Midsumergirl
07.04.12,13:12
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom kúpnej zmluvy. S manželom žiadame o hypotéku a chceme odkúpiť 1/2 domu od mojej mamy. ZP už máme vypracovaný a snažím sa urobiť medzi nami kúpno-predajnú zmluvu, ale neviem ako mám označiť predmet zmluvy, kedže kupujeme presne 1/2 zo všetkého. Všetky zmluvy čo som našla boli len na kúpu 1/1 ciže celej nehnuteľnosti. Viete mi nietko poradiť? Ďakujem vopred za pomoc.
Katy a R
07.04.12,11:37
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom kúpnej zmluvy. S manželom žiadame o hypotéku a chceme odkúpiť 1/2 domu od mojej mamy. ZP už máme vypracovaný a snažím sa urobiť medzi nami kúpno-predajnú zmluvu, ale neviem ako mám označiť predmet zmluvy, kedže kupujeme presne 1/2 zo všetkého. Všetky zmluvy čo som našla boli len na kúpu 1/1 ciže celej nehnuteľnosti. Viete mi nietko poradiť? Ďakujem vopred za pomoc.
Podľa mňa urobíš všetko takisto ako pri kúpe celej nehnuteľnosti ... len tam napíšeš podiel 1/2. :)
Midsumergirl
07.04.12,11:48
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže stačí napísať že
Predávajúci predáva podiel 1/2 Nehnuteľnosti uvedené ......... tejto zmluvy kupujúcim, ako sú opísané v znaleckom posudku a kupujúci tieto Nehnuteľnosti kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov?
Takže kupujeme každý 1/4?

Ja len chcem aby to bolo zrozumiteľné kedže mama nám síce predáva 1/2 podielu ale z jej celej 1/1 :D takže jej zostáva ešte stále 1/2.
Katy a R
07.04.12,12:04
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Takže stačí napísať že
Predávajúci predáva podiel 1/2 Nehnuteľnosti uvedené ......... tejto zmluvy kupujúcim, ako sú opísané v znaleckom posudku a kupujúci tieto Nehnuteľnosti kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov?
Takže kupujeme každý 1/4?

Ja len chcem aby to bolo zrozumiteľné kedže mama nám síce predáva 1/2 podielu ale z jej celej 1/1 :D takže jej zostáva ešte stále 1/2.
keď kupujete do BSM (ako manželia) .. tak nebudete mať každý 1/4, ale spolu obidvaja manželia budete mať 1/2 nehnuteľnosti.
Bezpodielové znamená - že sa nedelí na podiely :confused:;)
Midsumergirl
07.04.12,17:58
Ok diki rozumiem :o Este k tej vete, je to tak spravne? Predávajúci predáva podiel 1/2 Nehnuteľnosti uvedené ......... (mam vymenovat vsetko co je v ZP, lebo k domu prinalezia este nejake ine budovy ako napr garaz a aj zahrada, zo vsetkeho teda 1/2?)tejto zmluvy kupujúcim, ako sú opísané v znaleckom posudku a kupujúci tieto Nehnuteľnosti kupujú do bezpodielového spoluvlastníctva manželov?
Mária27
07.04.12,20:13
Predmetom prevodu je spoluvlastnícky podiel na všetkých nehnuteľnostiach zapísaných na liste (listoch) vlastníctva s príslušenstvom. Vymenovať treba všetky nehnuteľnosti, katastrálne územie, parcely. Veľkosť spoluvlastníckeho podielu je 1/2, prevádzajúci tiež.

Matka bude prevádzajúci, ako nadobúdateľ sa uvedie manžel a manželka (uviesť slovo manželka) s plnými menami, rodnými priezviskami (aj muž), dátumom narodenia a rodnými číslami, trvalým bydliskom.