korm
10.04.12,23:50
ahojte,
cakat na prispevok z uradu prace na zacatie podnikania ma uz nejak nebavi, preto zakladam s.r.o. sam. Kupujem uz hotovu s.r.o. od firmy, co sa tym zaobera.

chcem sa opytat , mam nejake vyhody od statu ako zacinajuci podnikatel? planujem zamestnat seba sameho za minimalnu mzdu.. lenze, je tu dalsi problem, nemam zatial ziadne zakazky;) cize, mohol by som este ostat evidovany na urade prace, pokial sa firma nerozbehne, a nebude generovat aspon aky-taky profit?

dalej co sa tyka uctovnictva, a zakladneho software co potrebujem, nevedeli by ste mi poradit tie najlacnejsie programy? nemam peniaze na zvys, da sa povedat, ze zacinam od nuly. Uvery nemam ziadne, ani neplanujem.
kukučka
10.04.12,22:26
Nemohol. Buď si nezamestnaný, alebo podnikateľ, na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Ak nemáš zákazky, začo si chceš vyplácať plat? /a platiť odvody..../
veronikasad
11.04.12,05:03
ahojte,
cakat na prispevok z uradu prace na zacatie podnikania ma uz nejak nebavi, preto zakladam s.r.o. sam. Kupujem uz hotovu s.r.o. od firmy, co sa tym zaobera.

chcem sa opytat , mam nejake vyhody od statu ako zacinajuci podnikatel? planujem zamestnat seba sameho za minimalnu mzdu.. lenze, je tu dalsi problem, nemam zatial ziadne zakazky;) cize, mohol by som este ostat evidovany na urade prace, pokial sa firma nerozbehne, a nebude generovat aspon aky-taky profit?

dalej co sa tyka uctovnictva, a zakladneho software co potrebujem, nevedeli by ste mi poradit tie najlacnejsie programy? nemam peniaze na zvys, da sa povedat, ze zacinam od nuly. Uvery nemam ziadne, ani neplanujem.
píšeš zakladáš, tak zrejme budeš v jednej osobe spoločník aj konatel. Spoločník sa pre účely UP považuje za SZČO a nemôže byť evidovaný ako uchádzač o zamestnanie, aj keby nemal žiadny príjem.
kefas
11.04.12,11:32
Co sa tyka uctovneho softwaru zadarmo, skuste www.mrp.sk.
Na 1 rok.
Economic
11.04.12,16:29
ahojte,
cakat na prispevok z uradu prace na zacatie podnikania ma uz nejak nebavi, preto zakladam s.r.o. sam. Kupujem uz hotovu s.r.o. od firmy, co sa tym zaobera.

chcem sa opytat , mam nejake vyhody od statu ako zacinajuci podnikatel? planujem zamestnat seba sameho za minimalnu mzdu.. lenze, je tu dalsi problem, nemam zatial ziadne zakazky;) cize, mohol by som este ostat evidovany na urade prace, pokial sa firma nerozbehne, a nebude generovat aspon aky-taky profit?

dalej co sa tyka uctovnictva, a zakladneho software co potrebujem, nevedeli by ste mi poradit tie najlacnejsie programy? nemam peniaze na zvys, da sa povedat, ze zacinam od nuly. Uvery nemam ziadne, ani neplanujem.

Spoločník sro, nemôže byť evidovaný na úrade práce. Považuje sa za zárobkovo činnú osobu.
Výhody nemáš žiadne, ani to, že sám seba zamestnáš. No najprv si musíš sám na seba vôbec niečím zarobiť. Odvody sú dosť vysoké. Doporučím na začiatok aspoň polovičný pracovný (skrátený na 4 hod. denne) pomer.