jandi
05.04.12,11:55
Prosim Vas je niekde v zakonoch stanovene, kedy musia byt stravne listky poskytnute? Ci sa mozu po skonceni mesiaca na vyplatu spatne za odrobeny mesiac. Alebo dopredu na predchadzajuci mesiac a potom sa v dalsom mesiaci dorovnava ich pocet podla toho, ci zamestnanec mal PN, ci dovolenku(ak mu SL v tychto obdobiach neposkytujeme). Pri sluzobnej ceste ma zamestnanec narok na zalohu na stravne napr., takze je spravne poskytnut SL pozadu? Preluskala som temy a nenasla som odpoved. Dakujem.
Paula
05.04.12,10:07
Za dnes dodaný SL sa včera nenajem. Takže SL vopred na aktuálny mesiac (ideálne v prvý prac. deň), počet ponížený s ohľadom na neodpracované dni v mesiaci predchádzajúcom.
Tweety
05.04.12,10:10
Prosim Vas je niekde v zakonoch stanovene, kedy musia byt stravne listky poskytnute? Ci sa mozu po skonceni mesiaca na vyplatu spatne za odrobeny mesiac. Alebo dopredu na predchadzajuci mesiac a potom sa v dalsom mesiaci dorovnava ich pocet podla toho, ci zamestnanec mal PN, ci dovolenku(ak mu SL v tychto obdobiach neposkytujeme). Pri sluzobnej ceste ma zamestnanec narok na zalohu na stravne napr., takze je spravne poskytnut SL pozadu? Preluskala som temy a nenasla som odpoved. Dakujem. Asi si málo lúskala, pretože o poskytovaní stravy je tu príspevkov neúrekom. Prax je taká, že SL poskytuje zamestnáv. vopred na mesiac, v nasledujúcom robí korekciu, teda skúma, či nedostal viac ako mal, a upraví nový nárok. Pri PC neposkytujeme stravu, ale stravné, ale už podľa iného zákona , ako SL. Kuk ZP a Zákon o CN.
Paula
05.04.12,10:13
Témy k stravnému a SL:

http://www.porada.sk/search.php?searchid=741358

na niekoľko strán.
jandi
05.04.12,10:13
Za dnes dodaný SL sa včera nenajem. Takže SL vopred na aktuálny mesiac (ideálne v prvý prac. deň), počet ponížený s ohľadom na neodpracované dni v mesiaci predchádzajúcom.

Dakujem za odpoved, tiez to takto vnimam, ale jedna kocka mzdarka mi povedala, ze oni davaju pozadu, tak hladam, ci je to aj takto spravne, pretoze je to jednoduchsie z pohladu dorovnania poctu a aj mzdovy program by mi to takto robil sam, keby to bolo pozadu.
Tweety
05.04.12,10:22
Predstav si, že dostaneš lístky pozadu, to budeš celý mesiac chodiť na obed za vlastné? Pre zamestnancov je to vzdávanie vopred prijateľnejšie. A aj so mzdovým programom nebude problém, jednoducho napr. výplata za apríl, zrážka za vydané stravenky na apríl.