daniel.kerekes1
06.04.12,13:26
Ahojte ... poraďáci ....
Veľmi Vás pekne prosím o radu :-)
Moj znamy podnika ako geodet a ja by som chcel jeho cinnost akosi sprostredkovavat.
Ja by som to chcel robit uplne priamo, ze budem napr. na svojich web strankach ponukat geodeticke sluzby a de facto potom to takto aj fakturovat, avsak nie som si isty ci to robit mozem, nakolko to je viazana zivnost. A sice na ZU mi povedali, ze ak to chcem fakturovat ako geodeticke prace, tak musim mat zivnost - sprostredkovanie v oblasti prace, ale ze ked si budem fakturovat iba proviziu, tak to bude sprostredkovanie v oblasti sluzieb. Ako napisat si oba zivnosti v zasade nie je problem. Problem je len to, ci mozem napr. na svojej stranke napisat, pripadne aj do reklamy, ze popnukam geodeticke prace, alebo že spotredkuvam geodeticke prace ... a ako to mozem potom fakturovat ...

Prip. ak mate ine navrhy, tak budem rad za kazdu radu ...

Ďakujem pekne poradaci! Velmi si Vas cenim :-)
zamborskyjan
06.04.12,12:27
Dobrý deň, ja by som to riešil tým spôsobom, že na ŽL by som si napísal vykonávam sprostredkovateľskú činnosť v oblasti služieb. Čo sa týka webovej stránky by som napísal, že v spolupráci s geodetom zabezpečím geodetické služby a samotná fakturácia by prebehla tak, že geodet, ktorý by fakturoval svoju službu klientovi, Vy by ste geodetovi fakturovali len tzv.proíiziu dajme tomu 18 % z každého zaplateného obchodu. Je to v podstate práca obchodného zástupcu.