arcanea
07.04.12,13:06
Viem, ze sa tu uz toho popisalo vela ohladom hygieny, ale nikde som nenasla, ci potrebujem ja ako zivnostnicka skúšku odbornej spôsobilosti?(Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností pre prácu v potravinárstve) Mylia sa mi pojmy- neviem ci mi staci zdravotny preukaz od lekarky alebo potrebujem to hygienicke minimum ci osvedcenie. A este ci to staci mne, alebo aj zamestnanci?(jasne, ze zdrav. preukaz ano, ale ci aj tu skusku).
Lebo teraz bude nejaky seminar, tak neviem ci sa rychlo prihlasit.
http://www.aveducation.sk/index.php?id=vypis_kurzu&pid=706&did=2139&pob=28.
V Bufete budu len balene potraviny, akurat kava a caj sa bude zalievat. A este otazka- na predavanie alkoholu potrebujem tiez nejake opravnenie- co potrebujem na jeho vybavenie a kde sa vybavuje?Dakujem velmi vopred za vsetky rady.
lujza.j
07.04.12,11:30
arcanea
07.04.12,11:32
link mi nefunguje:( ale poradu som uz pozerala
lujza.j
07.04.12,11:35
arcanea
07.04.12,11:53
ano,aj toto:) viem, ze potrebujem vypracovat prevadzkovy a sanitacny poriadok- ide mi konkretne o to, ci potrebujem tie skusky :) pre prevadzku bufetu, kde su len balene potraviny plus rozlievanie napoje.
Danielle369
07.04.12,12:25
Zamestnancov prihlás na seminár, ty ako len živnostník nepotrebuješ...
na predaj alkoholu v spotrebitelskom balení, zrejme budeš predávať tie malé frťany 0,04 originál...potrebuješ povolenie od colného úradu na predaj SBL...tu ti prikladám link, nájdeš tam aj žiadosť o povolenie
http://www.colnica.sk/index.php?page=5238
KatarinaNR
26.04.12,09:35
chcela by som sa znalých opýtať na predaj piva, vína, destilátov aj v spotrebiteľskom balení a aj rozlievané aký predmet podnikania slúži presne na tieto úkony,

môže byť aj
- kúpa tovaru........ maloobchod, velkoobchod
- poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu
- pohostinská činnosť
alebo je vyslovene potrebný predmet podnikania kde je presne uvedené pivo, víno, destiláty, takto:
- predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych
nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov - je ešte tento predmet platný?
Ďakujem za každú radu
blavaciko
26.04.12,15:29
zivnost ti staci poskytovanie sluzieb rychleho obcerstvenia v spojeni s preajom na priamu konzumaciu

co sa tyka osvedcenia o odbornej sposobilosti pri vykonavani epidemiologicky zavaznych cinnosti - tzv. hygienicke minimum., potrebuje ho oficialne kazdy zamestnanec, ktory prichadza do styku s potravinami.