romo.k
05.04.12,22:26
Ahojte potrebujem radu.

Som živnostník a platca Dph na daňovom úrade som dostal 2 pokuty spolu v sume niečo okolo 8000€. Vďaka tomu ma daňový urad položil na kolena kedže som bol len klasicky živnostik žiadna velka firma a som núteny ukončiť činnosť a isť na urad práce. Chcem sa spýtať čo sa stane s mojim dlhom keď zruším živnosť? Budem to musieť tak či tak nejako zaplatiť DAKUJEM za radu
Xanti
05.04.12,20:29
Ano budeš to musieť zaplatiť, nakoľko ako SZCO si ručil za svoje záväzky celým svojím majetkom. A DU môže na teba poslať exekútora, aby dlh vymáhal a vymohol on. Takže zrušenie živnosti Ti nepomôže, skôr sa snaž robiť viac aby si to vedel splatiť. :(
Economic
07.04.12,14:55
Ahojte potrebujem radu.

Som živnostník a platca Dph na daňovom úrade som dostal 2 pokuty spolu v sume niečo okolo 8000€. Vďaka tomu ma daňový urad položil na kolena kedže som bol len klasicky živnostik žiadna velka firma a som núteny ukončiť činnosť a isť na urad práce. Chcem sa spýtať čo sa stane s mojim dlhom keď zruším živnosť? Budem to musieť tak či tak nejako zaplatiť DAKUJEM za radu

Ukončenie živnosti ti nepomôže, ak môžem poradiť, skúsi si dohodnúť splátkový kalendár. Bohužiaľ FO ručí celým svojim majetkom. Inak to si musel niečo veľmi domrviť, keď také vysoké pokuty ti švihli.... Za čo to bolo ? Nebolo by bývalo lacnejšie zaplatiť si dobrú účtovníčku a predísť pokutám ?
srska
07.04.12,15:21
pokuta v eurách s tromi nulami je pre szčo riadna lata. výzvy z dú neboli?
Economic
07.04.12,15:29
Veď som 2x poriadne pozrela či dobre vidím tri nuly. To nie je štandard.... No nepoznáme podrobnosti...