majtan25
06.04.12,11:15
mate niekto? pozitivne ci negativne?

S akym brokerom obchodujete vy?

dik
Filip Glasa
06.04.12,17:43
Marcets.com má v ponuke len CFD a Forex. To znamená, že tvoje peniaze nejdú na burzu, ale ceny kótuje priamo broker. Klasický brokeri sú prostredníkmi medzi dvoma stranami na burze.
CFD brokeri sú priamo tvojou protistranou - hrajú proti tebe. Ale majú výhodu v tom, že kótujú ceny.
Na markets.com zabudni. A ak chceš obchodovať na burze, tak si nájdi normálneho brokerak, ktorý fakt sprostredkuje prstup na riadne burzy: brokerjet, fio, patria a množstvo zahraničných brokerov.
Alebo radšej na burzu zabudni, lebo takýmto spôsobom len prídeš o peniaze.
majtan25
07.04.12,19:10
preco si myslis? Mas s tym negativne skusenosti? Mozes mi o tom napisat viac? Dakujem
majtan25
07.04.12,19:11
cez markets.com kde som mal vstupny ucet 100.000 dolarov, za mesiac aj cosi na deme mam zostatok 175.000 dolarov..myslis ze to bude len nahoda?
bodliak
07.04.12,19:29
Nebude. Oni dobre vedia, co robia...
majtan25
07.04.12,20:04
spytam sa inak, ktory je podla vas dobry a spolahlivy broker?
Ice dive
07.04.12,20:14
Ja, tie prachy, čo do toho chceš vraziť daj radšej mne, a ja ti ich postrážim a o dva tri roky ti tak 30 % vrátim:D:D:D
Filip Glasa
08.04.12,16:30
už som to napísal. Naštuduj si čo je to CFD. Kontrakty CFD nemajú nič spoločné s burzou. Ak chceš prísť o peniaze (obchodovať) na burze, tak si nájdi brokera, ktorý skutočne sprostredkuje prístup na burzu. Normálnych brokerov som ti už vypísal vyššie.
tono4
24.04.12,09:29
markets.com nieje zlý, práveže by som povedal že je vhodný, buď markets.com alebo finexo.com ale skor by som uprednostnil markets.com maju cely web aj v slovenčine čo je super =)
ale napr. plus500 urcite neodporucam, je na nich vydane aj upozornenie od NBS =D co velmi na dvoverihodnosti nepridava.

poznam par ludi, co pre nich aj pracuju, a je to pohode. maju aj dobru podporu, daju ti info o tom co sa deje v skupine na fb a + maju aj stranku ... pod inymi nazvami ako markets.com,

spready maju fajn a poplatky pri akciach su super ... a preraba ten co si klika ako opica a nerozumne nastavuje stop lossy a take profit, zarobit sa da ak sledujes informacie, ktore ti ponuknu.
tono4
24.04.12,09:31
podla toho ake pozicie otvaras, kedze aj na deme sa da prerobit, nie ako kolega nadomnou pise ze oni vedia co robia...
tono4
24.04.12,09:31
bodliak otvor si demo a uvidis ako pekne vies vypalit ucet =D
Filip Glasa
29.04.12,09:10
aký je rozdiel medzi Plus500 a Markets.com? Len v tom že Plus500 je z Belize a nemá tu licenciu. Inak presne ten istý biznis model - ošklbať začiatočníkov, čo nevedia o burze ani ň, o ich 300 eurovky.
tono4
02.05.12,15:10
Filip, Markets.com organizuje pravidelne semináre ako aj na forexpro.sk (sekcia seminare) a tam ti pomahaju ako sa mas orientovat na burze, ja som sa zucastnil uz dvoch seminarov a som spokojny, naucili ma za hodinku daco tolko co som sa sam nenaucil za tyzden. + ten support co ti davaju je dost pocitit , pochybujem ze plus500 ti zavola ze co sa deje a kedy, markets resp ak ides cez forexpro tak ti tu podporu da.
ale tie seminare su pre zaciatocnikov asi naj ...
a OBROVSKY rozdiel je ze plus500 ked nema licenciu moze sa kludne stat ze ti peniaze nevyplatia, pricom tu mas peniaze chranenejsie.
ja som si na markets.com zacinal s 200 eurami a mam tam 380.. a to sa tomu malokedy venujem, a seminare mi dali dost.
NHA
17.05.12,14:10
Brokera si treba vybrať podľa toho čo očakávate, koľko času sa tomu viete venovať a ako dlho majú trvať vaše obchody. Pokiaľ nemáte skúsenosti s obchodovaním, máte málo času a chcete sa venovať tradovaniu na menových párov a komodít myslím, že matkets.com je vhodný broker. Spready sú konkurencie schopné, dobrý klientský servis (slovenský jazyk) a samozrejme semináre, ktoré dajú človeku viac ako knihy a články. Minimálny vklad je len 100 usd + vždy nejaký zaujímavý bonus. Markets.com podporuje vicero platforiem + sa da využívať aj webtrader, kde od nedávna vidíte obchody, ktoré robia iní obchodníci, čo môže pomôcť pri názore na trh atď. Pokiaľ sa chcete niečo naučiť a nechcete robiť tzv. scalping ale držať pozície niekoľko dní tak markets.com je dosť vhodný.

Čo sa týka rekotácie cien. To robí každý DD online broker (medzi najznámejších patrí SAXO BANK), samozrejme to sa robí iba niekedy a garantuje sa čiastka do ktorej k rekotácii cien nedochádza. Väčšinou je to do 1 000 000 eur. Keď chcete naháňať 5-6 pipsov s veľkým počtom obchodov tak nie ste vhodný klient pre markets.com a naopak. Ja som na markets.com začínal a z 5 000 eur som vybudoval veľmi slušný kapitál. Teraz samozrejme keď obchodujem a tvorí to značnú časť z môjho príjmu tak obchodujem cez Dukascopy.

A ten pán filip glasa je buď neschopný obchodník alebo nikdy neobchodoval. To druhé je skôr.

Keď chcete obchodovať skúste si pozrieť niektoré fóra. Názory na brokerov má každý iné. Takže treba vyskúšať a rozhodnúť sa podľa osobnej skúsenosti.
Filip Glasa
22.05.12,12:07
tono4, NHA - markets.com, plus500.com, xtb a desatky ďalších takzvaných forex brokerov sú obyčajné buketshopy (skúste wikipediu), ktoré sa premakaným marketingom snažia získať najmä začiatočníkov, ktorí nevedia o obchodovaní nič. Inak by si takéhoto "brokera" nevybrali.
Prídu tam o svojich 500 EUR a potom sa na obchodovanie buď vykašlú, alebo si nájdu o stupeň lepšieho brokera. Kto naozaj číta a rozmýšľa pred otvorením účtu, tak si rozhodne vyberie zo stoviek brokerov oveľa serióznejších ako sú vyššie spomínaní.

Bežný človek urobí najlepšie ak na obchodovanie a "burzu" rýchlo zabudne. Pretože to rozhodne nie je hranie pre laikov. Pán NHA by o tom vedel rozprávať, keďže už má toľké skúsenosti.
Filip Glasa
22.05.12,12:12
ešte dodám k seminárom a školeniam od brokerov - tie presne zapadajú do toho marketingu a masírovania nováčikov. Zo seminára odídete vyškolený s vedomosťami ako hneď takto ľahko budete zarábať na základe smiešnych indikátorov a vybudujete si "slušný kapitál".
Slušný kapitál si zatiaľ vybudovali akurát tie buketshopy a niektorí ich schopnejší sprostredkovatelia.

Rečnícka otázka na záver - kde sa asi tak berú peniaze na tučné provízie sprostredkovateľom a reklamné kampane forex a cfd brokerov?
Nápoveda - že by to bolo z tých 500 euroviek čo tam tí začiatočníci z takou ľahkosťou pre....? Pardon stratia.
ForexTrading
05.06.12,23:49
Brokeri od pána Glasu sú jednoznačne najdrahší brokeri čo sa týka poplatkov za služby a podobne. To, že s obchodovaním súvisí isté riziko je zrejmé, avšak jednoduchým obmedzovaním vysokých strát ho dokážem obmedziť na minimum. Páka? Nie páka ale otvorený objem je mierou rizika. Ak otvorím 1 lotovú pozíciu s pákami 1:10, 1:20, 1:500 a mám stanovený SL v pipoch tak strata bude rovnaká - viď článok o páke na forex-trading.sk.

Čo sa ziskov týka, pochybujem, ak niekto stratí, druhý to môže získať .. brokerské spoločnosti majú na každej pozícii istý zisk o veľkosti spreadu. Na 1 lot to robí zvyčajne 20-30 eur. Zisky sú tak obrovské - najma od velkých klientov a rozhodne nepotrebujú pripraviť o 300€ nového tradera.

Broker Markets.com - slovesnký web ok, podpora? live chat funguje štýlom, akoby kecám s babičkou o forexe - ALE telefonický kontakt je bežný čo oceňujem .. No a problémom začali byť chybné kotácie. Vinou aj takejto kotácie mi bol aktivovaný SL na jednej pozícii, t.j. utrpel som stratu a nemal som. Čo sa stalo potom? Po pár hodinách, sami od seba Markets.com peniaze vrátili na účet a otvorili aj omylom uzavretú pozíciu.

Čo sa týka cien, poplatkov a pod., tak markets.com patrí medzi špičku. Môj názor.
ForexTrading
05.06.12,23:52
Ešte na záver, celkovo hodnotím brokera ako jedného z naj čo som mal. Nie je síce úplne top, ale bežnému obchodníkovi postačí. Účet u Markets mám otvorený aj dnes :)
profesional
12.06.12,07:35
Ja som uz z rokov kedy ma zaujimali rozpravky vyrastol. Mily ForexTrading, je mi uplne jasny tvoj vztah k tebou propagovanemu brokerovi. Uvedom si prosim, ze porada.sk je komunitou inteligentnych ludi a nie blbeckov, ktorych ohuris rozpravkami. Okamzite zistime, ze si clovek co je dobre zaplateny za propagaciu brokera. Tieto praktiky sa mi hnusia. Chod si inzerovat na nejaky inzertny portal, poradakov neoblbnes.
ForexTrading
12.06.12,08:23
profesional: Čítam tvoj príspevok a nevidím na ňom nič k veci. Vzťah k markets mám aj reklamný, ale všetko čo som písal je tak ako si aj osobne myslím. Ak by si si môj príspevok prečítal celý, tak zistíš, že som Markets aj kritizoval (kotácie, live chat).
NHA
10.07.12,12:06
Áno pán Glasa, vedel by som o tom hovoriť. Po 6 rokoch obchodovania by som k tomu vedel povedať viac ako si myslíte. Nechápem prečo by obchodovanie nemohlo byť pre každého kto na to má a koho to zaujíma. Vy sa považujete za niečo viac ako za bežného človeka?
Dal som si tú námahu a išiel som osobne na seminár, ktorý markets.com organizoval. Nikto tam o žiadnych obrovských ziskoch po jednom ani viacerých školeniach nehovoril. Dokonca pán, ktorý seminár robil (meno si nepamätám), všetkých hneď zo začiatku upozornil, že žiadne veľké zisky čakať nemajú, a že na začiatok je úspech udržať 0 zisk resp. neprísť o peniaze (to mi povedal aj nejaký pán, ktorý mi volal po registrácií, rozprával celkovo k veci). Žiadne Vami spomínané masírovanie sa nekonalo a z môjho pohľadu sa snažil situáciu vykresliť reálne bez zavádzania. S ich pomocou sa rozprávalo o reálnom ročnom zisku cca 8-12%. To sa mi zdalo dosť málo, keďže ja mám zisky 3-6% mesačne, ale aspoň to udržalo pri zemi ľudí, ktorí chcú zbohatnúť za noc. Síce seminár bol pre začiatočníkov a mne osobne to nedalo vôbec nič, ale uľahčí to cestu pre tých, čo sa chcú tomu venovať. Zarábanie na základe smiešnych indikátorov som tiež nepostrehol. Ale to bude asi tým, že ja smiešny indikátor nepoznám. Každý má svoj význam. To že neviete jeho význam a využitie je téma k niečomu inému. Nepáčilo sa mi, že skutočnú pozornosť Vám venujú až od 100 000 eur, čo nie je málo peňazí. Ale myslím, že už od 10 000 ten servis má význam, ale treba viac študovať vo voľnom čase. Takže spomínaných 500 eur, pánom Glasom, je asi zas len z jeho vlastnej hlavy.

Tak pán Glasa: kde beriete toľkú drzosť povyšovať sa nad obyčajného človeka?
Ako môžete súdiť, porovnávať a kritizovať spoločnosti, o ktorých nič neviete?
Každý Váš argument je výmysel a nie je ničím podložený.

Každý kto má trochu rozumu si veľmi ľahko porovná európskych brokerov a vyberie si toho, ktorý mu vyhovuje. Online trading a vzdelávanie je dostupné na viacerých SR a CR fórach a portáloch. Nájdete rôzne obchodné stratégie, obchodné systémy a máte možnosť si všetko otestovať na demo účtoch.

Pokiaľ máte záujem obchodovať odporúčam nasledujúcich brokerov (osobne odskúšaných): Ducascopy, Markets.com, Oanda, Interactive Brokers, Forexyard
kezeso
27.07.12,11:15
K téme iba toľko. Neviem, kde na mňa naďabili, volajú mi pravidelne, raz jeden, raz druhý, raz asistent a podobne, každému poviem, že si neželám ich ponuky, sú otravní ako yperit.
K obchodovaniu: určite sa nepúšťam do vecí, ktorým nerozumiem a viem, že v prvom rade chcú na mne zarobiť. Je to ako by mi niekto dal kuchársku knihu a povedal, že môžem variť v 5* hoteli.
Jednoducho nedoporučujem.