mir0slav
09.02.06,07:59
Pozeram, ze som spatne spocital ciselka DPH za rok 2005 (vsetky 4 stvrtocne DP), tak prosim o strucne odpovede (uplatnil som si odpocet na nieco, co som nemal):

1. mal by som podat opravne DP za vsetky 4 zdanovacie obdobia?
(alebo to ide aj inak?)
2. doplatit DPH (par sto korun) mozem naraz (jednou uhradou)?
(alebo za kazde obdobie samostatna uhrada)
3. bude tymto dan vysporiadana, alebo mam cakat naslednu kontrolu so sankciami?

vdaka
bendži
09.02.06,07:07
1. podavas dodatocne danove priznanie za kazde zdanovacie obdobie, v ktorom si zistil rozdiel oproti riadnemu DP,ktore si podal v riadnom termine

2. DPH by som doplatila samostatnymi uhradami za jednotlive obdobia, nakolko uvadzas v specifickom symbole, ktoreho obdobia sa platba tyka - to je moj nazor

3. či môžeš očakávať kontrolu, záleží od správcu dane, ako sa rozhodne a tiež aj od výšky rozdielu. Sankcie zrejme budú z rozdielu nezaplatenej dane
Tweety
09.02.06,07:32
1. podavas dodatocne danove priznanie za kazde zdanovacie obdobie, v ktorom si zistil rozdiel oproti riadnemu DP,ktore si podal v riadnom termine

2. DPH by som doplatila samostatnymi uhradami za jednotlive obdobia, nakolko uvadzas v specifickom symbole, ktoreho obdobia sa platba tyka - to je moj nazor

3. či môžeš očakávať kontrolu, záleží od správcu dane, ako sa rozhodne a tiež aj od výšky rozdielu. Sankcie zrejme budú z rozdielu nezaplatenej dane
Súhlasím, iba doplním pre zadávateľa otázky. On hovoril o opravnom, to podávame vtedy, ak zistíme chybu a už sme podali DP, ale ešte nie je termín na podanie DP, teda pôvodné opravíme, preto to opravné-do dátumu podania priznania, toto OP je bez sankcii .;)
bendži
09.02.06,07:35
za rok 2005 už ale ťažko podá opravné DP, preto som písala o dodatočnom DP... :-)
Tweety
09.02.06,07:39
za rok 2005 už ale ťažko podá opravné DP, preto som písala o dodatočnom DP... :-)
V odpovedi som iba vysvetlila zadávateľovi otázky, že sa mýlil, keď písal o OP.
Nespochybnila som tým Tvoju odpoveď.;)
mir0slav
09.02.06,07:50
dakujem all,

mam v tom jasno