,

vyskúšal už niekto ALFu plus ? Ako funguje - vychytali "krosáci" všetky "muchy" ?
Vieročka, najprv sa v ňom treba zorientovať a to chvíľu potrvá, teraz je DPH :) Každý tam bude nakúkať a čo to si odskúša a aj to sa 3x vráti a zmaže čo zaúčtoval.
Paula
12.04.12,18:28
Ja už Alfu nepotrebujem, ale čítam vás. Mne to pripadá ako s tými ministrami...príde nový a všetko je hore nohami. Do Krosu asi prišiel inovátor, ktorý zaviedol novú filozofiu - jeho mysleniu a logike bližšiu a účtovníctvo nevidel ani z rýchlika čoby praktik - účtovník a tiež neberie ohľad , resp. nepýta sa užívateľov, čo je ich potrebám bližšie.
Dúfam takto nezmrníkujú aj Olymp.
Paula
12.04.12,18:42
A už začínam mať pocit, že začne byť lacnejšie - čo sa týka Krosu - kúpiť si každý tretí rok v akcii soft, než kúpiť raz a platiť pár rokov podporu kúpeného. Prehnala som to, ja viem, ale čo nie je, môže byť :cool:
Stefan2005
12.04.12,18:48
Paula, a vieš že máš pravdu ?
Okrem toho to nie je novum - noví zákazníci sú zvýhodňovaní prakticky všade - viď výhody, zľavy, benefity - napr. Telecom, Orange, poistenie vozidiel, atď.... Migrácia je (bude) základom šetrenia aj na poli účtovných programov... Takže neviažte sa (citovo, existenčne) iba na jeden program :)
gregi50
13.04.12,13:33
Takže program som vyskúšal. Počas používania som narazil na jednu pre mňa ZASADNU chybu a to nemožnosť zotriediť doklady v evidencii DPH podľa interného čísla. Pritom táto funkcia je aj v pôvodnej alfe a tak isto aj v omege. Veľký prešľap z ich strany. Pri väčšom množstve dokladov absolútne nemožná kontrola evidencie DPH v okruhu došlých faktúr. Po zavolaní do krosu mi bolo odporúčané zadávať miesto externého čísla interné. Uff to sú teda odborníci. A ďalšia chyba, že sa nedá na výdavkových dokladoch tlačiť pečiatka. Tak isto funkcia ktorá neprešla z pôvodnej Alfy. Ešte dodám, že program som si zakúpil, no keby som bol tušil o týchto nedostatkoch určite by som to neurobil. Teraz prechádzam späť k pôvodnej Alfe. Takže toľko moje skúsenosti.
Manual
13.04.12,19:21
gregi, ja pozerám demoverziu a neviem :confused: :) tam nájsť tlač tlač DP pre DPH. Ty si to skúšal už na "riadnej Alfa plus" ? Aj som spravil uzávierku DPH 1Q a tlač DP DPH nevidím... ?
gregi50
13.04.12,21:45
Manual. Áno skúšal som to aj na normálnej plnej verzii a nie je to tam. Čo sa týka toho tlačenia DP na DPH tak to nájdeš v menu Alfa výkazy.
Manual
14.04.12,05:27
Ďakujem, aj import miezd z Olympu bol praktickejší v záväzkoch, teraz je to od ruky, no máme čo sme (ne)chceli. Pri účtovaní naostro v tomto SW bude musieť každý aj 2x prekontrolovať, či je všetko zaúčtované tam kde má byť. Aspoň na začiatku 2-3 mesiace. Aj tak som všetko ešte nerozklikal, to chce čas. Ono to chce už len ohmatávať a nejak sa s ním skamarátiť.
svetluska55
15.04.12,12:19
skusali ste uz niekto ten prevod z Alfy? nenarobi mi to nejaku sarapatu? neviete co vsetko mi to prevedie? ci iba nejake zakladne veci...a ta povodna firma mi zostane aj v Alfe? ci to uz nenavratne prejdem na tuto novu Alfu plus?
veronikasad
15.04.12,12:39
skusali ste uz niekto ten prevod z Alfy? nenarobi mi to nejaku sarapatu? neviete co vsetko mi to prevedie? ci iba nejake zakladne veci...a ta povodna firma mi zostane aj v Alfe? ci to uz nenavratne prejdem na tuto novu Alfu plus?
http://www.porada.sk/t191845-p6-neadekvatne-zvysenie-poplatkov-firmou-kros.html#post2039475
Atreides
16.04.12,07:04
Tiez mam podobny pocit, ze sa oplati radsej sa stat novym zakaznikom ako byt vernym u jedneho dodavatela. V takom pripade by som sa poobzeral ale asi po rieseni kde uz maju aktualizaciu pre prvy rok zdarma (aby sa to financne oplatilo).
Zita5
16.04.12,07:09
Vážení návštevníci,

opäť sme k 31. marcu spočítali našich používateľov. V roku 2011 mala spoločnosť KROS v tomto období 65 217 používateľov. V roku 2012 k 31. marcu evidujeme 70 893 používateľov, ktorí si zakúpili niektorý z programov KROS. Medziročný nárast celkového počtu používateľov je tak 8,7 %!


http://www.kros.sk/35853
Jadinda
16.04.12,07:55
Tiez mam podobny pocit, ze sa oplati radsej sa stat novym zakaznikom ako byt vernym u jedneho dodavatela. V takom pripade by som sa poobzeral ale asi po rieseni kde uz maju aktualizaciu pre prvy rok zdarma (aby sa to financne oplatilo).
Ja teraz zvažujem prechod na Money S3, aktualizáciu mi tam núkajú na rok zadarmo a aj program je lacnejší - len neviem, či nemajú podobné "upgradové akcie" ako Kros.
KP1
16.04.12,08:52
Money používame vo firme už niekoľko rokov, som s ním vcelku spokojná a podľa toho čo, som tu čítala platíme nižšie poplatky za aktualizáciu
dafy
16.04.12,09:44
Mňa len prekvapuje, že ja si musím pri prechode uhradiť balík podpory za rok 2013 - u mňa je to obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013.Čiže uhradím prechod a balík podpory bude uhradený 2x .
V normálnom prípade by som si balík podpory na rok 2013 uhradila až v 1-2013.Ja by som to nazvala viazanosťou aj na rok 2013.

dal som reč s podporou. Pýtal som sa prečo musím platiť balík podpory na Alfa+, keď pri nákupe Alfy som dostal balík podpory na rok zadarmo a Alfa+ je v podstate nový program. Bolo mi povedané, že ja nie som novým zákazníkom, a na Alfa+ prechádzam. Keby som si kúpil Alfa+ podporu by som mal zadarmo. Cenníková cena je pre mňa cca 143€. Tak som som hodil všetky špekulácie a pohoršovanie za hlavu, zaplatím prechod 37€ a idem sa venovať zvládnutiu programu.
Zita5
16.04.12,10:04
dal som reč s podporou. Pýtal som sa prečo musím platiť balík podpory na Alfa+, keď pri nákupe Alfy som dostal balík podpory na rok zadarmo a Alfa+ je v podstate nový program. Bolo mi povedané, že ja nie som novým zákazníkom, a na Alfa+ prechádzam. Keby som si kúpil Alfa+ podporu by som mal zadarmo. Cenníková cena je pre mňa cca 143€. Tak som som hodil všetky špekulácie a pohoršovanie za hlavu, zaplatím prechod 37€ a idem sa venovať zvládnutiu programu.

Ja som to odložila na koniec roka 2012.Uvidím čo bude, zatiaľ budem pracovať v ALFE bez mínusu a plusu :D :) Mám indície, že ALFA bude podporovaná len do konca roka .Či je to tak, alebo nie uvidíme.
DanielaSL
16.04.12,11:38
Vďaka Zitka...aj ja tak budem robiť.
Robina
17.04.12,05:51
No tak ja som asi zaspala dobu, lebo som nestíhala sledovať Kros /mám alfu, olymp, omega/, no ale mne nič nedošlo - predsa aspoň nejaká info -" že ty človiečik využívaš náš program naplno 8 rokov, tak sa spamätaj". To im nestojím ani za túto info - že sa chystá takáto zmena a hlavne finančná v dnešnej dobe. Veď ja ak by som teraz zvýšila ceny, tak nemám šancu - no ale podporovať jednu mega firmu ma tiež prestáva baviť. Idem tam volať. Som vďačná aspoň porade.
msa
17.04.12,05:57
potom sa ozvi, čo si sa dozvedela, ja som tiež na tom podobne, a len vďaka tejto téme, som došla k Alfe +, asi budem pokračovať ako zitka, zatiaľ mám balík do konca roka, tak uvidím, potom budem riešiť.
Atreides
17.04.12,13:57
No tak ja som asi zaspala dobu, lebo som nestíhala sledovať Kros /mám alfu, olymp, omega/, no ale mne nič nedošlo - predsa aspoň nejaká info -" že ty človiečik využívaš náš program naplno 8 rokov, tak sa spamätaj". To im nestojím ani za túto info - že sa chystá takáto zmena a hlavne finančná v dnešnej dobe. Veď ja ak by som teraz zvýšila ceny, tak nemám šancu - no ale podporovať jednu mega firmu ma tiež prestáva baviť. Idem tam volať. Som vďačná aspoň porade.
Som trochu prekvapeny z tejto strategie Krosu. Preco nema rozbehnutu velku reklamnu kampan typu: "Pozrite aky mame novy uzasny super softver". Pritom podla toho co som pozeral ta Alfa Plus naozaj vyzera dobre. Kros ale akoby sa bal svojoho noveho produktu.
Robina
17.04.12,18:21
Ja som ich stále vychvaľovala, robím vo všetkých troch programoch, bola som spokojná s aktualizáciami, všetky tlačivá boli aktuálne, vydávajú pravidelne príručky - takže až na malé výkyvy som bola spokojná. To, že sú drahí som stále akože nepočúvala. Lenže tiež by si mohli uvedomiť, že nie sme primitívni blbci - keď v dnešnej dobe si niekde zaregistrovaný, alebo si členom a pod. tak máš stále viac a viac výhod. No a toto je čo? Že ja keď som dlhšie, tak zaplatím viac ako nový zákazník. TAK TOTO JE RIADNE SILNA STRATéGIA.
Robina
17.04.12,18:24
Ja som ich stále vychvaľovala, robím vo všetkých troch programoch, bola som spokojná s aktualizáciami, všetky tlačivá boli aktuálne, vydávajú pravidelne príručky - takže až na malé výkyvy som bola spokojná. To, že sú drahí som stále akože nepočúvala. Lenže tiež by si mohli uvedomiť, že nie sme primitívni blbci - keď v dnešnej dobe si niekde zaregistrovaný, alebo si členom a pod. tak máš stále viac a viac výhod. No a toto je čo? Že ja keď som dlhšie, tak zaplatím viac ako nový zákazník. TAK TOTO JE RIADNE SILNA STRATéGIA.
Robina
17.04.12,18:25
Tak ešte aj PC mi blbne nad touto úvahou - odišlo mi to 2-krát
dafy
20.04.12,10:43
Štefan , to keby som sa rozhodla o prechod na ALFU plus teraz v tomto čase, tak musím uhradiť aj balík podpory na rok 2013. V roku 2012 vyčerpám ten ktorý mám uhradený teraz.

Treba pozorne čítať nižšie hrubo vyznačené, z uvedeného vyplýva, že im dám len tak na rok peniaze ......

Podmienky prechodu z programu ALFA na ALFA plus:
Používatel programu ALFA môže prejst na zodpovedajúcu zostavu programu ALFA plus za zvýhodnených podmienok:
1) Poplatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus sa vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
2) Zároven je potrebné uhradit Balík podpory k programu ALFA plus, ktorý sa pri prechode vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
Ak má používatel platný Balík podpory k súcasnému programu ALFA, Balík podpory k programu ALFA plus zacne plynút až po skoncení platnosti súcasného Balíka podpory.


dnes mi prišiel licenčný súbor, stará alfa mala balík podpory do 31.3.2012, teraz po zakúpení zľavneného upgradu mám podporu do 31.3.2014.
veronikasad
20.04.12,10:58
dnes mi prišiel licenčný súbor, stará alfa mala balík podpory do 31.3.2012, teraz po zakúpení zľavneného upgradu mám podporu do 31.3.2014.
Balík podpory mi končí 30.6. - rozmýšľam, či prejsť do konca apríla na Alfu+ za zvýhodnenú cenu, alebo zostať pri Alfe. Ak si zakúpim Balík podpory Alfa+ a "nebude sa mi páčiť" budem môcť využívať balík podpory ALFA ?
Zita5
20.04.12,11:06
dnes mi prišiel licenčný súbor, stará alfa mala balík podpory do 31.3.2012, teraz po zakúpení zľavneného upgradu mám podporu do 31.3.2014.

Daj potom vedieť ako sa v ňom pracuje :)
veronikasad
20.04.12,11:15
Janko (manual) ho už tiež skúšal ...
Aljok
20.04.12,11:43
Balík podpory mi končí 30.6. - rozmýšľam, či prejsť do konca apríla na Alfu+ za zvýhodnenú cenu, alebo zostať pri Alfe. Ak si zakúpim Balík podpory Alfa+ a "nebude sa mi páčiť" budem môcť využívať balík podpory ALFA ?
Veronika, skôr je dôležité dokedy budú podporovať starú ALFU.
Mne telefonicky povedali, že ešte pár rokov, ale keď to nemám písomne neverím...
Tento ich celkový prístup ma strašne rozčuľuje. Prečo neuvedú na stránke pre nás veľmi dôležitú info dokedy budú podporovať starú ALFU? Čo je za tým? Prečo sa nevyjadria jednoznačne? Neveria novému produktu? Chcú ho presadiť za každú cenu tým, že nás nechávajú v neistote dokedy bude stará ALFA podporavaná?
Neviem či ste si všimli, ale tento rok sa už táto nová Alfa na ich stránke objavila a zasa zmizla. Mám pochybnosti o serióznosti KROSU. Týmto ich šlendriánskym prístupom prídu o zákazníkov.
veronikasad
20.04.12,11:47
Veronika, skôr je dôležité dokedy budú podporovať starú ALFU.
Mne telefonicky povedali, že ešte pár rokov, ale keď to nemám písomne neverím...
Tento ich celkový prístup ma strašne rozčuľuje. Prečo neuvedú na stránke pre nás veľmi dôležitú info dokedy budú podporovať starú ALFU? Čo je za tým? Prečo sa nevyjadria jednoznačne? Neveria novému produktu? Chcú ho presadiť za každú cenu tým, že nás nechávajú v neistote dokedy bude stará ALFA podporavaná?
Neviem či ste si všimli, ale tento rok sa už táto nová Alfa na ich stránke objavila a zasa zmizla. Mám pochybnosti o serióznosti KROSU. Týmto ich šlendriánskym prístupom prídu o zákazníkov.
Aljok, myslím, že nebudem mať nejaký veľký problém naučiť sa pracovať s novou ALFOU. Len prechod nechcem robiť v priebehu roka 2012, kým ešte nemajú "vychytané muchy". Preto by som chcela na ňu prejsť až od 1.1.2013. Neviem, či potom nestratím na poplatkoch, keď nevyužijem terajšiu zľavu ... Demoverziu si stiahnem po DPH-čke a budem skúšať.
Aljok
20.04.12,11:59
Aljok, myslím, že nebudem mať nejaký veľký problém naučiť sa pracovať s novou ALFOU. Len prechod nechcem robiť v priebehu roka 2012, kým ešte nemajú "vychytané muchy". Preto by som chcela na ňu prejsť až od 1.1.2013. Neviem, či potom nestratím na poplatkoch, keď nevyužijem terajšiu zľavu ... Demoverziu si stiahnem po DPH-čke a budem skúšať.
To som ani nemyslela, že by si mala problém s prechodom na nový program. Žiadny dobrý účtovník nemá problém s prechodom na nový program. Ale nemusí to byť práve Alfa...;)
Zita5
20.04.12,12:02
Aljok, myslím, že nebudem mať nejaký veľký problém naučiť sa pracovať s novou ALFOU. Len prechod nechcem robiť v priebehu roka 2012, kým ešte nemajú "vychytané muchy". Preto by som chcela na ňu prejsť až od 1.1.2013. Neviem, či potom nestratím na poplatkoch, keď nevyužijem terajšiu zľavu ... Demoverziu si stiahnem po DPH-čke a budem skúšať.

Veronika neboj , budú zľavy určite aj na konci roka :) Ja som o tom presvedčená, lebo asi by im odišlo pár dobrých klientov .Aj ja idem až od 1.1.2013.
veronikasad
20.04.12,12:02
To som ani nemyslela, že by si mala problém s prechodom na nový program. Žiadny dobrý účtovník nemá problém s prechodom na nový program. Ale nemusí to byť práve Alfa...;)
Robila som už o viacerých SW na JU, vyhovuje mi najmä pri DPH-čkároch (samozdanenie a SV podľa § 7a)
veronikasad
20.04.12,12:04
Zitka, na jeseň musíme urobiť nejaké ministretko užívatelov novej ALFy - na výmenu skúseností
veronikasad
20.04.12,12:05
Veronika neboj , budú zľavy určite aj na konci roka :) Ja som o tom presvedčená, lebo asi by im odišlo pár dobrých klientov .Aj ja idem až od 1.1.2013.
Zitka, na jeseň musíme urobiť nejaké ministretko užvatelov novej ALFy - na výmenu skúseností ...
Aljok
20.04.12,12:06
Robila som už o viacerých SW na JU, vyhovuje mi najmä pri DPH-čkároch (samozdanenie a SV podľa § 7a)
Veď aj mne vyhovuje stará Alfa. Ale nie nový, neotestovaný program, ktorý nemá ani všetky funkcie starej Alfy...
Zita5
20.04.12,12:06
Zitka, na jeseň musíme urobiť nejaké ministretko užvatelov novej ALFy - na výmenu skúseností ...

Súhlasím a inak aj zajtra môžeme predstretko spraviť v Nitre :) Prídi :)
veronikasad
20.04.12,12:07
Veď aj mne vyhovuje stará Alfa. Ale nie nový, neotestovaný program, ktorý nemá ani všetky funkcie starej Alfy...
Do konca roka hádam bude mať ...
habdula
05.05.12,10:20
určite bude Alfa podporovaná dlhšie ako do konca roka, minimálne dva roky určite, pýtala som sa na to
mgm
23.05.12,06:49
Ja idem 30.5. na prezentáciu Alfy+. Dám Vám vedieť výsledok. Tiež uvažujem, že o novej Alfe budem možno uvažovať v decembri, lebo mi konči podpora k 31.12.2012. Ale nepáči sa mi, že za vylepšenie Alfy máme platiť, ako keby to bol nový program. Kros ma poriadne naštval v marci ohľadne Omegy, keď nevypracoval Poznámky pre neziskové organizácie ...
veronikasad
23.05.12,06:53
Ja idem 30.5. na prezentáciu Alfy+. Dám Vám vedieť výsledok. Tiež uvažujem, že o novej Alfe budem možno uvažovať v decembri, lebo mi konči podpora k 31.12.2012. Ale nepáči sa mi, že za vylepšenie Alfy máme platiť, ako keby to bol nový program. Kros ma poriadne naštval v marci ohľadne Omegy, keď nevypracoval Poznámky pre neziskové organizácie ...
tiež idem na DOD priamo s autorom SW ALFA plus (29.5. do centrály)
mgm
31.05.12,11:53
Bola som na tom školení Alfy plus. Na výzor vyzerá ako Omega, čo nám ukazovali, tak aj dobrý, dobré vylepšenia. Nesúhlasili sme s cenou a každý mal pripomienky, že si myslel, že ak budú robiť iný program, tak nám starým užívateľom dajú za cenu upgradu. Vraj sa treba ozývať vyššie, že sa nám to nepáči. Pýtala som sa aj na Omegu a Olymp. Tiež budú nové programy do 4 rokov a stará Alfa pobeží ešte asi 2 roky!!!

Majú nám poslať materiál z prezentácie. Potom sa ozvem!

Každá z nás, čo sme tam boli, napísala do hodnotenia prezentácie, že sa nám nepáči cena!!!
Zita5
31.05.12,11:54
Bola som na tom školení Alfy plus. Na výzor vyzerá ako Omega, čo nám ukazovali, tak aj dobrý, dobré vylepšenia. Nesúhlasili sme s cenou a každý mal pripomienky, že si myslel, že ak budú robiť iný program, tak nám starým užívateľom dajú za cenu upgradu. Vraj sa treba ozývať vyššie, že sa nám to nepáči. Pýtala som sa aj na Omegu a Olymp. Tiež budú nové programy do 4 rokov a stará Alfa pobeží ešte asi 2 roky!!!

Majú nám poslať materiál z prezentácie. Potom sa ozvem!

Každá z nás, čo sme tam boli, napísala do hodnotenia prezentácie, že sa nám nepáči cena!!!

A to je kde vyššie ?
veronikasad
31.05.12,12:02
A to je kde vyššie ?
Zrejme na centrálu v Žiline - tam som v utorok bola nespokojná s cenou jedine ja. 70 % zľava na prechod do Alfy plus platí do 6.6., či bude ešte aj neskôr som odpoveď nedostala.

Kúpila som si príručku ALFA plus, nakolko veľa praktických informácii k obsluhe programu som sa na školení s autorom SW nedozvedela.
Zita5
31.05.12,12:09
Zrejme na centrálu v Žiline - tam som v utorok bola nespokojná s cenou jedine ja. 70 % zľava na prechod do Alfy plus platí do 6.6., či bude ešte aj neskôr som odpoveď nedostala.

Kúpila som si príručku ALFA plus, nakolko veľa praktických informácii k obsluhe programu som sa na školení s autorom SW nedozvedela.


Zľava do 6.6 to považujem za obchodný trik...ja si myslím, že zľava bude aj na konci roka .Ale to je len môj dojem.Predsa čím viac ľudí sa chytí na tzv. zľavu do 6.6.2012, tým viac dostanú predplatený balík podpory o ktorom som sa v tejto téme už zmienila.
veronikasad
31.05.12,12:11
Zľava do 6.6 to považujem za obchodný trik...ja si myslím, že zľava bude aj na konci roka .Ale to je len môj dojem.Predsa čím viac ľudí sa chytí na tzv. zľavu do 6.6.2012, tým viac dostanú predplatený balík podpory o ktorom som sa v tejto téme už zmienila.
Zitka, nejako extra záujem nie je ani o tie bezplatné prezentácie, nieto ešte o kúpu programu. Tiež si myslím, že zlavy budú aj koncom roka. K 30.6. kupujem aktualizáciu starej Alfy, nie prechod.

Ktosi tu spomínal, že ALFA plus je len začiatok a nemýlil sa. S podobným trikom prichádzajú v OLYMPe profesionál. Tiež tam pridali zopár vylepšení, ktoré by mali byť samozrejmou súčasťou každého kvalitného mzdového SW.
Aljok
31.05.12,14:50
Zitka, nejako extra záujem nie je ani o tie bezplatné prezentácie, nieto ešte o kúpu programu. Tiež si myslím, že zlavy budú aj koncom roka. K 30.6. kupujem aktualizáciu starej Alfy, nie prechod.

Ktosi tu spomínal, že ALFA plus je len začiatok a nemýlil sa. S podobným trikom prichádzajú v OLYMPe profesionál. Tiež tam pridali zopár vylepšení, ktoré by mali byť samozrejmou súčasťou každého kvalitného mzdového SW.
A je to tu. Na Alfu im môžem zvysoka kašľať, ale keď im prejde toto s Alfou plus, tak sa nás budú snažiť ošklbať aj pri Omege a Olympe. Sme nejaké ovce? To si máme pri každom vylepšení programov kupovať nový produkt? :mad:
Stále mi to pripadá absolútne nekorektné, že nie sú ochotní zverejniť oficiálne stanovisko dokedy budú podporovať starú Alfu. Prečo? Čo je za tým?
mgm
31.05.12,16:06
Jeden poznatok z dnešnej prezentácie. Ozvala sa jedna pani, že kupovala Alfu v júni 2011 a v Krose sa ani nezmienili, že pripravujú Alfu+ ...
veronikasad
31.05.12,16:08
Jeden poznatok z dnešnej prezentácie. Ozvala sa jedna pani, že kupovala Alfu v júni 2011 a v Krose sa ani nezmienili, že pripravujú Alfu+ ...
ak ju nekupovala v centrále v Žiline, predajcovia na pobočkách o vývoji novej ALFy nemuseli vedieť.
MIŠO T
14.09.12,10:57
zdravím, poradte čo dalej. Skončil mi balik podpory na Alfu, - zostat na starej , či kupit novu Alfa+ ?
korduľa
14.09.12,11:37
tak to som rada, ze sme na Kros nepresli a to sme nad tym uvazovali velmi vazne, robim v POHODE uz roky, ma nejake minusy, ale v podstate mi vyhovuje. drzim vam palce, dufam, ze obcas na poradu skoci aj niekto z Krosu a pouvazuje na svojim pristupom k zakaznikom,...
Enzo 74
21.09.12,11:24
Ruky preč od AlfaPLUS!

V lete som prešiel z Alfa na tento nedotiahnutý nepodarok!.

Minús:
- obrovské súbory pri update-och programu (proste sa celé preinštaluje)
- extrémne problémy s prevodom starších ročníkov účtovníctva
- kvantum chybových hlásení a error-ov
- veľké systémové nároky na pc

V alfe som mal vedené účtovníctvo 2009-2010-2011 a pekne bez problémov som mohol pozrieť a staršie roky. V AlfaPLUS sa ich nedá ani importnúť, pozná len tento posledný rok 2012. Takže v pc musím mať aj Alfu a aj Alfu plus pre prípad, že by som niečo potreboval vyťahovať spätne, alebo niečo skontrolovať.

Ich online podpora stojí za klobúk h.... . Je to silný BETA software v súčasnosti a vlastne my zákazníci im robíme pokusné králiky! A to vše za zvýšené poplatky.

Prechod považujem za vyhodené peniaze - za tú cenu som si mohol kúpiť konkurenčný program.
dafy
23.09.12,21:33
Ruky preč od AlfaPLUS!

V lete som prešiel z Alfa na tento nedotiahnutý nepodarok!.

Minús:
- obrovské súbory pri update-och programu (proste sa celé preinštaluje) pravda
- extrémne problémy s prevodom starších ročníkov účtovníctva
- kvantum chybových hlásení a error-ov pravda
- veľké systémové nároky na pc pravda
* nepreviazané moduly s PD
* chýba možnosť definovať si klávesové skratky
* chýba možnosť zmeniť mizerné drobné písmo
* blbne číslovanie dokladov pri ich dodatočnom pridávaní
a kopa, kopa ďalších


V alfe som mal vedené účtovníctvo 2009-2010-2011 a pekne bez problémov som mohol pozrieť a staršie roky. V AlfaPLUS sa ich nedá ani importnúť, pozná len tento posledný rok 2012. Takže v pc musím mať aj Alfu a aj Alfu plus pre prípad, že by som niečo potreboval vyťahovať spätne, alebo niečo skontrolovať.

Ich online podpora stojí za klobúk h.... . Je to silný BETA software veľká pravda v súčasnosti a vlastne my zákazníci im robíme pokusné králiky! A to vše za zvýšené poplatky.

Prechod považujem za vyhodené peniaze - za tú cenu som si mohol kúpiť konkurenčný program.


v A+ účtujem od 1.1. za ten čas som na podporu nahlásil kopu závad, nedostatkov až nezmyslov. Bohužiaľ ich inovačný proces je strašne dlhý, všetky závažnejšie nedostatky by podľa nich mali byť odstránené od 1.1.2013 vo verzii 4.0.
Mne pripadá, že vývoj programu riadia programátori a ten vyzerá tak, ako sa to hodí im. Nemajú tam človeka ktorý by korigoval chovanie programu (alebo ho ignorujú).
Hotline robí čo môže, teda veľmi málo (pracujú len s tým čo majú). Oznámia mi že mám pravdu, a že to dali ako podnet do výroby a že to bude opravené v niektorej z budúcich verzií a že sa ospravedlňujú. Keď niečo v programe nie je alebo je to tam blbo, hotline nič iné robiť nemôže.

Čo sa ceny týka ja som A+ získal za cenu balíka podpory pre Alfu +- nejaké euro. Využil som akciu mínus 70% z ceny. (aj teraz prebieha tá akcia http://www.kros.sk/37383). Tým nechcem povedať, že som KROSácky agent :), len že je to výhodné.

Keby hociktorý výrobca softvéru robil takú zásadnú zmenu (zmenu programovacej platformy) mal by problémy s odladením. To, že ponúkajú produkt hotový z 3/4 je odvaha až hazard s dobrým menom programu a firmy. Ak som si dobre všimol, starú Alfu už neponúkajú.


Myslím si že je ľahšie prejsť na inú verziu (druh) Alfy za v podstate mierny peniaz ako začínať od začiatku s iným účtovníctvom. Neostáva nič len testovať a upozorňovať na nedostatky. Nebude to trvať večne.
Ani stará Alfa keď začínala, nebola lepšia :D
Aljok
13.12.12,09:54
Konečne sme sa dočkali info dokedy bude Kros podporovať starú Alfu.

http://www.kros.sk/11699



Program ALFA bude podporovaný minimálne do 31.12.2014 (HOTLINE,aktualizácie programu). V programe bude možné spracovať účtovníctvo a daňové priznania za účtovný rok 2014 (t.j. vrátane potrebných verzií vydaných v 1.Q 2015 napr. z dôvodu aktuálneho DPFO a DPMV).
msa
03.01.13,18:44
takže ja zostávam zatiaľ v ALFE a dovtedy sa hádam aj vylepší alfa+, vychytajú sa "muchy" a snáď aj poplatok za prechod bude potom ešte stále pre starých zákaznikov nízky.
PRO-FIT
08.01.13,07:54
Prosím vyjadrite sa k cenovej politike frmy KROS. Balík podpory na program ALFA na r. 2012 ponúkajú za 74,96€ čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 22 %. Podľa môjho názoru firma skúša čo si môže dovoliť, alebo sú úplne odtrhnutý od reality.
Ďalej ponúkajú prechod na ALFA plus so 70% zľavou za 87,06 €. Sú tam niektoré vylepšenia ale si reba uvedomiť, že oproti r. 2011 to predstavuje nárast o 58 %.
Firma KROS si vôbec nevšimla, že je tu kríza a svoje poplatky si nehoráznym spôsobom zvýši o uvedené percentá, na druhej strane účtovníci ak si chcú udržať klientov nemôžu si dovoliť navýšiť svoje služby.

Prosím vyjadrite sa k uvedenému, prípadne spoločne apelujme aby firma KROS zreálnila svoje ceny za ponúkané služby.

Dobrý deň,
Dá sa ísť aj inou cestou ako účtovné softvéry ktoré kupujete ako inštaláciu, radi by sme upozornili aj na možnosť účtovania online, bez inštalácie a bez nákladov na kúpu softvéru. Online softvér PRO-FIT si môžete vyskúšať jeden mesiac zadarmo na stránke www.pro-fit.eu/sk (http://www.pro-fit.eu/sk) , je bez vstupnej investície a bez obmedzenia počtu účtovaných spoločností a počtu užívateľov. Ročný poplatok 59€ bez DPH obsahuje Aktualizácie podľa platnej legislatívy sú zadarmo a sú samozrejmosťou. A účtovníctvo si môžete pozrieť aj v mobile.

S pozdravom Pro-Fit Team.
srska
08.01.13,08:02
Dobrý deň,
Dá sa ísť aj inou cestou ako účtovné softvéry ktoré kupujete ako inštaláciu, radi by sme upozornili aj na možnosť účtovania online, bez inštalácie a bez nákladov na kúpu softvéru. Online softvér PRO-FIT si môžete vyskúšať jeden mesiac zadarmo na stránke www.pro-fit.eu/sk (http://www.pro-fit.eu/sk) , je bez vstupnej investície a bez obmedzenia počtu účtovaných spoločností a počtu užívateľov. Ročný poplatok 59€ bez DPH obsahuje Aktualizácie podľa platnej legislatívy sú zadarmo a sú samozrejmosťou. A účtovníctvo si môžete pozrieť aj v mobile.

S pozdravom Pro-Fit Team. daj si to do inzercie.

mimochodom - kde sú moderátori?
Ankaa7
09.01.13,07:32
Balík podpory ALFA mi skončil 31.12. Čo mi odporúčate? Prejsť na ALFA +?
Cecilia
11.03.13,14:38
[QUOTE=srska;2218690] daj si to do inzercie.

Dajte ďalšie typy, keď sa tu môže použiť slovo Kros, Alfa, Omega, Olymp, tak prečo nie aj ďalšie, napr. Pohoda, Pro-Fit alebo ešte existuje MRP?
Keby mi neposielal Kros počas celého roka nevyžiadané faktúry, tak ušetrí na poštovnom, že mi môže dať jeden upgrade zdarma.
Mila123
11.03.13,14:42
Balík podpory ALFA mi skončil 31.12. Čo mi odporúčate? Prejsť na ALFA +?
my v zamestnaní sme prešli, nie sú problémy,a ale u nás nie so sw nastali, museli sme kúpiť nové mašinky, pretože to na starých nechodilo....(zase až také staré neboli)
felama67
11.03.13,15:16
Ja som tiež rozčúlená, kde je tá malá seriózna firma ktorou Kros bol. Len rabujú, rabujú, aj som im už napísala (prechod z Alfy na Alfa plus a zaplatiť 70 %), to sa nehanbia? Odpísali mi, že to je iný softvér tak vraj preto. Aj Omega je drahá a olymp, nepáči sa mi, že sa platí podľa počtu zamestnancov, jeden mesiac mám viac zamesntnancov, inokedy menej. V poslednej dobe je s nimi ťažká komunikácia.
Aljok
11.03.13,15:19
Svätá pravda. Zlatý starý dobrý seriózny Kros. Bohužiaľ to už neplatí....
katulka336
11.03.13,16:36
Podpora starej Alfy by mala byť do konca roka 2014 :-( Potom budú všetci užívatelia nútení prejsť na novú Alfu plus, aspon také som dostala informácie z infolinky.
Aljok
11.03.13,16:48
Majú to aj na stránke. Pozri príspevok č. 102.
uctoman
14.03.13,20:25
Ak sa Vam nepaci pristup Krosu, tak skuste nieco ine. Napriklad Humanet, ktory funguje online, takze nemusite uz nikdy nic stahovat a instalovat a cena je pocitana podla skutocneho poctu zauctovanych poloziek. Ked mate poloziek viac, tak je cena vyssia a ked ich mate menej, tak je automaticky nizsia.
eva.ch
14.03.13,20:31
Humanet pouzivam pre jednu sro, a je v pohode, ale je pravda, ze praca v krose je lahsia. Neviem ale programy od krosu su zatial najlepsie s akymi som robila. Ale je to vec nazoru