jersseyke
10.04.12,08:13
Potrebovala by som súrne zistiť ako to funguje, keď firma podpíše zmluvu o nájme. Treba to nahlasovať doňovému úradu? Účtovníčka ešte dovolenkuje a potrebovala by som to súrne čo s takou zmluvou mám vlastne robiť. Ďakujem krásne,za pomoc.....
verkaz
10.04.12,06:45
Napíš viac o aký predmet nájmu vlastne ide. Ak sa jedná o prenájom priestorov na prevádzku, tak ju budeš potrebovať aj ku zriadeniu prevádzky a taktiež na likvidáciu odpadu.
Ak to má byť za firmu, ktorá prenajíma, tak je jej povinnosť toto písomne oznámiť na MsÚ a daňový úrad. Zmluva sa nemusí dokladať, stačí to len oznámiť. Ak MsÚ bude potrebovať doložiť zmluvu, tak si ju vyžiada a je to kvôli tomu, ako je zmluvne dohodnuté riešenie odvozu odpadu (či to zabezpečuje prenajímateľ alebo nájomca).
jersseyke
10.04.12,06:51
takže oznamovaciu povinnosť má len prenajímateľ? keď firma bude najomca tak nerobí nič s danou zmluvou?
jersseyke
10.04.12,07:19
ide o najomnu zmluvu kde predmetom je priestor , ktorý bude najomca využívať na prevádzkovanie pohostinstva. naša firma je prenajímateľ. Takže čo mám s tým robiť?Kedže je naša firma už registroaná na DÚ stačí keď do 30tich dní oznámim DÚ .
verkaz
10.04.12,09:28
Áno, stačí to DÚ oznámiť ( ktorý priestor, komu a na čo).
jersseyke
10.04.12,09:35
Ďakujem za pomoc....:)