xtripon
10.04.12,20:30
Dobry den, mal by som zaujem zacat velkoobjemovo zacat dovazat urcity druh vyrobkov pre drogerie, moja predstava je taka ze ho od nejakeho europskeho vyrobcu ktory vyrobok pod vlastnou znackou a balenim uz distribuuje nakupoval napr. po cisternach alebo inom velkom baleni ,ale ja by som rad ziskal zmluvu na dalsi predaj pod svojou znackou vo vlastnom baleni a predaval ho na slovensku. Mohli by ste mi poradit ake uskalia ma cakaju a z cim budem mat zrejme problemy? Dakujem:)
misoft
10.04.12,19:01
Tak takého nikde nenájdeš. Prečo?
A) Pokiaľ niekto vyrába určitý druh drogistického tovaru a dodáva ho vo "veľkom" pre iných, títo musia mu zaplatiť za používanie a predaj jeho výrobku (a iste má na zloženie patent) - viď rôzne prášky, mydlá a pod.
B) Ak by si chcel odoberať väčšie množstvo - o aké množstvo by sa jednalo? 1 cisterna je málo - taký výrobca počíta mesačne aspoň s 10 - 50 cisternami!
C) Ak by sa ti to náhodou podarilo - a začal predávať pod svojou značkou výrobok iného - prakticky by si "ukradol" zloženie výrobku (patentové právo) a využil vo svoj prospech.

To sa skôr dohodni o spolupráci a distribúcii ich tovaru pod ich značkou vo svojom podnikaní (tzv. značková predajňa). Prospech by bol obojstranný. Ovšem - konkurencia v oblasti obchodu v okolí - to je už ťažšie - pokiaľ bude viacej obchodov rovnakého zamerania (a prípadne predávajúcich rovnakú značku) - zisky pôjdu dole.
xtripon
10.04.12,19:30
celkom si v tej zmluve z dodavatelom verim pretoze on konkretny produkt distribuuje len z okrajovym zaujmom. A ako funguje system obchodnych retazcov ked napr. mlieko predavaju pod svojou znackou s tym ze je vzadu uvedeny povodny vyrobca? o nieco podobne by som mal zaujem len som sa mozno nepresne vyjadril
mattto
10.04.12,19:51
celkom si v tej zmluve z dodavatelom verim pretoze on konkretny produkt distribuuje len z okrajovym zaujmom. A ako funguje system obchodnych retazcov ked napr. mlieko predavaju pod svojou znackou s tym ze je vzadu uvedeny povodny vyrobca? o nieco podobne by som mal zaujem len som sa mozno nepresne vyjadril

Clever a pod. fungujú na iných princípoch, tam si priamo reťazce nechávajú robiť "svoje" značky u výrobcu, nepotrebujú na to sprostredkovateľa + pre výrobcov je dosť nevýhodné, ale reťazce majú také postavenie, že keď Raju povedia, by im robil "ich" tvaroh s nulovým ziskom, Rajo skloní hlavu a ten tvaroh za náklady vyrobí.

ak by to výrobcovi nevadilo, že investuje do značky a ty budeš predávať pod inou, je to ok. Dovoz kozmetiky do SVK je administratívne dosť náročný - na toto sa priprav. Rovnako si priprav baliace priestory, kozmetika nie je krmivo pre kravy, kde ti vagón vysypú na zem a ty to už nejak navrecuješ :D

takže ak si poriešiš otázky: súhlas výrobcu, papierovačky, atesty, zloženie atď., baliace priestory, máš vyhrané
avalik
10.04.12,19:59
Clever a pod. fungujú na iných princípoch, tam si priamo reťazce nechávajú robiť "svoje" značky u výrobcu, nepotrebujú na to sprostredkovateľa + pre výrobcov je dosť nevýhodné, ale reťazce majú také postavenie, že keď Raju povedia, by im robil "ich" tvaroh s nulovým ziskom, Rajo skloní hlavu a ten tvaroh za náklady vyrobí.

ak by to výrobcovi nevadilo, že investuje do značky a ty budeš predávať pod inou, je to ok. Dovoz kozmetiky do SVK je administratívne dosť náročný - na toto sa priprav. Rovnako si priprav baliace priestory, kozmetika nie je krmivo pre kravy, kde ti vagón vysypú na zem a ty to už nejak navrecuješ :D

takže ak si poriešiš otázky: súhlas výrobcu, papierovačky, atesty, zloženie atď., baliace priestory, máš vyhrané


suhlasim s vynimkou poslednych dvoch slov

vyhrane bude mat az ked vsetko preda aspon s minimalnym ziskom :)
mattto
10.04.12,20:02
jj máš pravdu, nechcel som ho demotivovať, že pri nových značkách je najnákladnejšia reklama a na dostanie značky do povedomia si bude musieť pripraviť veeeeeľa peňazí a najvtipnejšie je, že aj keď ich oplieska, stále môže mať plno paliet na sklade :))
pavol54
10.04.12,20:35
krmivo pre kravy je minimálne tak kontrolované ako nejaká kozmetika