Milan Engel
06.04.12,22:10
KEDZE SOM ZACINAJUCI PODNIKATEL A SOM NEPLATCOM DPH,ISTY PAN MY PONUKOL PRENAJOM PRIESTOROU AJ ZO ZARIADENIM,VRAVEL MY SUMU BEZ DPH A S DPH A KEDZE SOM NEPLATCA DPH NEVIEM CI TO MA VYHODU PLATIT ALEBO NEPLATIT DPH,PROSIM VAS O RADU,DAKUJEM
Economic
07.04.12,15:35
Ak ty si neplatiteľ DPH a on áno, o 20 % zaplatíš viac. Nepíšeš v čom podnikáš. Aj chleba keď kupuješ, mlieko.... atď všetko je s DPH. No k vôli nájmu by som nebola platiteľom a zvlášť ak robíš v službách.... A zo začiatku určite nie. Komu poskytuješ služby ? Občanom, firmám ? Alebo v čom podnikáš ?
Milan Engel
07.04.12,20:14
chcem podnikat, v gastronomii, ista firma prenajima priestori , s zariadenim a vysvetlili mi kolko podnajom stoji z dph a bez , zajimala sa o tom ta firma cisom platca dph alebo nie , , tak trosku tomu nechapem ze ci to bude mat vyhodu ak nebudem platit dph .
Economic
08.04.12,06:10
Tak gastronómia je tvoj obor, možno by som v tomto prípade požiadala o dobrovoľného platiteľa... On ak je vlastník nehnuteľnosti, môže sa rozhodnúť či bude prenajímať s DPH alebo DPH, no potom aj nákladové záležitosti si musí pomerom rozdeľovať či si môže uplatniť všetku DPH alebo len pomerom k tržbám s DPH a bez DPH. To je zložité tu teraz rozpisovať.