rosario
05.04.12,04:47
Ahojte,
je prosím Vás tento postup správny?
vo výpise z banky za január bola zaúčtovaná platba kartou z 31.12.2011. Bloček však k tej platbe nebol, tak som to zaúčtovala ako pohľadávku voči zamestnancovi. Doklad mi nakoniec doniesli, ale už bolo podané DPPO. Pôjde to teda do nedaňových nákladov tohto roku? Ďakujem.
Tweety
05.04.12,04:32
Ahojte,
je prosím Vás tento postup správny?
vo výpise z banky za január bola zaúčtovaná platba kartou z 31.12.2011. Bloček však k tej platbe nebol, tak som to zaúčtovala ako pohľadávku voči zamestnancovi. Doklad mi nakoniec doniesli, ale už bolo podané DPPO. Pôjde to teda do nedaňových nákladov tohto roku? Ďakujem.
AK ste vykázali za predch. rok základ dane, doklad bude daňovo uznaným nákladom tohto roka.
rosario
07.04.12,05:28
Ďakujem. A kde by som to mohla nájsť v zákone? Pohľadám aj ja, samozrejme. Majiteľ totiž tvrdí, že do nedaňových. DPH som našla, že môžme odpísať v období, keď dostaneme doklad.
Stefan2005
07.04.12,06:09
...DPH som našla, že môžme odpísať v období, keď dostaneme doklad.

... keby to bolo tak jednoduché; áno, platí, že v období, keď dostaneme doklad - ale od dodávateľa, nie od majiteľa (teda zo šuflíka)
rosario
09.04.12,15:28
... keby to bolo tak jednoduché; áno, platí, že v období, keď dostaneme doklad - ale od dodávateľa, nie od majiteľa (teda zo šuflíka)
... áno, veď som mu aj vravela, že šuflíkových dokladov sa to asi týkať nebude :) , takže DPH nedaňové a ZD bude uznaným výdavkom (zaklad dane firma min.rok vykazala)?
Vďaka