IvetaStavova
11.04.12,10:18
Dobrý deň, potrebovala by som ,,rýchlokurz´´ mzdového účtovníctva. Nie som mzdová účtovníčka, ale v práci mi momentálne túto úlohu pridelili a tak sa zaúčam. Ide o firmu s.r.o. ktorá má okolo 70 zamestnancov. Pracujem v softipe, čo by až taký problém nebol. Zatiaľ sa v programe orientujem veľmi dobre. Potrebovala by som nejaké informácie čo treba zaslať na zdravotnú poisťovňu a sociálnu poisťovňu po výplatnom termíne, keď sú výplaty vyplatené a treba len zaslať výkazy do poisťovní. Ďalej sa chcem spýtať na PN-ky. Čo presne treba zasielať na sociálku a na zdravotnú? Prosím o základné informácie, jednoduchý postup aspoň zatiaľ, na čo nezabudnúť, čomu sa vyvarovať, než sa do toho dostanem. Ďakujem
veronikasad
11.04.12,08:24
Doporučujem publikáciu Čo má vedieť mzdová účtovníčka, príp. zakúpiť si aj staršie čísla.

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CDAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ajfaavis.sk%2F&ei=-0yFT9v-MIit0QXuiPjFBw&usg=AFQjCNFgN9nzkhT1rY5y03CQkZRuXj8nhQ&sig2=cneiKpO8mzkfJ9hgubxmzw

tiež zaplatiť si prístup do DRAKa na Porade.

Otázky, ktoré si položila, sú na Porade rozoberané x-krát. Si nováčikom, keď sa naučíš pracovať s vyhladávaním nájdeš odpoveď na všetky položené otázky. Ak budeš mať konkrétny problém - pýtaj sa...
Andyke
11.04.12,08:26
Ale prečo sa nespýtaš Vašej mzdárky? Tá by Ti vedela všetko vysvetliť.
IvetaStavova
11.04.12,08:39
Bohužiaľ naša mzdová účtovníčka bola manželka majiteľa, s ktorým sa narýchlo rozviedli a preto tam teraz nie je nikto kto by nám to všetko vysvetlil. Dávame to dokopy len s našou účtovníčkou...Ja som predtým robila len podklady
Dav
11.04.12,08:40
Do poisťovní výkazy a na daňový úrad mesačný prehľad o dani.
PN - do zdravotnej prerušenie poistenia,začiatok od 1. dňa PN, ukončenie posledný deň PN. Do sociálky od 11 dňa PN odniesť kladenku . Potvrdenia o príjme od toho roku netreba predkladať, iba na požiadanie. Taktiež odniesť do SP prechod mesiacov a ukončenie maródky. Najlepšie by bolo, keby Ti poradili v SP, ktoré kolónky tlačiva vypĺňaš. A všetko si foť a dávaj potvrdiť prevzatie.
Andyke
11.04.12,08:44
Výkazy do SP a ZP elektronicky (máte veľa zamestnancov)
veronikasad
11.04.12,08:46
Do SP už len elektronicky - bez ohľadu na počet zamestnancov
IvetaStavova
11.04.12,13:50
Ďakujem, ak by vás niečo ešte napadlo poprosím o radu. Ďakujem