NADEJKA
14.09.04,10:57
Dobrý deň poradcovia,
chcem sa spýtať,či pri uplatňovaní zníženia odvodov na starobné poistenie podľa počtu detí je potrebné mať od školy potvrdenie,aj k týmto dávkam,alebo sa to týka len rodinných prídavkov?
Vďaka za odpoveď.
bea
14.09.04,11:12
Po skončení povinnej školskej dochádzky treba predložiť aj potvrdenie zo školy. Ale keď ho donesie zamestnanec raz, tak je platný pre daňový bonus a aj pre 0,5 % na starobné poistenie. Je to prílohou Vyhlásenia ... http://www.socpoist.sk/files/noveform/Vyhlasenie22.doc
NADEJKA
14.09.04,12:52
Bea srdečná vďaka.Nebola som si istá.
Lucy
17.09.04,07:18
Pozerala som to Vyhlásenie, mne sa tam žiadne potvrdenie nezobrazuje. Kde môžem nájsť takéto potvrdenie pre účely daňového bonusu a zníženia o 0,5% na poistnom? Ak zamestnanec poberá aj rodinné prídavky, tak to potvrdenie, ktoré má pre potreby nároku na rodinné prídavky môžem ofotiť alebo musím mať originál? Ďakujem.
maria56
17.09.04,07:42
Ja žiadam od rodičov originál potvrdenia o návšteve školy.Prázdne potvrdenia majú v škole. Ani jeden rodič mi zatiaľ nepovedal, že si ho musel kúpiť.
Pekný deň
bea
17.09.04,09:18
Lucy,
v tom Vyhlásení nie je žiadne potvrdenie, je to Vyhlásenie zamestnanca na uplatenie zníženia sadzby poistného na starobné poistenie zo stránky Sociálnej poisťovne, kde je dole uvedené, že nárok treba dokladovať potvrdením. Preto som ho pripájala. Potvrdenie o návšteve školy bez problémov zatiaľ každá škola vydávala svojim študentom. Na rodinné prídavky je iné tlačivo a to treba dať teraz na úrad práce a soc. vecí (alebo ako sa to teraz volá). Takže pre zamestnávateľa treba originál.
Lucy
17.09.04,09:25
Ďakujem Bea. To Vyhlásenie mi bolo jasné, asi som len zle pochopila, že za tým bude príloha to potvrdenie. Potvrdenie pre prídavky som videla. Je to potvrdenie o návšteve strednej alebo vysokej školy na účely štátnych sociálnych dávok. Len som si nebola istá, či pre zamestnávateľa pre účely daňového bonusu a znížené % je nejaké špeciálne nové tlačivko. Takže to budú pýtať študenti v škole. Ďakujem ešte raz.
LudmilaZ
08.10.04,10:33
Je potrebne mat tlacivo ktore je na to urcene alebo nam staci len potvrdenie o našteve , ktore sa väčšinou použiva pri vydani čip karty alebo na brigady??? Jedna sa o tlačivo Ševt 491511. - je to dostačujuce na socialku???

za skoru odpoved dakujem
a prajem este pekny den
Didie
08.10.07,09:33
Neviete mi niekto poradiť, kedy vzniká nárok na uplatnenie Úľavy na starobné poistenie, alebo ktorý § to rieši?
Monika Kováčová
08.10.07,09:34
uvedené platilo v r. 2004, aj táto téma je z toho dátumu.... Dnes to už neplatí.
Tweety
08.10.07,09:35
Tie zníženia odvodov- 0,5% za každé dieťa sú už zrušené.
Rozalka
08.10.07,09:37
Neviete mi niekto poradiť, kedy vzniká nárok na uplatnenie Úľavy na starobné poistenie, alebo ktorý § to rieši?

Táto úľava bola k 1.1.2006 zrušená. (pôvodne § 131 ods. 3 Zákona o SP)

Kým som to odoslala, došli aj iné správne odpovede