sasker
08.04.12,01:19
Ahojte, verim, ze mi poradite.

Viem co chcem predavat, viem ako zaevidujem zivnost ale absolutne neviem ako mam postupovat ked to chcem predavat vylucne cez ESHOP, cital som tu viacere informacie, no ozaj neviem co k tomu potrebujem z hladiska právnych dokumentov.
Stránku, doménu a webhosting si viem zariadit, no skôr spomenuté ohlasenia mi nie su jasné, ci a ako vôbec potrebujem, ci to priamo do zivnosti niekde evidujem alebo to vôbec neriesim. :confused: Prosim o radu v tomto smere, či to rozumiem správne, ze ked mam firmu ktorá mi eshop vytvorí a mam aj webhosting spolu s tovarmi, ktoré na nom chcem predavat, je to cele čo potrebujem k spusteniu na internete alebo mi nieco chyba.
Po 2. ako je to s evidenciou prevádzky v zivnosti, ked som vylucne ESHOP.
PO 3. ak viete poradit skusenosti s moznostami platieb cez eshop



Ocenim Vase skusenosti rady a postrehy. DAkujem
hornak.ebsr
08.04.12,11:48
Živnosť : Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)

neviem akú inú evidenciu okrem účtovníctva máš na mysli..
Ďalej potrebuješ kontakty na dodávateľov, kuriérsku spoločnosť alebo iba poštu, zhotoviteľa eshopu (mesačne platby alebo nákup riešenia) webhosting a registráciu domény väčšinou zabezpečia, potrebuješ vypracovať obchodné a záručné podmienky, atď.

Nechápem otázku : Po 2. ako je to s evidenciou prevádzky v zivnosti, ked som vylucne ESHOP.

Eshop je zásielkový predaj a toho sa týkajú aj príslušné legislatívne ustanovenia - t.j. prevádzka je sídlo spoločnosti kde sa tovar prebaľuje a zasiela zákazníkovi.

Po 3. možnosti platieb ti poradí resp. implementuje tvoj zhotoviteľ Eshopu - dobierka, platba na účet, platba pomocou platobných brán (VUB, TB, SLSP, ...), paypal, ... možností je neúrekom
sasker
08.04.12,12:03
DAkujem za postrehy vo veci prevadzky a platieb a co sa tyka tej prvej casti, to som si nebol isty ci sa to berie len ako volna zivnost kupa predaja tovaru konecnemu kupujucemu alebo je to samostatny predmet podnikania. Dodavatelov uz postupne hladam co sa tyka metroveho textilu, zipsov, drobnej galanterie.
Danielle369
08.04.12,13:05
To je jedno či máš kamenný obchod alebo e-schop, stále je to živnosť ktorá sa ohlasuje na živnostenskom úrade...v tvojom prípade volná živnosť,nákup a predaj
sasker
08.04.12,14:55
Dan: dakujem Ti, lebo som si v tom nebol istý ci sa to nejako rozlysuje ked je to len eshop a nie kamenny shop. A co sa týka označenia prevadzky, ako aj predoslý príspevok informuje je to ako? Je to zároven sidlo, kde ohlasim zivnost? Ako je to ak mam sidlo zivnosti inde ako realne pôsobim? Dakujem
Danielle369
08.04.12,15:15
tU máš všetko pekne popísané aj viacej užitočného...čítaj...

http://msponline.sk/content/odpoved-e-shop-sidlo-spolocnosti-registracna-pokladna
sasker
08.04.12,15:30
wow, dakujem idem to prestudovat :)
sasker
08.04.12,17:35
chcem sa poradit a ziskat informacie ohladom nasledovnej veci, hladal som informacie na nete ale na diskusnych forach ma tie informacie viac zmiatli ako uviedli do obrazu. Chcem si zriadit eshop na predaj oblecenia, ktore chcem ja sam vyrabat. Chcem vediet, ci prevadzka eshopu je v podstate obsiahnuta vo volnej zivnosti? Ako je to s vedenim prevadzky, kedze som eshop a nie kamenna predajna a v suvislosti s prevadzkou, docital som sa,ze je to v podstate adresa kde mam trvaly pobyt ked som fyzicka osoba podnikatel. Môj problem nastava v tom, ze zivnost si vytvorim na trvaly pobyt, ale pracujem v inom meste a eshop budem spravovat mimo môjho trvaleho bydliska, ako mam postupovat, je nutne nieco vôbec riesit z mojej strany ak si vsetko co mam platim, len na trvalej adrese sa zdrzujem obcas? Co sa tyka priamo tej mojej vyroby, tak modely si skôr dam sit do krajcirskych dielni. Poradte mi prosim Dakujem
gate7
11.10.12,08:33
plati zakladna vec... eshop je iba forma predaja, rovnako ako objednavky cez email, ci telefon, ci fax.

podstatne je miesto podnikania, a to by malo byt rovnake ako adresa expedovania zasielok, ak nie je musi to byt evidovane ako prevadzka podnikatela ci pravnickej osoby. samozrejme k tomu halda povoleni, ohlaseni, atd atd
stevo007
24.01.13,18:34
Zdravím

Nedávno som založil eshop. Tovar kupujem zo zahraničia. Záruku na výrobky dávam samozrejme podľa zákona 2 roky. Chcem sa spýtať, či musím posielať zákazníkom záručný list ku každému výrobku. A či treba nejakú nálepku, že dováža firma: ......
Nerád by som sa dostal do problémov. Prosím o radu.

Ďakujem
linko1
24.01.13,18:43
platí tam to isté ako keby sa tovar predával priamo cez kamennú predajnu
stevo007
24.01.13,18:47
Alebo položím otázku inak. Kde zistím informácie o tom, ku akým produktom treba pripojiť aj záručný list? Na príklad mám v ponuke hodinky. Návod ku hodinkám myslím nie je treba. No nie som si istý, ako je to so záručným listom a info o dovozcovi.
arizona
24.01.13,19:54
Záručné doby stanovuje § 620 Občianskeho zákonníka, ktorý tiež určuje, že na žiadosť kupujúceho musí predajca vystaviť záručný list. Záručný list musí obsahovať meno a priezvisko, obchodné meno alebo názov predávajúceho, jeho sídlo alebo miesto podnikania, obsah záruky, jej rozsah a podmienky, dĺžku záručnej doby a údaje potrebné na uplatnenie záruky. Ak záručný list obsahuje aj zoznam servisných opravovní, prípadnú reklamáciu je možné uplatniť práve v nich.

viac
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-ochrane-spotrebitela/
calimero1
25.01.13,06:58
Alebo položím otázku inak. Kde zistím informácie o tom, ku akým produktom treba pripojiť aj záručný list? Na príklad mám v ponuke hodinky. Návod ku hodinkám myslím nie je treba. No nie som si istý, ako je to so záručným listom a info o dovozcovi.

Záručný list nie si povinný vyhotoviť, na uplatnenie reklamácie podľa zákona treba doklad o kúpe. Vo vlastnom záujme je vhodné do dokladu o kúpe výrobok presne identifikovať a uviesť aj výrobné číslo (ak ho výrobok má), aby sa predišlo tomu, že zákazník bude chcieť u teba reklamovať výrobok kúpený inde.
Info o dovozcovi by tam malo byť.