11MON04
10.04.12,10:18
Zdravim, potrebovala by som poradit od skusenejsich ohladom vystavovania faktur do zahranicia a DPH. My sme platcovia DPH na Slovensku, ked vystavujem fakturu za tovar:
1. faktura do EU platcovi DPH - faktura bez DPH? - oslobodene podla par. 43?
2. faktura do EU neplatcovi DPH - v takomto pripade by som mala vystavit fakturu aj s DPH? tato DPH potom bude v ktorom riadku danoveho priznania k DPH? Taketo dodanie tovaru sa neuvadza v suhrnom vykaze DPH?
3. faktura mimo EU - tam je dodanie tovaru vzdy oslobodene od DPH? Staci mi potvrdenie o colnom prejednani?

Dakujem za pomoc.
11MON04
11.04.12,09:58
mozete mi prosim niekto poradit?
srska
11.04.12,10:03
11MON04
12.04.12,05:30
dakujem, ale bohuzial som nenasla priamo odpoved na moj problem....
nevie mi niekto pomoct? som len zaciatocnik a problematika zahranicnych faktur mi nie je velmi znama....
emma01
12.04.12,06:06
Už z tvojich otázok je vidno, že problematika DPH je Ti cudzia. Zrejme by bolo pre teba vhodné, aby si si naštudovala zákon o DPH a až potom položila otázky. A mimochodom, ak by si sa pohrabala, tu na porade nájdeš odpovede na všetky svoje otázky.
11MON04
12.04.12,06:12
ospravedlnujem sa, ale sa mi to teda presne nepodarilo najst. Hladala som, ale konkretnu odpoved som nenasla. Zakon o DPH som si aj precitala, ale nie vzdy som tomu uplne porozumela, takze som v tejto teme trosku mimo. Prosim o pomoc.
lusil329
18.11.12,19:44
ahojte, chcela by som vás poprosiť o názor či radu. sme neplatci dph a chceme fakturovať prenájom výrobnej linky firme do USA. ak som študovala správne, kedže je to mimo EU netreba sa registrovať podľa §7. a nie som si istá tým, že som správne určila miesto dodania služby. podla mňa ide o § 16 ods. 16 a 17, miesto dodania je podľa tohto v USA. takže ak rozumiem správne, tak prenájom týchto strojov môžem fakturovať bez obmedzenia a nemám žiadne povinnosti voči dph, že? celý týždeň sa snažím nájsť podobný prípad niekde na nete, ale nedarí sa mi.
ďakujem za odpoveď.
lusil329
20.11.12,09:38
nik nevie poradiť?