ivab
09.02.06,09:12
Prišiel nám na dobierku /pošta/ tovar z ČR s priloženou faktúrou, na ktorej je fakturovaný tovar, balné, poštovné. Uvedená faktúra je s DPH. Dodávateľ je platiteľ DPH v ČR, my sme platiteľmi v SR.
Je správne, ak tam dodávateľ vyčíslil DPH?
Denda
09.02.06,08:13
Prišiel nám na dobierku /pošta/ tovar z ČR s priloženou faktúrou, na ktorej je fakturovaný tovar, balné, poštovné. Uvedená faktúra je s DPH. Dodávateľ je platiteľ DPH v ČR, my sme platiteľmi v SR.
Je správne, ak tam dodávateľ vyčíslil DPH?
Objednávali ste tovar ako platiteľ dane?
ivab
09.02.06,08:14
Áno, ako platiteľ dane.
ANNAP
09.02.06,08:18
PODLA MOJHO NAZORU NIE JE TO SPRAVNE, VRATIT FAKTURU A ZIADAT OPRAVU.
ivab
09.02.06,08:20
To som sa snažila, ale neuspela som. Ako dôvod uviedli, že majú možnosť predať tovar s DPH, i bez DPH /jednu z možností/.
Neviem, ako im to vysvetliť.
ANNAP
09.02.06,09:39
MIESTOM NADOBUDNUTIA TOVARU JE SR,DODAVKA Z CR JE OSLOBODENA OD DPH / PREDALI TO PODNIKATELOVI IDENTIFIKOVANEMU PRE DPH / SLOVVENSKY PODNIKATEL ZDANI NADOBUDNUTIE TOVARU V SR, AK SPLNATE PODMIENKY NA ODPOCITANIE DPH, TAK SI JU UPLATNITE V TOM ISTOM OBDOBI
ivab
09.02.06,10:42
Anka a vieš niečo o tom, že by bola možnosť rozhodnúť sa či fakturovať s alebo bez DPH?
Ja čítam zákon, nič také som ale zatiaľ nenašla.
sylkra
09.02.06,11:38
To je bezna prax z CR...neznalost, neochota...............ak je dodanie tovaru na uzemie SK jednoznacne bez DPH.
Pouc ich nasledovne :
Cesky zakon o DPH
Podla Zakona o DPH c. 235/2004 Sb. §64 odst.1/.....prijemce je osobou
registrovanou k dani v jinem clenskem statu a porizeni zbozi je pro neho
predmetem dane.

V pripade sluzby je to §10 odst.6

Nech si prislusny zakon o DPH prestuduju.
ivab
09.02.06,11:49
Dakujem sylkra. Nevedela by si mi poradiť, kde nájdem znenie celého zákona na nete?
sylkra
09.02.06,12:23
urcite.....napr. najjednoduchsie....

www.seznam.cz...di vyhladavaca si napises -zakony- a objavia sa tam odkazy
napr. na idnes
alebo pojdes na www.sbirka.cz alebo www.zakony.cz
mlyn16
09.02.06,12:32
Prosím pomôžte mi. Dostala som faktúru z CR - prepravca z Ašu prišiel do Martina pre tovar a zaviezol zas do Ašu. Došla faktúra v Kč a bez DPH. Mám ju dodaniť kurzom dňa vystavenia faktúry a zároveň si uplatniť vypočítanú daň alebo preprava sa nezdaňuje?
ALBO
09.02.06,14:06
§ 16 ods. 1 preprava sa začína na slovensku. Miesto dodania =SR, daň odvediete vy, kurz= vystavenie fa, odvediete, uplatníte.