hump
09.02.06,10:59
Dobrý deň všetkým. Mám ,myslím, jednoduchú otázku. Som neplatca DPH JÚ. Doveziem tovar z EÚ od platcu DPH. Tovar zaplatím v hotovosti v krajine odkiaľ tovar dovážam. Ako je to s DPH? Myslel som si, že mi je to jasné, ale mal som rozhovor s človekom, ktorý by to mal vedieť na 100% a ten ma zmiatol. Na žiadnom fóre som odpoveď nenašiel. Ďakujem.
emily
09.02.06,10:11
Si neplatca, tak v zahraničí zaplatíš tovar s DPH a na odpočet nemáš nárok. Ja nevidím problém. Alebo som slepá? :eek:
hump
09.02.06,12:56
Ide o to, že dotyčný mi tvrdí, že okrem toho, že som zaplatil DPH v Krajine EÚ, že mám zaňho(za tovar) zaplatiť ešte raz DPH u nás. Je to možné?!
Ja by som sa tým ani nezaoberal, ale keby som napísal, kto to bol, a prečo to povedal(nerád menujem, možno do e-mailu, ako perličku), tak by ste ma asi pochopili.
ALBO
09.02.06,14:21
Dobrý deň všetkým. Mám ,myslím, jednoduchú otázku. Som neplatca DPH JÚ. Doveziem tovar z EÚ od platcu DPH. Tovar zaplatím v hotovosti v krajine odkiaľ tovar dovážam. Ako je to s DPH? Myslel som si, že mi je to jasné, ale mal som rozhovor s človekom, ktorý by to mal vedieť na 100% a ten ma zmiatol. Na žiadnom fóre som odpoveď nenašiel. Ďakujem.

No , vy ste podnikateľ, a ako podnikateľ dovážajúci tovar z EU máte povinnosť sledovať, za koľko ste už toho tovaru doviezli a od toho závisí vaša povinnosť zaregistrovať sa na DU SR.§7,§11/4,6,.
Takže ak touto dodávkou tovaru ste vedeli, že už prekročíte 420 000Sk(v kalendárnom roku), tak ešte pred tým , ste sa mali ísť zaregistrovať na DÚ, dostali by ste IČ DPH, ktoré by ste poslali dodávateľovi pred fakturáciou a on by vám to dodanie tovaru oslobodil. Vy cez svoje daňovépriznanie DPH by ste odviedli daň na výstupe, ale nemáte nárok na odpočet tejto dane na vstupe. (skoro ako kedysi cez colnicu, teraz ste colnica vy).
Ak ste ešte touto faktúrou nenakúpili z EU spolu v sume 420000,tak je to v poriadku, dodávateľ fakturoval s DPH a vy nič neodvádzate ani sa zatiaľ neregistrujete.
hump
09.02.06,14:31
Ďakujem. Presne takto som to chápal. Budem musieť korigovať svoj pohľad na niektoré veci.:)