somturada
09.02.06,11:03
mám otázku: zamestnanec firmy mal pracovný úraz v r. 2004,v r.2005 mal vyplatené poistné plnenie, chcel aby mu zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie, ale vraj si má sám podať DP, nakoľko mu bol likvidovaný úraz a musí si tam zdaniť aj toto. Prečo??
liba2
09.02.06,10:22
mám otázku: zamestnanec firmy mal pracovný úraz v r. 2004,v r.2005 mal vyplatené poistné plnenie, chcel aby mu zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie, ale vraj si má sám podať DP, nakoľko mu bol likvidovaný úraz a musí si tam zdaniť aj toto. Prečo??Pravdepodobne je to správna informácia a to z dôvodu, že odškodnenie za pracovný úraz sa už vypočítava z brutto príjmu (pred pár rokmi bola takáto leg. zmena); teda malo by sa to zdaniť.
Denda
09.02.06,10:48
mám otázku: zamestnanec firmy mal pracovný úraz v r. 2004,v r.2005 mal vyplatené poistné plnenie, chcel aby mu zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie, ale vraj si má sám podať DP, nakoľko mu bol likvidovaný úraz a musí si tam zdaniť aj toto. Prečo??

Podľa môjho názoru sa toto plnenie vyplatené SP považuje za príjem zo závislej činnosti podľa §5 ods.1 písm. g. a môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane u zamestnávateľa a nemusí si podávať daňové priznanie.
Doloží si k žiadosti o ročné zúčtovanie dane potvrdenie od sociálnej poisťovni o výške vyplatenej náhrady.
somturada
09.02.06,12:55
Denda, ja si myslím tiež, že to sa dá urobiť tak ako opisuješ. Dakujem za odpoveď.