sundaysun
10.04.12,19:03
Zdravím,

pred týždňom som sem pridal tému s otázkou ohľadom podnikania s tabakovými výrobkami. Téma je k nahliadnutiu tu: http://www.porada.sk/t191589-dovoz-a-predaj-tabakovych-vyrobkov-z-krajin-eu.html

Po týždni zisťujem, že sa jedná pravdepodobne o veľmi špecifickú tému podnikania, preto zvažujem, že by som sa spýtal uvedené otázky priamo odborníka.

Viete poradiť alebo máte aj skúsenosť s podnikateľským poradsenstvom? Viete mi odporučiť poradenstvo prostredníctvom e-mailovej komunikácie? Prípade kde by mi poskytli poradenstvo k danej téme zadarmo? (živnost. úrad, daňový?)

Ďakujem.
martina0203
10.04.12,17:59
posúvam...
profesional
11.04.12,06:50
Poradenstvo k takejto teme v ziadnom pripade nedostanes zadarmo. Kvalitne podnikatelske poradenstvo stoji vysoko cez 100 Eur / hodina bez DPH.
Zaraza ma ze si ludia myslia ze im dnes niekto da nieco zadarmo.
sundaysun
01.06.12,18:46
Ak by som mal na mysli podnikatelske poradenstvo v tomto slova zmysle, ratal by som samozrejme s tym, co uviedol profesional. Mal som na mysli nieco ine, staci si este raz a pomaly precitat moj prispevok. Zadarmo byvaju napriklad aj rady, mozno na porade, alebo na forach. Toto bol zial len vykrik z tmy.
Economic
02.06.12,17:20
Nebudeme ti tu písať rady okolo živn. úradu, daňového úradu. Všetko je tu v rôznych témach rozobraté a detajlne popísané. Rád tu nájdeš a zadarmo až príliš. Musíš tomu však obetovať svoj čas.
Milena Mrvová
17.06.12,15:36
Naozaj je to špecifická téma, oplývajúca mnohými zákazmi, príkazmi, obmedzeniami, predpismi, kvôtami, ... a to nielen slovenskými, ale aj podľa krajiny dovážaného tovaru. Odporúčame vypracovať kvalitnú štúdiu uskutočniteľnosti a kvalitný podnikateľský plán (ak si podnikanie nefinancujete z vlastných zdrojov, bude to požadovať aj banka)

Tieto veci samozrejme žiadny kvalitný poradca zadarmo nerobí, záruka za správnosť údajov má svoju cenu a lacné veci väčšinou v konečnom dôsledku vyjdu pridraho.