majtan25
06.04.12,10:56
Ahojte,

je tu niekto z vas kto obchoduje na FOREXE?

Ake analyzy pouzivate pri obchodovani? Akeho brokera mate? Cim viac o tom citam

na nete tym vacsi som z toho d.l, ked uz aj najdem vcelku dobre recenzie o jednom

na druhom fore je to uplne inak, mam z toho hlavu ako melon... Ja som zatial na deme

brokera markets.com, ktory sa mi zda najprehladnejsi a najlepsi. Mate s nim niekto skusenost?

Vstupny vklad: 100 000dolarov, po 3 mesiacoch obchdovania mam 75% zisk, myslite ze mozem uz

konecne rozbehnut vlastny ucet s nejakymi 500 dolarmi?

Za ako dlho ste prestupili vy z demo do real uctu? Ake techniky ppouzivate na zvysenie

pravdepodobnosti zisku? Resp, vedeli by ste mi odporucit nejaku dobru overenu literaturu o tejto

problematike pre zaciatocnikov?

dakujem
Filip Glasa
06.04.12,17:46
Otvor si ten účet s 500 dolármi, rýchlo o ne prídeš a to budú tvoje najlepšie investované peniaze do vzdelania. Také lacné školné a tak rýchlo prídeš na to, že by si sa mal vybrať iným smerom.
majtan25
07.04.12,19:13
tak ake by malo byt minimum?
Filip Glasa
08.04.12,16:27
nejde o minimum, ale o ten prístup. Prídeš o ne tak či tak.
vulxy
08.04.12,17:17
ja by som radsej stavkoval,je to prehladnejsie-jednoduchsie...dolace sa presustruju tak ci tak:)
profesional
10.04.12,06:02
1. To kolko si v percentach zarobil na demo ucte vobec nie je relevantny faktor na to ci v skutocnosti ist na ostry ucet alebo nie. Spravne by si sa mal opytat sam seba co vsetko si sa pri obchodovani na necisto naucil. Zarobit nahodne 75 percent pri velkom margine nie je vobec problem. Otazne je ake riziko si kvoli tomu podstupil. Lebo s realnymi peniazmi si asi take riziko podstupit netrufnes.

2. Na zaklade toho co a ako si napisal ti mozem rovno povedat, ze si este len zacinajuci novacik a na forexe nemas co hladat. Ide o jeden z najvolatilnejsich trhov na svete. A taki ako ty su sladkou malinou na vrhu torty pre ovela skusenejsich obchodnikov.

3. Obchodovat s 500 USD je totalny nezmysel. Aby si urobil trade v hodnote 10,000 Eur, musi ist na margin 1:20 ak by si bol ochotny tradovat s celym svonjim obchodnym uctom. A to je samovrazda. Lebo staci -5 % co nie je pri niektorych volatinych paroch problem a mas na krku margin call. Ak by si chcel obchodovat s 10 % tvojho obchodneho uctu, musel by si ist na margin 1:200 co je hranicny margin a na viac ta uz asi ziadny broker nepusti. Co ale znamena ze si v prdeli uz pri volatilite prekracujucej 0,5 %.

4. Ist na trh s menej ako so 100,000 USD v real prostriedkoch nema zmysel. Vsetci co idu na trh s mensim objemom su iba lahkou koristou. Lebo aby nestratili to malo co maju, tak si nastavuju prilis konzervativne stop-loss-y co samozrejme znamena ze si vlastne iba obetou a nie obchodnikom.

5. Radsej investuj tych svojich 500 USD do nakupu par poriadnych knih a uc sa. Snivat o rychlom bohatstve je sice fajn. Le pravda je uplne ina. 98 % ludi zacinajucich na financncyh trhoch o svoje peniaze pride.
vulxy
10.04.12,13:14
ajtak nepochopim naco ten forex vobec je ,podla mojho dedinskeho rozumu je to poker kde hraju prim vyvoleny ako rotchildovci,carnegieovci,sorosovci atd proti zbytku sveta a nieje tazke uhadnut kdo prehrava.....
profesional
11.04.12,06:34
Forex je medzinarodny trh kde sa obchoduje s jednotlivymi menami. Tak ako vsetky aktiva, aj tieto podliehaju procesu kde sa s nimi obchoduje. A forex je v podstate elektronicky trh kde sa obchoduje s jednotlivymi menami. Primarne vacsinu na tomto trhu tvoria banky, poistovne a dalsie financne institucie. Tiez velmi velky podiel maju jednotlive narodne banky. Tie zvyknu minat na tomto trhu najviac penazi. A to pri intervencii ci uz v prospech svojej meny alebo proti nej a to kvoli udrzaniu inflacie, narabaniu s lokalnou fiskalnou a monetarnou politikou, ale tiez aj pri ovplyvnovani exportu a konkurencieschopnosti domacej vyroby. Obchodovanie s menami ma siahlodlhe nasledky a dopady na ekonomiku kazdej krajiny. Takze na to sluzi forex.
peter977
05.01.13,18:34
Pozri si moju stránku www.ukforex.sk sú tam zadara lekcie z Price Action formácií a ako ich obchodovať
Peter S.
05.01.13,18:55
No o tych 500 by si prišiel coby dup. Riskovať fiktívnych 100 tisíc a vlastných 500 eur je obrovský rozdiel. Psychicky na to nemáš. Prečítaj si knihy psychológií obchodovania M. Douglas: Trading in the zone a Disciplinovaný trader, a potom prečítaj Joe Rossa, Alexandra Eldera alebo J.F. Carter Stante sa majstrami v tradingu. Účet pod 10 000 eur je skôr o trénovaní a učení sa.
Adammm
02.02.13,22:03
Ahoj, neviem či je téma ešte aktuálna, ale skúsim odpovedať.

Obchodujem na forexe už nejakú tú dobu a myslím si, že otvorenie účtu s 500€ je veľmi dobrý nápad. Nesúhlasím s vyššie uvedenými názormi, ktoré tvrdia, že o peniaze prídeš. Sám som vkladal na účet veľmi malú sumu a bola to najlepšia lekcia akú som v obchodovaní dostal. Zo začiatku to bude ťažké, časom sa z toho stane obyčajná rutina so stabilnými výsledkami.

Výber brokera by mal závisieť najmä od štýlu tvojho obchodovania. Zodpovedz si tieto otázky:

1. Koľko obchodov zrealizujem za mesiac.
2. Aká je priemerná veľkosť pozície.

Po zodpovedaní týchto otázok sa môžeš posunúť ďalej v hľadaní odpovedí.

Čo sa týka presunu z dema na reál moja odpoveď je jednoznačne áno.

A čo sa týka tvojej poslednej otázky ako zvýšiť pravdepodobnosť zisku, tak odpoveďou je prísny money management a čo najvyší pomer rizika a zisku (risk reward ratio). Aj s 20% ziskových obchodov vieš byť vo veľmi peknom zisku. V prípade ďalších otázok sa môžeš na mňa hocikedy obrátiť, rád pomôžem.

Prajem veľa šťastia.