micka383
09.04.12,20:01
Došla mi faktúra z Talianska od platcu dph za tovar bez dph.Ja som ale neplatca dph.Už som im to viackrát vysvetlovala,ale akosi nereaguju.Faktúra mala byť s dph. Zaučtujem si sumu len do nákladov,či spravim samozdanenie-nerobí sa len keď platca platcovi fakturuje?
Ďakujem za odpoveď,až sa opakujem tak sa ospravedlňujem,nikde som niečo podobne nenašla.
tictac7
09.04.12,18:36
....a nie si tak náhodou povinná sa registrovať na základe §7?
micka383
10.04.12,08:46
..ale iba v prípade,ked nákup tovaru presiahne za rok 13941,45 eura,nie?..neviem co s tou faktúrou spraviť,este aj uvadzaju SK pre dičom,pritom nie som platitelom dph,asi je im to tak jednoduchsie....
Jana Acsová
10.04.12,08:49
Došla mi faktúra z Talianska od platcu dph za tovar bez dph.Ja som ale neplatca dph.Už som im to viackrát vysvetlovala,ale akosi nereaguju.Faktúra mala byť s dph. Zaučtujem si sumu len do nákladov,či spravim samozdanenie-nerobí sa len keď platca platcovi fakturuje?

Ako by ste mohli spraviť samozdanenie, keď ste neplatiteľ a nie ste ani osobou identifikovanou pre daň z iného dôvodu (predpokladám). Chyba dodávateľa nie je Vašou chybou. Z pohľadu DPH nemáte žiadne povinnosti.

Z pohľadu dodávateľsko-odberateľských vzťahov: možno sa dodávateľ zbadá ...
AlaNR
10.04.12,09:09
Talianom nevysvetlíš, mám s nimi svoje skúsenosti, všetko trvá straaašne dlho a nedokážu pochopiť základné veci...
Máš pravdu, faktúra pre Tebe by mala byť s talianskou sadzbou DPH...
micka383
10.04.12,11:22
nie som registrovaná z iných dôvodov,no ja som za tiež sa robiť,že pre mňa je to v poriadku, ale čo nato povie daňový úrad?..ešte mi aj pred dič dali SK,takže to mám ignorovať?..
Jana Acsová
10.04.12,13:14
nie som registrovaná z iných dôvodov,no ja som za tiež sa robiť,že pre mňa je to v poriadku, ale čo nato povie daňový úrad?..ešte mi aj pred dič dali SK,takže to mám ignorovať?..Taliani majú rovnako povinnosť kontrolovať, či je alebo nie je subjekt identifikovaný pre DPH. Keby si to overili, vedeli by. Vy s ich chybou naozaj nemáte čo robiť.
micka383
10.04.12,13:56
ďakujem Vám...len ja som taky blby poctivec,a nemam ešte take zručnosti a vedomosti v učtoníctve...