Filip158
07.04.12,11:49
Zdravim Vas poradaci,

mam na vas niekolko otazok a verim, ze mi urcite poradite ako vzdy :)
Takze podla nazvu temy vam asi doslo, ze rozbieham autoservis.
Uz som odovzdal podnikatel. plan na urade atd., cakam na testy a tieto veci su mi jasne. Ale mam niekolko otazok a budem rad ak mi pomozete kam sa obratit a co skor vybavit, pretoze tej byrokracie je podla mna na jedneho zacinajuceho podnikatela neskutocne vela :) (moj nazor )
1. otazka :
Zalozenie prevadzkarne - ake su postupy ?
Aby som objasnil, tak budovu autoservisu vlastni moja rodina, cize najomna zmluva nieje problem. Autoservis tam kedysi bol, takze vsetko by malo byt v poriadku.
Len sa chcem spytat na postup ohlasenia na hygienu atd.
Najskor to mam ohlasit na urade ? Mozem aj pred spustenim prevadzky zajst na hygienu aby som si to dopredu urobil a potom ku hasicom po bezpecnostny plan ? alebo aky je celkovy postup ?

2. otazka :
Registracna pokladnica
Pri hladani po nete som pochopil, ze od 1. januara aj moj obor potrebuje registracnu pokladnicu. Tak sa chcem spytat iba taku detailnu otazku, ze co sa mi viac oplati ?
Staci mi uplne jednoducha pokladnica najlacnejsia, ale ta ma moznost len 10 poloziek mat nahodenych.. Tak sa chcem spytat ci to je v poriadku.. Pretoze robotu a diely dokopy budem davat na fakturu, cize to je v pohode. Ale neskor ak budem predavat aj diely, motorove oleje a ine veci, tak mi 10 poloziek stacit nebud. A chcem sa spytat ci to mozem predavat inak, ci je nejaky program ze vytlacim nieco ako blocek fakturovy a potom iba prijmem platbu alebo rovno kupim pokladnicu s 2000 polozkami a nebudem toto riesit.

3. otazka
Zazmluvnenie poistovní
Pracuje tu niekto v tomto obore a vedel by mi poradit v tomto smere ? Ake su podmienky pre spolupracu s poistovnou ? Mam zavolat, dohodnut si stretnutie a ponuknut moje sluzby ?

4. otazka
Zodpovedny veduci
Niesom vyuceny v obore, preto ako zodpovedneho veduce musim urcit mojho stareho otca, ktory ma prax a vyucenie v obore. Uz som sa dozvedel, ze ako stary otec nieje to priamy pribuzny a preto ho musim mat v zamestnaneckom pomere. Chcem sa spytat, ako to bude pre mna najvyhodnejsie ?
On nechce plat ani nic podobne, cize mam mu nahlasit min. mzdu a platit aspon nizke odvody ?

5. otazka
Tichy spolocnik
Mal by niekto zaujem ist ako tichy spolocnik do tohto biznisu ? Samozrejme ze informacie by sme si povedali osobne, len prezradim ze je to kompletne zariadeny autoservis (na par drobnosti) ktory fungoval od roku 1991. Predstavoval by som si to vo forme vkladu, ktory by sa samozrejme postupe vrátil + servisovanie aut alebo vozoveho parku. Ozvite sa

To bude asi vsetko, tak vam dakujem vopred za odpovede.
P.s. nepouzival som diakritiku, snad to nevadi :)
Filip158
10.04.12,09:47
Nenájde sa nikto kto by mi dokázal poradiť a odpovedať ? Ďakujem
blavaciko
10.04.12,16:46
1) hygienu aj poziarnikov potrebujes mat pred otvorenim prevadzky, takze to vybav ako prve, az ked budes mat toto ohlas na miestny/obecny urad prevadzkove hodiny a ohlas prevadzku na zivnostenkom registri

2) kludne mozes na vsetok tovar aj sluzby predavat na fakturu, k fakture vytlacis blocek z ERP s textom uhrada faktury

3) neporadim

4) zodpovedny zastupca musi byt v trvalom pracovnom pomere a poberat aspon minimalnu mzdu.

5) momentalne neporadim
Filip158
11.04.12,07:12
Ďakujem za rady. Takže hygienu a požiarnikov musím vybaviť pred otvorením. No to aby som s tým začal, dúfam, že nebudú opletačky s tým.
Má tu niekto skúsenosti, čo budem potrebovať ? Nejaký bezpečnostný plán ?
alusa783
11.04.12,07:18
brat to tiež vybavoval a hygiena bola bez problemom a s tými požiarnikmi to mu daky chlap vypracoval par dokumentov a pýtal za to dake peniaze niesom istá asi 100 -150 eur (cca za nič čistá birokracia)
blavaciko
11.04.12,10:45
zajdi na hygienu, vsetko ti vysvetlia...