podnikateľ 111
04.04.12,19:47
Zdravím všetkých,
skúste mi pomôcť ak môžete. Podnikám v realitách - realitná kancelária a našim najväčším problémom je riešenie prijímania realitných poradcov. Jednak máme na to málo času a potrebujeme sa venovať rozširovaniu spoločnosti, jednak by bolo lepšie nechať prijímanie ľudí nejakým profesionálom s praxou, to znamená buď školiteľa ktorý vie vďaka pohovoru zistiť či je človek schopný sa danú prácu naučiť a následne by realitného poradcu zaučil, alebo by to mal byť nejaký personalista s praxou ktorý vie kde a ako ľudí hľadať a zaučenie by sme zariadili my. Nemám veľmi záujem o spoluprácu s personálnou agentúrou pretože je to drahé a výsledok nikdy nie je istý. Má niekto s niečím takým skúsenosti ? Prípadne ak poznáte nejakého personalistu z Ba a okolia dajte vedieť.
Ďakujem
avalik
04.04.12,17:52
zlezaradil daj si to do inzercie
Economic
05.04.12,14:44
Podnikateľ 111 to myslíš vážne s tvojimi otázkami ? V tomto ti asi nik neporadí. Tí dobrí realitní poradcovia už pracujú pre šikovnejšie realitky.... Daj inzerát, jeden, viac, podľa potreby...
podnikateľ 111
07.04.12,16:50
Neviem čo zrovna robia pre tie šikovnejšie realitky, my máme inzeráty a hlásia sa k nám ľudia, avšak práve ľudia bez praxe sú pre nás zaujímavejší, máme dosť vysoké nároky na kvalitu práce a preto nemáme záujem o realitných poradcov ktorím sa nechce ísť si nafotiť nehnuteľnosti do svojej ponuky, zoznámiť sa s nehnuteľnosťou aj majiteľom, chodiť aktívne do kancelárie, chodiť na vzdelávacie kurzy ktoré mimochodom platíme a pod. Stále máme skúsenosti také, že si len okopírujú inzerát na nete a zaradia ho do svojej ponuky, o to nemáme záujem. Preto je ľahšie niekoho úplne nanovo zaučiť a od začiatku ho viesť k dobrým spôsobom práce, avšak treba veľa času na pohovory a zaškolenie ľudí, čo by sme radšej nechali na niekoho kto by to robil odborne a my sa budeme venovať rozširovaniu spoločnosti. Chcel som len vedieť či má niekto skúsenosť s takýmto spôsobom prijímania pracovníkov. Videl som to v CZ v jednej firme a normálne som nechápal kvalite a zmýšľaniu pracovníkov. Úplne sa stotožnili s filozofiou svojho zamestnávateľa a robili svoju prácu vážne a tak kvalitne, že by len ťažko na trhu hľadali skutočnú konkurenciu.
martina0203
07.04.12,17:39
Každý pracovník môže byť dobrý, len sa mu samozrejme treba venovať................ Ako môže človek vedieť, čo od neho zamestnávateľ presne vyžaduje a aké sú jeho predstavy??? To si treba zo zamestnancom, vysvetliť... Nik nepadol múdry z neba, a človek sa v každej novej práce učí, čo a ako.... tak si zamestnaj niekoho, kto sa bude venovať ľudom na prijímanie.... aj v tej firme im museli určiť čo všetko od nich vyžadujú a nepodceňujú...... a museli mať s nimi trpezlivosť....


Niektrí ľudia nemajú školy, tituli a vedia viac, než nejaký študovaný človek a o tom som presvedčená, keďže som to zažila, aj v prípade, keď člevek mal len obyčajnú učnovku a mal vysoký post, čo si vybudoval svojou snahou a aj človeka, ktorý mal výtvarnícku vysokú školu a napríklad na okná v mš spravil výzdobu, kde z jednej strany bola výzdoba farebná a z druhej strany biela, tak to čo je?????????????????????
Don Camilio
11.04.12,19:13
Neviem čo zrovna robia pre tie šikovnejšie realitky, my máme inzeráty a hlásia sa k nám ľudia, avšak práve ľudia bez praxe sú pre nás zaujímavejší, máme dosť vysoké nároky na kvalitu práce a preto nemáme záujem o realitných poradcov ktorím sa nechce ísť si nafotiť nehnuteľnosti do svojej ponuky, zoznámiť sa s nehnuteľnosťou aj majiteľom, chodiť aktívne do kancelárie, chodiť na vzdelávacie kurzy ktoré mimochodom platíme a pod. Stále máme skúsenosti také, že si len okopírujú inzerát na nete a zaradia ho do svojej ponuky, o to nemáme záujem. Preto je ľahšie niekoho úplne nanovo zaučiť a od začiatku ho viesť k dobrým spôsobom práce, avšak treba veľa času na pohovory a zaškolenie ľudí, čo by sme radšej nechali na niekoho kto by to robil odborne a my sa budeme venovať rozširovaniu spoločnosti. Chcel som len vedieť či má niekto skúsenosť s takýmto spôsobom prijímania pracovníkov. Videl som to v CZ v jednej firme a normálne som nechápal kvalite a zmýšľaniu pracovníkov. Úplne sa stotožnili s filozofiou svojho zamestnávateľa a robili svoju prácu vážne a tak kvalitne, že by len ťažko na trhu hľadali skutočnú konkurenciu.

Čiastočne si si už odpovedal :) Podľa mňa by ste sa mohli zamerať na končiacich študentov, ktorí si chcú privyrobiť popri škole a máte možnosť si ich vyskúšať a oddeliť zrno od pliev. Naviac si myslím, že hľadáte nielen niekoho, kto by vám pomohol prijímať nových kolegov ale ich aj zaškolil a adaptoval na firemnú kultúru.