pakesz33
04.04.12,23:32
Môj synovec ukradol od nás zlaté šperky/2x obrúčka čo som po rodičoch zdedil,2x prstene,a 1 retiazku s príveskom/.on sa priznal k tomu a na polícii vo výpovedi povedal že to predal za 20Eur.Manželka bola jednej záložni kde predávaju používané zlato a približne to je 600 eur.No a zo súdu teraz poslali papier že on nám musí zaplatiť len 400 EUr,čo si myslím že je veľmi málo.veď obrúčky su okolo 300eur.Čo sa dá teraz robiť,dakujem za odpovede
viktorviktor
05.04.12,09:46
na základe popisu, nákresov, fotografií vecí, pribraný znalec stanoví hodnotu
pakesz33
05.04.12,10:30
ale od nás žiadny popis sa nepýtali,ani fotky sme nedali tak preto neviem podla čoho to bolo vyrátané.na súdnom procese sa dá dať namietku proti tomu?
buchač
05.04.12,10:53
Môj synovec ukradol od nás zlaté šperky/2x obrúčka čo som po rodičoch zdedil,2x prstene,a 1 retiazku s príveskom/.on sa priznal k tomu a na polícii vo výpovedi povedal že to predal za 20Eur.Manželka bola jednej záložni kde predávaju používané zlato a približne to je 600 eur.No a zo súdu teraz poslali papier že on nám musí zaplatiť len 400 EUr,čo si myslím že je veľmi málo.veď obrúčky su okolo 300eur.Čo sa dá teraz robiť,dakujem za odpovede
...teraz už asi nič ...

...na ( aj ) takéto situácie sú predsa poisťovne .....či ...???


.na súdnom procese sa dá dať namietku proti tomu
...súd len odsúdi páchateľa za trestný čin krádeže a poškodeného nasmeruje na OP konanie ...
draik
05.04.12,12:38
Poškodený sa môže odvolať vo veci náhrady škody. Predpokladám, že súd rozhodoval o náhrade škody popri rozhodovaní o vine a treste zlodeja a že ste už v súdnom konaní namietali výšku škody.
draik
05.04.12,12:40
Pri jednoduchých prípadoch, známej škode a priznaní páchateľa nie je dôvod uplatnený nárok v adhéznom konaní neprejednať.
viktorviktor
05.04.12,13:52
ale od nás žiadny popis sa nepýtali,ani fotky sme nedali tak preto neviem podla čoho to bolo vyrátané.na súdnom procese sa dá dať namietku proti tomu?

400 euríkov si asi nevycucli z prsta, poškodený musí uviesť cenu, a aj to či žiada aby súd nariadil náhradu výšky škody alebo vás odkáže na občianske konanie, čo bude najpravdepodobnejšie, ak výšku škodu doložíte až na súde. Ochotný zlatník vám škodu dá na papieri keď mu popíšete predmety, čo budú eurá naviac, preto treba kalkulovať či sa vám náklady vrátia a ako sa naštrbia vzťahy v rodine