opelech
11.04.12,09:42
ahojte poraďáci
síce som s tým zabil len málo času, ale vcelku súrne by som potreboval info ohľadom exportu ( s.r.o.) tovaru do zahraničia, do USA. Viete mi poradiť linky, ktoré by som mohol preštudovať?

Ide o nábytkové kovanie. Potreboval by som vedieť:
akým spôsobom sa to preclieva (rovno cez dopravcu kontajnera?),
existuje nejaké vývozné clo?,
sú v tomto statku nejaké exportné obmedzenia?,
aké všetky doklady je nutné predložiť.
ďakujem!!!
profesional
16.04.12,05:24
1. Vyvozne clo na totu komoditu neexistuje nikde v EU.
2. Clo na tuto komoditu existuje v USA. Vyclievat sa to bude v USA a podla americkych zakonov.
3. Pre tento typ komodit nema USA dovozne kvoty.
4. Rataj s tym ze budes musiet poslat do USA vopred vzdy vacsie mnozstvo. Lebo zakaznici v USA si velmi potrpia na dlzku dopravy. Takze v case objednavania od zakaznika uz musi byt tovar v USA. Na skladovanie a rozosielanie odporucam pouzit nejaku fulfilmentovu firmu.
5. Aby ta to nevyslo prilis draho na kus, budes musiet posielat minimalne kontajner.
6. V cenovej politike musis ratat, ze pre predaj v ramci toho statu kde budes mat fulfilmentovy sklad budes musiet odvadzat prislusnemu statu Sales tax. Aby to bolo mozne, budes musiet v prislusnom state pred tym poziadat o registraciu typu "foreign company" na Secretary of State.
7. Neviem akym sposobom chces prijimat z USA platby. Az 80 percent zakaznikov bude chciet zaplatit kartou. V USA nemas sancu zriadit si merchant account bez SSN. Ti zvysni budu chciet zaplatit sekom. Takze kvoli tomu budes musiet mat americky firemny bankovy ucet. Slovenske banky totiz spracovavaju seky v priemere 6 tyzdnov a uctuju si k tomu sialene poplatky.
8. Je este vela toho co ma napada, ale tak nemozem ti poradit uplne so vsetkym co sa tyka biznisu v USA.
opelech
21.04.12,04:00
ďakujem.
Čo sa týka prebratia tovaru a obchodu s ním v USA nie je pre mňa až tak podstatné, prebere ho firma môjho známeho, legálne registrovaného a trvale žijúceho v US. Mne teda ide len o vybavovačky zo strany exportu z EU a importu do USA. VIeš mi poradiť, kde si mám pozrieť, aké clo budem platiť v USA? Inak mi asi žiadne iné úhrady nenapadajú, okrem dopravy...
profesional
02.05.12,13:30
Ono v USA sa colne sadzby pomerne dynamicky menia a obavam sa ze nic ako jednotny colny sadzobnik zverejnene nenajdes.
Odporucam obratit sa na US Customs and Border Protection ci uz mailom alebo telefonicky a oni ti urcite platne sadzby povedia.