noki123
09.04.12,09:36
Minimalne dvakrat do tyzdna musim volat mestsku policiu, k nasim milym susedom. Kazdy vecer do polnoci, niekedy az rana vyhrava nahlas hudba a nie a nie to zmenit. Uz som z toho na prasky
mattto
09.04.12,07:42
ako postupuje mestská polícia? rieši ich v priestupkovom konaní?
arizona
09.04.12,09:54
nie si sama...;)

...cez vyhladavac najdes plno odpovedi,tem na tvoj problem je tu vela :rolleyes:
Indeed
09.04.12,10:50
Niekedy nastáva opačný problém,

každý hundre, sťažuje sa a za chrbtom OHOVÁRA ,

ale vytočiť 159 či 158, sa nikto neodváži...
lujza.j
09.04.12,11:06
ja áno....:)
andyl11
10.04.12,16:37
netreba sa vobec bat
buchač
10.04.12,16:44
Minimalne dvakrat do tyzdna musim volat mestsku policiu, k nasim milym susedom. Kazdy vecer do polnoci, niekedy az rana vyhrava nahlas hudba a nie a nie to zmenit. Uz som z toho na prasky
...bývaš v paneláku ???...ak hej , niet čo riešiť...
...veď začni vyhrávať od rána do ...XXX......najlepšie po žúre...
...prípadne si vezmi na pomoc nejakú príklepovku a kus poriadneho železa...koľajnicu by som pokladal za prijateľný materiál , veľa vydrží a krásne rezonuje ......za samozrejnosť považujem vhodné chrániče sluchu...

...len debil by nepochopil....

P.S.:
...ostatných susedovcov by som upozornil na moje konanie ...ak by nemali pochopenie , aj ich smola by to bola ...
myara
10.04.12,17:42
ja s tym tiez nemam problem, akurat, ze viackrat sa mi stalo, ze vobec neprisli
misoft
10.04.12,18:04
Raz som spomínal "silónový" systém, ako odnaučiť neprispôsobivých a hlučných (ale už to bolo dávno). Lanko silónu na istič na chodbe, keď budú hrať, potiahnuť, vypne istič a je ticho. Keď nahodia, o chvíľu znovu opakovať. Je to trochu zdĺhavé, ale niekedy pomôže.
Mne to pomohlo (kedysi) :D:D.
mareko
11.04.12,13:23
Nuž tak u nás, už to bolo dávnejšie, jeden sused nezniesol trojdňovo-nočné oslavy menín iného suseda, spojené s ohlušujúcim revom hudby, a do rozvodnej skrine !!! (tej veľkej, spoločnej) hodil klinčisko dlhý cca 10 cm. A bolo okamžite ticho a to na celom sídlisku! To ste mali vidieť a počuť ten ohňostroj o tretej v noci. Bolo to na Veľkonočné sviatky a celé sídlisko zostalo bez elektriny až do večera veľkonočného pondelka. Zohnať cez sviatky nový istič bola dosť veľká fuška. Dodnes si vždy na "Igora" na to spomeniem. Včera bolo x -té výročie, možno tridsiate :-)
buchač
11.04.12,13:48
... a do rozvodnej skrine !!! (tej veľkej, spoločnej) hodil klinčisko dlhý cca 10 cm....
...koľko vyfasoval , to asi nevieš ....či ...?
...alebo koľko zaplatil ...
mareko
11.04.12,14:32
Nevyfasoval nič, to bolo za totáča, nik to nejako neriešil. Ističe sme mali a z istej nemenovanej fabriky sme zohnali tú izolovanú rúčku na výmenu ističov...dodnes ju mám doma :-). Len mal obrovské šťastie, že ho to nešľahlo...
Gapo
11.04.12,15:03
http://www.shop.mseslovakia.sk/images/imagecache/110x250_zehlicka.jpg mimotemyZrejme máš na mysli toto, tzv. žehlička. Ale to nie je na výmenu ističov, ale poistiek. ;)
misoft
11.04.12,15:50
Správnejšie na výmenu tzv. nožových poistiek - takýchto:
http://ets.adlerka.sk/imgA/noz.jpg
ktoré sú väčšinou pri "vstupe" do objektu (teda začínajúce rozvody v bytovom dome)
Takto to sa prichytí:
http://ets.adlerka.sk/imgA/noz1.jpg
a "vrazí" medzi kontakty.
Vlades69
11.04.12,16:02
Som asi mimo temy ale aj tak sa spytam. Do vytahu sme namontovali kamerovy system po dohode a schvaleni. Mame nove vytahy a niektori ludia si ich mylia s parkom,kde si moze odpluvat kolko chce. Zistili sme kto to asi robi najcastejsie ale nevieme ako mame postupovat, aby sme neporusili zakon. Mozeme jeho fotku zverejnit na vchodove dvere s opisom jeho "cinnosti"? aby si ju pozrel on, aj ostatni najomnici a aby vedeli, na koho naklady sa bude vytah cistit.
Gapo
11.04.12,17:22
Tak ty si to podal úplne.
mareko
11.04.12,19:09
mimotemyZrejme máš na mysli toto, tzv. žehlička. Ale to nie je na výmenu ističov, ale poistiek. ;)
To je presne ono...žehlička, teraz keď to píšeš, tak som si spomenula že sa tomu hovorí žehlička :-). No a ističe či poistky .... pre mňa skoro jedno. Kedysi sme mali v skrinke na chodbe poistky a dnes už máme v byte ističe :-)
Gapo
12.04.12,06:21
To je presne ono...žehlička, teraz keď to píšeš, tak som si spomenula že sa tomu hovorí žehlička :-). No a ističe či poistky .... pre mňa skoro jedno. Kedysi sme mali v skrinke na chodbe poistky a dnes už máme v byte ističe :-)
Svojim spôsobom je to pre laika jedno, istič či poistka, funkčne je to to isté. Rozdiel je v tom, že ističe sa po zafungovaní dajú znovu nahodiť, ale poistky sa museli vymeniť, kutilovia ich opravovali drôtikmi. Tie nožové sa v bytoch nepoužívali, iba ako hlavné domové poistky.
misoft
12.04.12,17:39
Mal som "tú česť" takto nahadzovať poistky pre vchod, keď sa lektrikátom nechcelo ísť, len hodili poistkú a "dajte si ju sami" - lenže som to robil bez žehličky - len s kombinačkami. A žijem!
misoft
12.04.12,17:41
A finta v "silónovom systéme" bola tá, že po potiahnutí sa silon pekne stiahol, istič vyplo a žiadna stopa nezostala. "Samo sa to urobilo, samo sa to stalo!" :D:D:D
cicuskaDv
08.05.12,11:16
Dobrý deň,potrebujem poradiť.Máme dlhodobejší problém so susedmi,Dali sa dokopy asi 3 rodiny za účelom znepríjemniť nám život,začalo sa to od najstarších obyvateľov-dôchodcov,ktorí ho znepríjemňovali už 2 rodinám pred nami a už 20 rokov ho s odstupmi času znepríjemňujú nadávkami a ohováraním nám.Spor s nimi už bol riešený aj na obecnom úrade,kde sa vyjadrili,že je na trestné oznámenie.Bol asi rok pokoj,teraz sa k nim pridala 2 rodiny a začalo sa to odznova.Začiatkom tohto roka podali na obecný úrad petíciu,že brat,ktorý parkoval pred bytovkou nákladné auto a ich ráno budí a blokuje im prístup k smetným košom(pričom to vôbec nebola pravda) .S petíciou uspeli,pokračovalo to ohováraním pred zamestnávateľom a hromadným ohováraním medzi sebou,pričo si vymýšľajú veci,ktoré okolo pravdy ani nepreleteli,aby nás očiernili..
Najnovšie píšu petíciu proti 4-mesačným psíkom,ktorých máme vo voliére za bytovkou,že vraj smrdia a havkajú...Dosť nám týmto znepríjemňujú život,všetko im vadí...Už sme uvažovali o podnete na slobodu zvierat,keďže sused po nich nedávno hádzal kamene...Príde mi to ako psychický teror,navyše títo najstarší obyvatelia nie sú v poriadku,vymýšlajú si,že brat zakazuje každému ich zdraviť,že im kamaráti chodia počítať sliepky,nadávajú bratovi do psychopatov,dementov...Dokedy máme toto ešte znášať???Je to nejaký zákon alebo možnosť ako sa brániť?Čítala som tu,že na nich môžme podať podnet na preštrenie psychického stavu.Za odpoveď vopred ďakujem.