Slima
11.04.12,07:57
Ahojte poraďáci, dnes mi nakázal dať šéf od včera absenciu, ako mám postupovať? čo mám všetko vybaviť, kde a ako? ďakujem za rýchle poradenie :)
Zužu
11.04.12,06:11
reg. list do SP - typ- prerušenie , dátum vzniku prerušenia a dôvod prerušenia - 3
oznámenie do ZP - kód zmeny 2Y, platnosť zemny Z
Slima
11.04.12,06:31
a to len pošlem do poisťovní? to ho nemusím nejako úplne odlhasovať a zase prihlasovať?
Zužu
11.04.12,06:51
Je to prerušenie - Sp - registračný list a ZP - oznámenie zamestnávateľa (dávka 601) a sú tam na to tie kódy čo som napísala.Keď nebude absencia, tak sa zruší prerušenie aj v SP aj v ZP. Zo zdravotnej poisťovni príde zamestnancovi na adresu bydliska doplatiť poistné za dni absencie, ale zamestnávateľ nemá s tým nič spoločné.
Slima
11.04.12,06:55
Prepáč-som v tých veciach nováčik. Bo ja tam zadávam začiatok a koniec no potom to mám ešte rušiť,keď som tam dala aj ten koniec tej absencie?
Zužu
11.04.12,06:57
prečo aj začiatok kaj koniec? len jeden deň bola absencia?
Slima
11.04.12,07:04
nie-ona je od 10.4. do 13.4 asi.Alebo - takto šéf povedal,že aby som mu dala absenciu a ked v piatok nepríde rušíme s ním okamžite PP.Takže zatiaľ len mám zadať začiatok teda od toho 10.4. a pak dám opäť tlačivo prerušenie a tam dám dátum len skončenie?
veronikasad
11.04.12,07:13
Ahojte poraďáci, dnes mi nakázal dať šéf od včera absenciu, ako mám postupovať? čo mám všetko vybaviť, kde a ako? ďakujem za rýchle poradenie :)
Čo keď je zamestnanec PN ?
Slima
11.04.12,07:15
@veronikasad-nie je :-)
veronikasad
11.04.12,07:16
@veronikasad-nie je :-)
potom platí postup uvedený v prísp. č. 2 + krátenie dovolenky za každý deň A v zmysle ZP.

Máte vo firme odbory ? Kedysi sa vyjadrovali ku kráteniu dovolenky, neviem ako to funguje teraz.

§ 109 Krátenie dovolenky

(3) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.

(4) Pri krátení dovolenky podľa odseku 1 sa musí zamestnancovi, ktorého pracovný pomer u toho istého zamestnávateľa trval počas celého kalendárneho roka, poskytnúť dovolenka aspoň v dĺžke jedného týždňa, mladistvému zamestnancovi v dĺžke dvoch týždňov.
Slima
11.04.12,07:29
len on mu nechce krátiť dovolenku-on chce dať absenciu práveže len...
veronikasad
11.04.12,07:57
len on mu nechce krátiť dovolenku-on chce dať absenciu práveže len...
Oznámenie o okamžitom skončení prac.pomeru mu pôjdete v piatok doručiť osobne ? Lebo ak ho budete posielať poštou, pracovný pomer môžeš skončiť až keď sa ti vráti návratka o doručení (list treba poslať do vlastných rúk), alebo neprevzatá zásielka
gerlach
11.04.12,15:24
Nejaky divny zamestnanec