jmparazit
05.04.12,12:35
Týmto chcem všetkých upozorniť všetkých na jednu maličkosť ohľadne idefikátora na drsr.sk čo sa mi stala:
Vytvoril som si identifikátor, spravil dohody klientom všetko som odovzdal ako som mal, ale začal som mať problémy s windowsom (identifikátor s tým nemá nič spoločné), tak som si povedal, že ho reinštalujem. Čo sa mi ale nestalo: Po reinštalácii mi nefungoval identfikátor, tak som volal na technickú pomoc drsr. A tam mi bolo povedané, že pri žiadosti o identifikátor sa mi vytvoril adresár vo windowse a pokiaľ som si ho nezálohoval tak musím vytvoriť nový identfikátor a nové dohody atd.
srska
05.04.12,10:42
Týmto chcem všetkých upozorniť všetkých na jednu maličkosť ohľadne idefikátora na drsr.sk čo sa mi stala:
Vytvoril som si identifikátor, spravil dohody klientom všetko som odovzdal ako som mal, ale začal som mať problémy s windowsom (identifikátor s tým nemá nič spoločné), tak som si povedal, že ho reinštalujem. Čo sa mi ale nestalo: Po reinštalácii mi nefungoval identfikátor, tak som volal na technickú pomoc drsr. A tam mi bolo povedané, že pri žiadosti o identifikátor sa mi vytvoril adresár vo windowse a pokiaľ som si ho nezálohoval tak musím vytvoriť nový identfikátor a nové dohody atd.asi tomu nerozumiem - prečo sa dá potom prihlásiť na ezú, podať a podpísať podanie keď mám celú zložku pki-fs s dvomi súbormi na usb kľúči cez hociktoréhé pc?
bodliak
05.04.12,10:42
Rozhovorov s technickou podporou drsr som mal už viac. A vždy mi povedali nejakú hlúposť.
Chyba bola na ich strane ale nútili ma doinštalovávať komponenty, ktoré netreba.

Takže neverím ani tomuto.
Máš adresár PKI-FS a jeho obsah ? (ks a p12)
jmparazit
05.04.12,10:43
nemam
bodliak
05.04.12,10:52
nemam

Hm, zahodil si kluce. Tie subory si si mal odzalohovat aj keby si nic reinstalovat nechcel.

Nic si z toho nerob, nie si ani prvy ani posledny.
A mozno casom pribudnu ludia, co tieto kluce drzia stale na c: disku a niekto im ich ukradne a zneuzije...


Preto:
1. kluce by nemali byt pohodene len tak, odporucam ich presunut na USB kluc, najlepsie sifrovany
2. odzalohovat na bezpecne miesto, a este lepsie na viac bezpecnych miest
3. odstranit adresar C:\PKI-FS a jeho obsah z pocitaca

Sam mam kluce na sifrovanom USB, ktory nosim so sebou.
jmparazit
05.04.12,10:55
hej zahodil som klúče o ktorých som nevedel ani že ich mam.
Ešte som sa nestretol s takýmto zabezpečením stránok.
srska
05.04.12,10:55
Hm, zahodil si kluce. Tie subory si si mal odzalohovat aj keby si nic reinstalovat nechcel.
Nic si z toho nerob, nie si ani prvy ani posledny.
A mozno casom pribudnu ludia, co tieto kluce drzia stale na c: disku a niekto im ich ukradne a zneuzije...šak stále z domenicom.office vravíme, že zep je zep
bodliak
05.04.12,11:05
šak stále z domenicom.office vravíme, že zep je zep

Technický rozdiel je len v tom, že ZEP (kľúče) máš na certifikovanom zariadeni, z ktorých ich nevydoluješ.
Nemôžeš si spraviť druhý kľúč alebo kartu na podpisovanie.

Tu sú kľúče v adresári, o ktorom amatér ani netuší. Pritom keď chodím po klientoch, každý to má proste na c: disku, keby som chcel, tak ich zbieram ako maliny. A v tom spočíva tá katastrofa.
pavol54
06.04.12,11:09
doteraz som nevedel o čom sa bavíte, ani teraz síce nie som o nič múdrejší, len dnes som v úžase zistil že je to z oblasti daní lebo nemôžem otvoriť na drsr to slávne okienko do sveta daňových priznaní. prečo som sa ja somár sprostý neučil po angicky, by som bol múdrejší ako nejaký živnostník čo niečo vyrába a jeho schopnosti mu umožňujú vypĺňať rôzne daňové priznania