Stefan2005
09.04.12,20:47
... vlani sme si predplatili DRAKA (vypršal koncom februára) - žial za celý rok som zažil neskutočnú pasivitu - preto sme neobnovili predplatné; teraz vidím, že Jozef (sa vrátil) začal znova publikovať a za pár dní je tu toho viacej ako za vlaňajšok...

P.S. Neodškodní nás niekto (napr. predĺžením pôvodného predplatného o pár mesiacov) ?
lujza.j
09.04.12,18:52
skôr ožil niekto iný.....:)
day
09.04.12,19:10
kto?
pepsikova
09.04.12,19:26
vlani ste to nepotrebovali mať pod nosom, teraz hej...ak by sa našli nejaké bočáky, aby nebolo, že ste to tu nemali......
sito
10.04.12,03:32
Stefan, obrátil sa smer, vetra ...
Indeed
10.04.12,04:21
a Jozef stratil pracovné vyžitie,tak si to takto kompenzuje...
DanielaSL
10.04.12,07:27
A nielen Jozef začína publikovať...
Jano24
10.04.12,09:17
Drak sa vracia...to asi bude všetko
sito
10.04.12,09:25
korduľa
10.04.12,19:19
... vlani sme si predplatili DRAKA (vypršal koncom februára) - žial za celý rok som zažil neskutočnú pasivitu - preto sme neobnovili predplatné; teraz vidím, že Jozef (sa vrátil) začal znova publikovať a za pár dní je tu toho viacej ako za vlaňajšok...

P.S. Neodškodní nás niekto (napr. predĺžením pôvodného predplatného o pár mesiacov) ?

nebolo by od veci, tiez som mala pocit, ze som si to mohla odpustit
srska
10.04.12,19:32
no, nastala doba "kkd":)
tuta
11.04.12,06:11
... vlani sme si predplatili DRAKA (vypršal koncom februára) - žial za celý rok som zažil neskutočnú pasivitu - preto sme neobnovili predplatné; teraz vidím, že Jozef (sa vrátil) začal znova publikovať a za pár dní je tu toho viacej ako za vlaňajšok...

P.S. Neodškodní nás niekto (napr. predĺžením pôvodného predplatného o pár mesiacov) ?

považovala by som to za korektné riešenie
Richard
12.04.12,12:09
Od januára začala v Drakovi publikovať odborníčka na daň z príjmov FO, Ing. Viera Mezeiová ktorá okrem písania článkov odpovedá na otázky. Okrem rozšírenia tímu autorov sa vrátil Jozef, ktorý aktuálne spolupracuje s JUDr. Husárikovou na kompletnom komentári k Zákonníku práce aj s príkladmi, čo je obsahové rozšírenie Draka, dosiaľ bol ZP riešený len v rámci aktuálnych zmien.

Drak bol v minulosti postavený na malom autorskom tíme, na čo doplatil, takže meníme stratégiu, a čiastočne aj formát.

Pre bývalých predplatiteľov veru niečo chystáme, teraz však neviem viac prezradiť.
Barbara
16.04.12,05:01
no nastali zlé časy, tak treba sa o príjem postarať
Melnick
17.04.12,20:18
Od januára začala v Drakovi publikovať odborníčka na daň z príjmov FO, Ing. Viera Mezeiová ktorá okrem písania článkov odpovedá na otázky. Okrem rozšírenia tímu autorov sa vrátil Jozef, ktorý aktuálne spolupracuje s JUDr. Husárikovou na kompletnom komentári k Zákonníku práce aj s príkladmi, čo je obsahové rozšírenie Draka, dosiaľ bol ZP riešený len v rámci aktuálnych zmien.

Drak bol v minulosti postavený na malom autorskom tíme, na čo doplatil, takže meníme stratégiu, a čiastočne aj formát.

Pre bývalých predplatiteľov veru niečo chystáme, teraz však neviem viac prezradiť.

100% súhlas so Štefanom 2005. Predplatiteľom Draka som bola od samého začiatku , no vlani som v Drakovi nenašla pre seba a moju prácu nič užitočné a vôbec žiadne aktualizácie a tento rok, keď som ho zo zásady neuhradila , mi ako " NEDRAKOVI" nie je dovolené ani z nespoplatnenej časti skopírovať príspevok vo formáte pre tlač. Sklamanie - je ten správny výraz .
Paula
17.04.12,20:22
Presne, formát pre tlač zmizol všeobecne.
Melnick
17.04.12,20:25
Presne, formát pre tlač zmizol všeobecne.

Pauli, nezmizol, ale je iba pre predplatiteľov draka . Myslím, že krok za krokom to speje k spoplatneniu celej Porady.
To je iba môj názor!!!!! Možno sa hlboko mýlim.
veronikasad
17.04.12,20:26
Pauli, nezmizol, ale je iba pre predplatiteľov draka .
Majka, mám DRAKa a nedá sa mi samostatne vytlačiť žiadny príspevok.
Melnick
17.04.12,20:30
Veronika, žeby si nemala trojhlavého, ale iba jednohlavého ???? :D
veronikasad
17.04.12,20:32
No, salámová misa mi už z profilu zmizla ... Už mám zase Dráčika.
kukučka
17.04.12,20:42
už dlhú dobu nejde vytlačiť samostatný príspevok ani v Porade
Paula
17.04.12,20:45
Pauli, nezmizol, ale je iba pre predplatiteľov draka . Myslím, že krok za krokom to speje k spoplatneniu celej Porady.
To je iba môj názor!!!!! Možno sa hlboko mýlim.


So spoplatnením sme väčšinou súhlasili už pred pár rokmi. A keby bolo tak, snáď by sem nechodili provokatéri, osočovači a im podobní...a aj tí, ktorí po získaní rady nenapíšu aspoň "čítal som" . Porada by (možno) zostala poradou v pravom slova zmysle dodnes :)
drobeceva
18.04.12,06:04
Majka-zdieľam ten istý názor. Verím, že kompetentní to prehodnotia.
Barbara
18.04.12,06:54
So spoplatnením sme väčšinou súhlasili už pred pár rokmi. A keby bolo tak, snáď by sem nechodili provokatéri, osočovači a im podobní...a aj tí, ktorí po získaní rady nenapíšu aspoň "čítal som" . Porada by (možno) zostala poradou v pravom slova zmysle dodnes :)

na to si dobre pamätám, keď p. Mihál rozbiehal Draka, ešte som mala aj komentár k tomu, že prečo to bude spoplatnené / možno niekto si to aj pamätá/, no a to že minulý rok bol Drak mrtvý to zas niet divu, veď pán minister bol zaneprázdnený s inými povinnosťami, než aby Drak bol živý;)
Paula
18.04.12,06:56
mala som na mysli Poradu, nie draka
srska
18.04.12,07:02
na to si dobre pamätám, keď p. Mihál rozbiehal Draka, ešte som mala aj komentár k tomu, že prečo to bude spoplatnené / možno niekto si to aj pamätá/, no a to že minulý rok bol Drak mrtvý to zas niet divu, veď pán minister bol zaneprázdnený s inými povinnosťami, než aby Drak bol živý;)marketingovo (http://blog.etrend.sk/mihalblog/):cool:
Marína
29.05.12,07:00
So spoplatnením sme väčšinou súhlasili už pred pár rokmi. A keby bolo tak, snáď by sem nechodili provokatéri, osočovači a im podobní...a aj tí, ktorí po získaní rady nenapíšu aspoň "čítal som" . Porada by (možno) zostala poradou v pravom slova zmysle dodnes :)
To áno, Pauli, myslím však, že teraz to už neprichádza do úvahy, vtedy ešte bola doba, keď bolo prirodzené sebaovládanie, sebadisciplína, sebakontrola a už len mierny náznak osočovania, urážania, nemiestneho provokovania bol potlačený. Keď sa zamyslím, ani si nepamätám, že by sme o to vôbec "zakopávali". Dnes ťa tu už neprekvapia výrazy ty krava, dilino, sprostá, ................... a to zo spoplatnenia sa dá ťažko vylúčiť.
Prirodzene nastáva postupná výmena "kádrov", či aj kvalitatívne vyššia je na posúdení každého z nás. Spoza obrazovky, anonymne, udržať si určitú úroveň úcty k druhému chce niečo viac, veľa však k tomu netreba. Všetkým vám, aj sebe to želám.:)
A teraz ma kľudne môžete nazvať starou poraďáckou štruktúrou.;) Beriem!
Heni
05.06.12,12:36
Od januára začala v Drakovi publikovať odborníčka na daň z príjmov FO, Ing. Viera Mezeiová ktorá okrem písania článkov odpovedá na otázky. Okrem rozšírenia tímu autorov sa vrátil Jozef, ktorý aktuálne spolupracuje s JUDr. Husárikovou na kompletnom komentári k Zákonníku práce aj s príkladmi, čo je obsahové rozšírenie Draka, dosiaľ bol ZP riešený len v rámci aktuálnych zmien.

Drak bol v minulosti postavený na malom autorskom tíme, na čo doplatil, takže meníme stratégiu, a čiastočne aj formát.

Pre bývalých predplatiteľov veru niečo chystáme, teraz však neviem viac prezradiť.


tak už sa dá niečo prezradiť?
aktaK
05.06.12,13:03
Od januára začala v Drakovi publikovať odborníčka na daň z príjmov FO, Ing. Viera Mezeiová ktorá okrem písania článkov odpovedá na otázky. Okrem rozšírenia tímu autorov sa vrátil Jozef, ktorý aktuálne spolupracuje s JUDr. Husárikovou na kompletnom komentári k Zákonníku práce aj s príkladmi, čo je obsahové rozšírenie Draka, dosiaľ bol ZP riešený len v rámci aktuálnych zmien.

Drak bol v minulosti postavený na malom autorskom tíme, na čo doplatil, takže meníme stratégiu, a čiastočne aj formát.

Pre bývalých predplatiteľov veru niečo chystáme, teraz však neviem viac prezradiť.

Richard, mozes uz teda volaco prezradit viac??? Alebo sa máme obrátiť na p. Mihála - všimla som si upútavku na "nového" DRAK-a
takisto som bývalá užívateľka DRAK-a, rok 2012 som si už neaktualizovala, pretoze celý minulý rok bol o ničom...
budeme mať grátis pristup na tento rok? alebo máš pre nás niečo lepšie :o))
ospravedlnujem sa za drzosť, ale od zvedavosti uz viac nevydržím...
p.s. DRAK-a som si platila niekolko rokov, myslím, že od začiatku jeho existencie...
bea
05.06.12,13:25
Oplatilo sa byť verný aj v zlých časoch :) . Teraz som rada, že som verila, že Drak má zmysel....
Stefan2005
05.06.12,13:37
Oplatilo sa byť verný aj v zlých časoch :) . Teraz som rada, že som verila, že Drak má zmysel....

... však prezraď trocha viacej !

Zatiaľ vidím, že Jozef publikuje - ovšem počet príspevkom k téme je vždy 0. To je nie je možnosť diskusie k danej téme, kladenie doplňujúcich otázok?
Jozef Mihál
06.06.12,06:43
Najskôr k otázkam od bývalých užívateľov - Richard Bachan pre Vás pripravuje ponuku, bude Vás informovať emailom v najbližších dňoch. Budeme radi, ak sa znova stanete predplatiteľmi, teraz DRAK-a "dokrmujeme" doteraz chýbajúcimi komentármi, a na jeseň bude zo známych dôvodov horúco - DRAK bude pre Vás určite veľmi dobrý zdroj včasných a úplných informácií.

V témach samozrejme môžu aktívni predplatitelia zadávať svoje otázky, túto možnosť však k novopridávaným komentárom k Zákonníku práce zatiaľ nikto nevyužil.
Barbara
06.06.12,06:49
Najskôr k otázkam od bývalých užívateľov - Richard Bachan pre Vás pripravuje ponuku, bude Vás informovať emailom v najbližších dňoch. Budeme radi, ak sa znova stanete predplatiteľmi, teraz DRAK-a "dokrmujeme" doteraz chýbajúcimi komentármi, a na jeseň bude zo známych dôvodov horúco - DRAK bude pre Vás určite veľmi dobrý zdroj včasných a úplných informácií.

V témach samozrejme môžu aktívni predplatitelia zadávať svoje otázky, túto možnosť však k novopridávaným komentárom k Zákonníku práce zatiaľ nikto nevyužil.

Prepáčte mi pán Mihál za moju trúfalosť, ale ten zdroj by mal byť dobrým zdrojom aj vtedy keď ste boli ministrom a nie až teraz, keď už ním nie ste. Už iba z toho jediného dôvodu, že Drak bol spoplatnený a veľa ľudí si to predplatilo a zaslúžili by si tie horúce informácie aj vtedy. A to že ste vtedy boli zaneprázdnený pre mňa nie je argument.
Jozef Mihál
06.06.12,07:23
Barbara, z Vášho pohľadu máte pravdu, nájsť však na Slovensku ľudí, ktorí dokážu písať tak, ako si to užívatelia DRAK-a oprávnene predstavujú, je veľmi zložité.

Napríklad. Sám som sa počas 1,5 roka na MPSVaR presvedčil o tom, že experti pôsobiaci na tomto úrade sú odborne na výške, ale mnohým robí veľký problém prezentovať to čo vedia na verejnosti, prednášať, napísať pútavým spôsobom bez typických "úradníckych" fráz výklad zákona atď. Naviac ich nevýhodou je, že nevidia problémy mzdového účtovníctva a personalistiky komplexne - ten, kto aj rozumie Zákonníku práce, nerozumie odvodov, ten, kto rozumie odvodom, nerozumie zákonu o dani z príjmov atď. Mňa samotného to mrzelo ale nevedel som "DRAK-ovi" v tom čase pomôcť.
Indeed
06.06.12,07:39
Byť "odborne na výške" niekedy nestačí, oveĺa lepšie je myšlienkovo "zostupiť z Olympu" a načúvať hlasu ľudu.

VOX populi = vox DEI !
Barbara
06.06.12,07:50
Barbara, z Vášho pohľadu máte pravdu, nájsť však na Slovensku ľudí, ktorí dokážu písať tak, ako si to užívatelia DRAK-a oprávnene predstavujú, je veľmi zložité.

Napríklad. Sám som sa počas 1,5 roka na MPSVaR presvedčil o tom, že experti pôsobiaci na tomto úrade sú odborne na výške, ale mnohým robí veľký problém prezentovať to čo vedia na verejnosti, prednášať, napísať pútavým spôsobom bez typických "úradníckych" fráz výklad zákona atď. Naviac ich nevýhodou je, že nevidia problémy mzdového účtovníctva a personalistiky komplexne - ten, kto aj rozumie Zákonníku práce, nerozumie odvodov, ten, kto rozumie odvodom, nerozumie zákonu o dani z príjmov atď. Mňa samotného to mrzelo ale nevedel som "DRAK-ovi" v tom čase pomôcť.


:confused: .......................veď aj Drak je Váš, to akože ste nevedeli pomôcť? blbosť........stojím si zatým čo som napísala;) a tečka
Stefan2005
06.06.12,09:17
...že experti pôsobiaci na tomto úrade sú odborne na výške....Naviac ich nevýhodou je, že nevidia problémy mzdového účtovníctva a personalistiky komplexne...

... zvýraznený luxus si radový mzdový účtovník nemôže dovoliť, on musí vedieť a vidieť veci komplexne, lebo je hmotne zainteresovaný a zodpovedný ...
Preto sa nedivím, že SK zákony sú také, aké sú... Každý si hrabe na vlastnom piesočku a zohrieva vlastnú polievočku !
srska
06.06.12,09:46
Barbara, z Vášho pohľadu máte pravdu, nájsť však na Slovensku ľudí, ktorí dokážu písať tak, ako si to užívatelia DRAK-a oprávnene predstavujú, je veľmi zložité.

Napríklad. Sám som sa počas 1,5 roka na MPSVaR presvedčil o tom, že experti pôsobiaci na tomto úrade sú odborne na výške, ale mnohým robí veľký problém prezentovať to čo vedia na verejnosti, prednášať, napísať pútavým spôsobom bez typických "úradníckych" fráz výklad zákona atď. Naviac ich nevýhodou je, že nevidia problémy mzdového účtovníctva a personalistiky komplexne - ten, kto aj rozumie Zákonníku práce, nerozumie odvodov, ten, kto rozumie odvodom, nerozumie zákonu o dani z príjmov atď. Mňa samotného to mrzelo ale nevedel som "DRAK-ovi" v tom čase pomôcť.pán mihál, stále som tvrdil aj naďalej budem, že experti na dané oblasti na ministerstvách a ostatných úradoch sú odtrhnutí od praxe. chýbajú im nielen školenia čiastočne podľa vlastného výberu ale aj "tréning v reálnej praxi".

doplnenie:
a nechcem sa rozpísať o školeniach, ktoré poriadajú ministerstvá a úrady nútene pre svojich zamestnancov a ktorých výsledný efekt je v konečnom dôsledku len vo finančnej oblasti (na výdavkovej strane ministerstiev a úradov).
Pikoška
06.06.12,10:04
Citujem:
experti pôsobiaci na tomto úrade sú odborne na výške, ale mnohým robí veľký problém prezentovať to čo vedia na verejnosti, prednášať, napísať pútavým spôsobom bez typických "úradníckych" fráz výklad zákona atď

Môj názor:
Ak nevedia prezentovať to, čo vedia, zrejme nebudú experti.
srska
06.06.12,10:56
Citujem:
experti pôsobiaci na tomto úrade sú odborne na výške, ale mnohým robí veľký problém prezentovať to čo vedia na verejnosti, prednášať, napísať pútavým spôsobom bez typických "úradníckych" fráz výklad zákona atď

Môj názor:
Ak nevedia prezentovať to, čo vedia, zrejme nebudú experti.zákon je zákon ale k tým úradníckym frázam sú tlačení samotným vedením ministerstiev alebo úradov - a verte mi, viem o čom píšem. napíšete niečo do nejakej správy, protokolu, ... po svojom aby tomu každý rozumel - z vedenia sa vám to vráti na prepracovanie a výsledkom je text, ktorému potom nerozumie ani ten čo to písal (obrazne).
Barbara
06.06.12,11:07
Najskôr k otázkam od bývalých užívateľov - Richard Bachan pre Vás pripravuje ponuku, bude Vás informovať emailom v najbližších dňoch. Budeme radi, ak sa znova stanete predplatiteľmi, teraz DRAK-a "dokrmujeme" doteraz chýbajúcimi komentármi, a na jeseň bude zo známych dôvodov horúco - DRAK bude pre Vás určite veľmi dobrý zdroj včasných a úplných informácií.

V témach samozrejme môžu aktívni predplatitelia zadávať svoje otázky, túto možnosť však k novopridávaným komentárom k Zákonníku práce zatiaľ nikto nevyužil.


rozmýšľam, že aj sklamaní predplatitelia by boli radi, keby dostali peniaze naspäť za chýbajúce informácie v Drakovi, lebo preto platili, aby dostali tie info z prvej ruky, a nakoľko tovar nebol dodaný, tak peniaze treba vrátiť, aby som bola trošku účtovničská;). myslím si, že to by bolo fér, či?????
Napr. zákon.sk, alebo aj iné užitočné linky sú zadara, netreba predplatiť a predsa ponúkajú horúce informácie každý deň.
Podotýkam, že nie som predplatiteľom Draka, kdybynéco:---

hmm iba tak potichu medzi nami....a čo v prípade ak zase budú predčasné voľby....a..................?????? Drak bude zas zabitý????
srska
06.06.12,11:17
rozmýšľam, že aj sklamaní predplatitelia by boli radi, keby dostali peniaze naspäť za chýbajúce informácie v Drakovi, lebo preto platili, aby dostali tie info z prvej ruky, a nakoľko tovar nebol dodaný, tak peniaze treba vrátiť, aby som bola trošku účtovničská;). myslím si, že to by bolo fér, či?????
Napr. zákon.sk, alebo aj iné užitočné linky sú zadara, netreba predplatiť a predsa ponúkajú horúce informácie každý deň.
Podotýkam, že nie som predplatiteľom Draka, kdybynéco:---

hmm iba tak potichu medzi nami....a čo v prípade ak zase budú predčasné voľby....a..................?????? Drak bude zas zabitý????veď dobropisy nie je problém vystaviť, či ...?
aktaK
06.06.12,11:34
Richard, mozes uz teda volaco prezradit viac??? Alebo sa máme obrátiť na p. Mihála - všimla som si upútavku na "nového" DRAK-a
takisto som bývalá užívateľka DRAK-a, rok 2012 som si už neaktualizovala, pretoze celý minulý rok bol o ničom...
budeme mať grátis pristup na tento rok? alebo máš pre nás niečo lepšie :o))
ospravedlnujem sa za drzosť, ale od zvedavosti uz viac nevydržím...
p.s. DRAK-a som si platila niekolko rokov, myslím, že od začiatku jeho existencie...

uz som to tu spominala, ja sa napriklad citim ukratena, ze som nedostala to, za co som si zaplatila, a uz z princípu, pokial nejaká náhrada mi za to poskytnutá nebude, nebudem ani ja clenstvo v drakovi obnovovat... aj na porade sú členovia, ktorí zodpovedia otázky zmysluplne a právne správne a nič za to nepýtajú. predplatit si holuba na streche?? uz nechcem riskovat!
VERONIKA6
06.06.12,11:39
Plne súhlasím, tiež som predplatiteľom niekoľko rokov.
cogsoghio
06.06.12,18:14
tak a je to tu, dostala som prístup zdarma na 3 mesiace bez moznosti kladenia otázok, som teda rozčarovaná a pevne rozhodnutá draka už viac neaktualizovať...som velmi náročná, ked som ocakávala volný prístup az do konca roka?