achojka
09.04.12,08:40
Dobry den,

Chcela by som sa poradit s takymto problemom. Nad nami byvaju neprisposobivi susedia, ktori su strasne hlucny. Niesu majitelmi toho bytu, byvaju tam neopravnene, neplatia inkaso. Majitel bytu je nezvestny, za tu dobu, co tam tyto neprisposobivi susedia byvaju byt zmenil uz niekolko majitelov, na byt je vypisana drazba, ktora je pozastavena koli inemu sudnemu pripadu. Terajsi majitel sa o byt nestara, aj bytove druzstvo na neho podalo trestne oznamenie.
Otazka znie, co robit s neprisposobivimi susedmi, ktorych ani bytovy podnik vraj nemoze vystahovat. To na slovensku nieje ziaden zakon, to si moze kto chce robit co chce??? Na koho sa da s takymto pripadom obratit???
katka278
10.04.12,16:53
jednoznacne na policiu, 159 mestska
marjankaj
10.04.12,16:57
achojka
10.04.12,17:24
Policiu som volala uz X krat, ale kedze vraj nemaju peniaze, tak ani pokutu im nedali. Docielila som tym len to, ze ked som v piatok vecer o 23:00 zavolala policiu, hlasna hudba sla pomali non-stop cely vikend. A s nimi je okrem hlucnosti este dost problemov, ktore nema zmysel tu rozoberat. Ja potrebujem poradit s tym, ze ked niesu majitelia, na koho sa treba obratit , aby ich vystahovali.
verkaz
10.04.12,17:35
Mala by si sa obrátiť na predsedu spoločenstva lebo správcu. Ak sa jedná o neprispôsobilých susedovcov a nezvestného majiteľa a ešte k tomu aj neplatiča, tak je tu možnosť zo zákona o vlastníctve bytov - podať návrh na súd na predaj tohoto bytu. Na polícii by mali byť zaznamenané tvoje stažnosti a aj vyjadrenie, či sa jedná o oprávnené sťažnosti.
achojka
10.04.12,18:11
Riesila som to aj s riaditelom bytoveho druzstva, aj s Primatorom mesta.... U policajtov su znama firma, tak ked som tam zavolala, hned vedeli o koho ide. A byt je v drazbe, len ta je pozastavena koli tomu, ze tento byt je sporom ineho sudneho sporu, ktory trva uz 6 rokov....... Tak si tu tyto ludia len tak byvaju v cudzom byte, a nikto nieje schopny ich vyhodit......
mareko
11.04.12,13:14
Na Slovensku je to tak ..... :-(
katka278
14.04.12,23:00
to je sila, nech robis co robis, policia ani nikto nepomoze
misoft
15.04.12,09:52
Stačí mi vylepiť toto na dvere:
http://img.cas.sk/img/4/article/634565_masaker-devinska-nova-ves-strelba-kuklaci-tragedia-harman-crop.jpg
s upozornením:
"Pozor, ste v poradí!"