zuzana2711
10.04.12,12:28
Dobry den, na sude mam vydany platobny rozkaz z Orange-u na sumu 1031 eur, z roku 2009 nevyplatene faktury a pokuta. Potrebujem poradit, co mam dalej robit, kedze som nezamestnana, nemam narok na socialne davky ani na nic podobne, cize nemam ani cent prijem a v septembri nastupujem na matersku. Mam poziadat o splatkovy kalendar? Ale ten je asi len na pol roka, co nehrozi ze nejak budem vediet splacat kedze som v takejto momentalnej situacii. Vopred ďakujem.
lujza.j
10.04.12,10:33
Xanti
10.04.12,10:33
No skús sa dohodnúť na splátkach, ak nebudú súhlasiť tak postúpia tento platobný rozkaz exekútorovi a ten Ti šahne na majetok, resp. na účet v banke.
Peniaze tj. rodičovský príspevok si nedávaj vyplácať na účet, ani prídavky na deti, lebo ostaneš bez peňazí ak TI exekútor zablokuje účet.
svetlik
10.04.12,10:40
1. podat odpor
2. sucasne ziadat o oslobodenie od platenia sudnych poplatkov
3. na pojednvani ziadat splatky z dovodu ze financne moznosti neumoznuju uhradit celu sumu (samozrejme, pokial nespochybnujes to co je fakturovane)
4. ohanat sa tym ze si "spotrebitel" to na SVK zabera

GL
zuzana2711
10.04.12,10:50
Dakujem za odpovede, nespochybnujem to co je fakturovane, len neviem ci mi to pomoze,ze som nezamestnana, kedze s tmobile-om som mala podobny problem a preslo to rovno na itrum justicia , oni mi dali splatkovy na pol roka, vraj sa na viac neda dat a tiez som bola nezamestnana, tak som musela odist do zahranicia, aby som vedela splacat
lujza.j
10.04.12,10:58
1. podat odpor
2. sucasne ziadat o oslobodenie od platenia sudnych poplatkov
3. na pojednvani ziadat splatky z dovodu ze financne moznosti neumoznuju uhradit celu sumu (samozrejme, pokial nespochybnujes to co je fakturovane)
4. ohanat sa tym ze si "spotrebitel" to na SVK zabera


GL
bol poplatok kedysi 500.-sk, ja som podávala odpor vtedy ked som si bola istá že som v práve ja. aj tak nakoniec bolo....
zuzana2711
10.04.12,11:00
tak ja niesom asi v prave ked viem o tom ze tych 1031 eur musim zaplatit.. ci? fakt sa nevyznam do toho
bubkoch
10.04.12,11:09
1. podat odpor
2. sucasne ziadat o oslobodenie od platenia sudnych poplatkov
3. na pojednvani ziadat splatky z dovodu ze financne moznosti neumoznuju uhradit celu sumu (samozrejme, pokial nespochybnujes to co je fakturovane)
4. ohanat sa tym ze si "spotrebitel" to na SVK zabera

GL

ziadne pojednavanie nebude, lebo odpor bude zamietnuty (pokial dlh uznava a neuvedie ziaden fakt spochybnujuci dlh) ... nedostatok penazi na zaplatenie nie je dovodom na podanie odporu, ma to priamo uvedené v platobnom rozkaze v pouceni
Xanti
10.04.12,11:15
tak ja niesom asi v prave ked viem o tom ze tych 1031 eur musim zaplatit.. ci? fakt sa nevyznam do toho
mimotemy Ináč nepochopím, taká vysoká suma za aký čas? To čo si nezložila telefon? My na fy s 10 fonmi prevoláme takú sumu za 6 mesiacov. No fakt sila, uhradiť to budeš musieť každopádne,
ak sa neviem ovládať pri telefonovaní, tak treba mať fon na kredit .
zuzana2711
10.04.12,11:19
nepisala som sem preto, aby ma tu niekto zvozil za to, kolko som pretelefonovala, ale preto, ze su tu urcite ludia, kt.sa aspon malicko do toho vyznaju a poradia mi, asi preto sa to vola Porada.sk .. Ucet bol 300 eur za tri mesiace, volania zo zahranicia domov a zvysok je pokuta! od roku 2009 ma nikto nekontaktoval, len teraz mi prisiel papier zo sudu.
Xanti
10.04.12,11:23
Veď rady si dostala, uhradiť to musíš. Ešte som Ti dala radu, aby si neostala bez penazí počas materstva. Tak čo sa Ti nepáči? Že som zvedavá, ako sa toto môže podariť? Také účty. Ako nezvozila som, len nechápem.
lujza.j
10.04.12,11:24
Dakujem za odpovede, nespochybnujem to co je fakturovane, len neviem ci mi to pomoze,ze som nezamestnana, kedze s tmobile-om som mala podobny problem a preslo to rovno na itrum justicia , oni mi dali splatkovy na pol roka, vraj sa na viac neda dat a tiez som bola nezamestnana, tak som musela odist do zahranicia, aby som vedela splacat
si si vyrobila zlú platobnú históriu.....
zuzana2711
10.04.12,11:27
Ja som sa za rady podakovala, to ze si nemam davat posilat peniaze na ucet viem, ale aj tak dakujem, a to preco a ako som sa k takym uctom dostala , si myslim ze v tomto pripade je to uplne jedno, tym zvozenim som myslela tu poslednu vetu ze sa mam kontrolovat ked neviem co zo sebou... neviete ako to bolo, kontrolovat sa viem.
zuzana2711
10.04.12,11:31
preco so si vyrobila zlu platobnu historiu? vsetko som si splatila tak ako som mala... nikdy som so splatkou nemeskala-myslim vtedy ked uz som mala splatkovy kalendar.. t mobile bol o tom, ze som bola dva roky v zahranici, posielala som peniaze byvalemu na uhradu vsetkych dlhov, lenze peniaze sa "minuli" o com mi nepovedal nikto a samozrejme, ja som to mohla platit znovu.. a to tiez nikoho nezaujimalo..
veronikasad
10.04.12,11:34
nepisala som sem preto, aby ma tu niekto zvozil za to, kolko som pretelefonovala, ale preto, ze su tu urcite ludia, kt.sa aspon malicko do toho vyznaju a poradia mi, asi preto sa to vola Porada.sk .. Ucet bol 300 eur za tri mesiace, volania zo zahranicia domov a zvysok je pokuta! od roku 2009 ma nikto nekontaktoval, len teraz mi prisiel papier zo sudu.
mimotemyZuzanka, Porada.sk nie je platený portál odborníkov. Ak si prečítaš Etiketu Porady, dozvieš sa, že radíme si navzájom.

Nikto ťa tu "nezvozil", trošku kritiky - ak chceš bezplatnú radu - snáď znesieš.
zuzana2711
10.04.12,11:36
V poriadku, len v mojej situacii som momentalne zufala a mierne nervozna, takze si hned vezmem vsetko k srdcu... chcela som len vediet ako mam postupovat, ci sa s tym uz niekto stretol a ako to riesil... z kazdej strany pocuvam kritiku ( nie tu na stranke) , preto som sa ozvala..
veronikasad
10.04.12,11:38
V poriadku, len v mojej situacii som momentalne zufala a mierne nervozna, takze si hned vezmem vsetko k srdcu... chcela som len vediet ako mam postupovat, ci sa s tym uz niekto stretol a ako to riesil... z kazdej strany pocuvam kritiku ( nie tu na stranke) , preto som sa ozvala..
Zuzka, sú tu odborníci aj na túto problematiku, len trochu strpenia - je po sviatkoch, určite sa ti ozvu.
lujza.j
10.04.12,11:45
preco so si vyrobila zlu platobnu historiu? vsetko som si splatila tak ako som mala... nikdy som so splatkou nemeskala-myslim vtedy ked uz som mala splatkovy kalendar.. t mobile bol o tom, ze som bola dva roky v zahranici, posielala som peniaze byvalemu na uhradu vsetkych dlhov, lenze peniaze sa "minuli" o com mi nepovedal nikto a samozrejme, ja som to mohla platit znovu.. a to tiez nikoho nezaujimalo..
lebo si neplatila riadne a včas.
andyl11
10.04.12,16:40
jednoznacne splatkovy kalendar
zuzana2711
10.04.12,16:43
no kamoska mi povedala ze sa vykaze to ze som nemajetna a konanie sa zastavi (robila na sude) .. no a splatkovy mi daju , a ked ho nemam z coho uhradzat do septembra kym nepojdem na matersku, tak co?