vvaalliinnaa
10.04.12,12:06
Dobrý deň, žijem v jednej domácnosti s nevládnou svokrou, ktorá je aj u mňa prihlásená už 10 rokov. Má aj vlastný dom, kde vlastní 1/2. Mám na túto čiastku právo, keď ju už 10 rokov opatrujem, alebo sa bude dediť zo zákona. Nehnuteľnosť zatiaľ nechce prepísať, má ale 80 rokov. Ako mám pokračovať, aby som ja, alebo môj manžel dostali jej polovičku nehnuteľnosti za to, že sa o ňu staráme.
kopretinka
10.04.12,10:11
zo zákona nemáš nárok na dedičstvo.Tvoj muž ale áno.Jediný spôsob je darovacia zmluva.
Oliwa
10.04.12,10:27
Prečo len darovacia zmluva. A čo závet? Ale medzi nami, ak sa stará pani tak drží svojho majetku, pochybujem, že by uvažovala nad závetom... Sú také typy ľudí, ktorí aj keby boli jednou nohou v hrobe, myslia si, že tu budú naveky a nepopustia... Ako keby si ten majetok chceli zobrať so sebou na druhý svet. A potom sa rodina vláči po súdoch a v "dobrom" na nich spomínajú...
ivka70
11.04.12,11:11
Prečo len darovacia zmluva. A čo závet? Ale medzi nami, ak sa stará pani tak drží svojho majetku, pochybujem, že by uvažovala nad závetom... Sú také typy ľudí, ktorí aj keby boli jednou nohou v hrobe, myslia si, že tu budú naveky a nepopustia... Ako keby si ten majetok chceli zobrať so sebou na druhý svet. A potom sa rodina vláči po súdoch a v "dobrom" na nich spomínajú...

Lebo v zavete musi brat do uvahy neopomenutelnych dedicov, takze ak su dalsie deti, nemoze zavetom odkazat 1/2 domu len jednemu z nich (pokial pri ostatnych detoch nie je narok na vydedenie).