MRichardM
11.04.12,11:37
Želám Všetkým krásny deň :)
Úvodom by som chcel trocha opísať situáciu v ktorej sa momentálne nachádzam. Som študentom vysokej školy s veľmi dobrým nápadom , len je škoda, že nemôžem žiadať o žiadny finančný príspevok od mesta. Takisto vôbec netuším ako to funguje s dotáciami z EU. Môj projekt je zameraný na rozvoj cestovného ruchu, vidieka, a určite by to skvalitnilo život v oblasti, pre ktorú to plánujem. Aké možnosti mám ako študent ? Ide totiž o väčšiu sumu peňazí potrebnú k investícii. Môžem osloviť s týmto nápadom nejakého investora ak je fakt prínos tohto projektu veľmi veľký a určite bude výhodnou investiciou? Čo za to žiadať, ak sám nemám potrebné peniaze ? Dajte mi nejaké nápady, myšlienky ktoré by mo pomohli pohnúť sa vpred. :)
dino112
11.04.12,13:44
ak nevieme o co ide tak tazko ti niekto da nejake napady,myslienky aby si sa mohol pohnut aj dopredu.Jasne ze napad nechces prezradit tak co v com ti mame poradit s napadmi...?;)
Braňo
11.04.12,13:48
máš iba nápad, alebo ponúkaš aj nejaké záruky?
MRichardM
11.04.12,13:56
Ide o menší komplex. Neviem aké záruky myslíš, mám nápad, víziu, a spracovaný projekt pre uskutočnenie. Takisto z mojích skúseností a z toho, že viem aký je aktuálny stav, a ako by sa to mohlo celé rozbehnúť viem, že je to perspektívne. K otázke, v čom potrebujem poradiť, je najmä to, čo vyžadovať, alebo aké podmienky zadať pri jednaní s investormi? Najmä to.
profesional
16.04.12,05:12
1. V oblasti cestovneho ruchu vypisuje EU raz za cas nejake vyzvy. Ale nie vela. Tak jednu za 5 rokov. Ale obavam sa ze tie dobre uz boli.

2. V tvojom pripade sa asi bez investora nezaobides. Ako si napisal, ide o vacsiu sumu prostriedkov ktore na to treba. A EU vo vsetkych projektoch v oblasti cestovneho ruchu vyzaduje spolufinancovanie. Takze bez vlastnych zdrojov budes mat problem. Mozno by sa dalo dohodnut na spolufinancovanie s SZRB.

3. Napadov ma kazdy vela. Ja mam na skvely biznis min. 2 napady denne. Napad ani vizia este nic neznamenaju.

4. Najlepsie informacie a rady ti pravdepodobne poskytnu na Slovenskej Agenture pre Cestovny ruch v Bratislave.
Simonnn
16.04.12,14:10
Premysli to ako presvedcit investora, plan, navratnost , atd, konkretne cisla ... Potom uz len nejakeho kontaktuj a ozvi sa ako si dopadol.
PS: Neviem ci to niekto pozna ale skus si pozriet relaciu DEN D, momentalne sa nevysiela no najdes ju na internete
hubatá
16.04.12,14:15
Aj ja mám vynikajúci nápad ako vyriešiť problém s neprispôsobivými, ale nikto nechce do nich investovať. A pritom zaručujem investorovi Nobelovu cenu a aj tak mi na to nechce dať......
profesional
17.04.12,07:02
Na to nepotrebujes investora. Na to by sa ti zlozil cely narod. Ale pokial viem, tak prenajom morskeho dna nam uz uplynul a nebol predlzovany. Ale ak ide o moznost ponuknut im zoskok padakom nad atlantickym oceanom, tak verim tomu ze vacsina poradakov zaplati minimalne po jednon zoskoku.
MRichardM
18.04.12,10:42
Mňa osobne naši osmanutí indickí spoluobčania nezaujímajú, ich problém by mala riešiť vláda, ja tu niesom od toho :)) Som len študent, s vidinou veľkého zisku a veľkými plánmi, ale to sme tu asi všetci :) K veci... Oblasť turistického ruchu na šírave žije ešte zo svojej slávy za čias komunizmu... Od vtedy sa tam prisaam bohu nezmenilo k lepšiemu nič...Snáď jeden prestavaný hotel. Môj projekt vie tejto oblasti ponúknuť nové možnosti z hľadiska zábavy, trávenia voľných chvíľ pre rodiny, je to multikomplexné stredisko ktoré je projektovo zachytené už a podobné už bolo spustené (jedná sa o podobné projekty člena mojej rodiny, avšak prvý menovaný ktorý je spustený nieje pre verejnosť ale je to súkromný areál jednéo zbohatlíka)
hubatá
22.04.12,04:13
Myslíš že toto je niečo výnimočné? Bolo by - ale za komančov keď ľudia mali peniaze na takéto atrakcie, deti stáli v rade na kolotoče, kočku v mechu, strelnicu, cukrovú vatu a zmrzlinu. Lebo všetky deti na to jednoducho dostali peniaze bez mihnutia okom od rodičov alebo tetiek. Dnes by ti to zívalo prázdnotou tak isto ako zívajú atrakcie od kolotočov až po wellnes. Jednoducho pokiaľ ľudia nebudú mať opäť dosť peňazí na jedlo a nájomné tak na vysokú návštevnosť zabudni.

Ešte som zabudla dodať: na atrakcie mali za komančov aj rodičia cigánskych detí a dnešných neprispôsobivých občanov (vtedy sme to slovo ani nepoznali).
MRichardM
22.04.12,09:49
Možno sme sa nestretli na správnej ceste v chápaní celého projektu... Nejedná sa o kolotoče :D Ani o trápne atrakcie, ide o to, čo je bežné v každom vyspelom meste na slovensku a v rekreačných oblastich. Z tohto slova vychádzajme :) Čo bolo za komačov si nechaj pre deti ako motiváciu pre lepší život. Bavme sa o realite, o dnešku, z minulosti nevyťažíš nič. Ale z tohto je možnosť vyťažiť dosť, kedže realita na šírave je krutá...
srska
22.04.12,10:43
Mňa osobne naši osmanutí indickí spoluobčania nezaujímajú, ich problém by mala riešiť vláda, ja tu niesom od toho :)) Som len študent, s vidinou veľkého zisku a veľkými plánmi, ale to sme tu asi všetci :) K veci... Oblasť turistického ruchu na šírave žije ešte zo svojej slávy za čias komunizmu... Od vtedy sa tam prisaam bohu nezmenilo k lepšiemu nič...Snáď jeden prestavaný hotel. Môj projekt vie tejto oblasti ponúknuť nové možnosti z hľadiska zábavy, trávenia voľných chvíľ pre rodiny, je to multikomplexné stredisko ktoré je projektovo zachytené už a podobné už bolo spustené (jedná sa o podobné projekty člena mojej rodiny, avšak prvý menovaný ktorý je spustený nieje pre verejnosť ale je to súkromný areál jednéo zbohatlíka)chvala bohu, že som tam bol len v 1972
MRichardM
22.04.12,10:46
chvala bohu, že som tam bol len v 1972
No a presne preto sa k tomu treba postaviť čelom... Nieje to, čo bývala...
srska
22.04.12,10:48
No a presne preto sa k tomu treba postaviť čelom... Nieje to, čo bývala...ani vtedy to nebolo bohviečo - kikilion ľudí na brehu medvedej hory a pol kikiliona ľudí v mútnej vode - nikdy viac
mattto
22.04.12,11:04
pozrime sa na to pohľadom dnešných ľudí (cieľovej skupiny), kto dnes chodí na dovolenky a kam?

Starší ľudia, ktorí niekedy chodili na Šíravu, sú buď starí a chorí a nejdú nikam, alebo ak môžu ísť na dovolenku, pôjdu do Egypta za 300 EUR a nie na Šíravu, kde mohli chodiť 40 rokov, len mizivé percento týchto ľudí znova chodí na Šíravu.

Mladí ľudia určite nepôjdu na Šíravu, keď majú otvorený doslova celý svet. Možno raz za život si tam objednajú chatu...

Cudzinci by prečo mali chodiť na Šíravu? Už vidím ako rakúsky dôchodca sa miesto Thajska vyberie campovať na Slovensko.

Z tohto vychádzajúc je Šírava pre všetkých veľmi nezaujímavá lokalita, určite sa nájdu ľudia, ktorí tam pôjdu, ale business nemôžeš postaviť na úzkej skupinke ľudí
MRichardM
22.04.12,11:11
pozrime sa na to pohľadom dnešných ľudí (cieľovej skupiny), kto dnes chodí na dovolenky a kam?

Starší ľudia, ktorí niekedy chodili na Šíravu, sú buď starí a chorí a nejdú nikam, alebo ak môžu ísť na dovolenku, pôjdu do Egypta za 300 EUR a nie na Šíravu, kde mohli chodiť 40 rokov, len mizivé percento týchto ľudí znova chodí na Šíravu.

Mladí ľudia určite nepôjdu na Šíravu, keď majú otvorený doslova celý svet. Možno raz za život si tam objednajú chatu...

Cudzinci by prečo mali chodiť na Šíravu? Už vidím ako rakúsky dôchodca sa miesto Thajska vyberie campovať na Slovensko.

Z tohto vychádzajúc je Šírava pre všetkých veľmi nezaujímavá lokalita, určite sa nájdu ľudia, ktorí tam pôjdu, ale business nemôžeš postaviť na úzkej skupinke ľudí
Ak je pre teba 100 000 ľudí michalovského okresu úzka skupina ľudí, tak si potom naivný a nechcem povedať, že hlúpy, ale musím... Bavme sa teda na tvoju notu..... Starší ľudia - súhlasím. Mladí ľudia, zastavme sa tu :) KAŽDÝ VÍKEND je ich na šírave pár tisíc. Takisto ak sa tu chceš baviť o peňažnej stránke. Možno si aj ty zaslepený Blavák a nevidíš dalej ako za značku BRATISLAVA... a neuvedomuješ si, že šírava je zdrojom oddychu pre stále mnohých, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať na dovolenky každý rok. Cudzinci - súhlasím. ... .... :) Asi toľko k tomu. Podobný projekt funguje s veľkým úspechom na Oravskej priehrade, teda v jej blízkosti.....Cena samotného projektu je však 150 000 € a tu je jediný problém, ktorý mi bráni, aby som to ihneď spustil
Braňo
22.04.12,11:22
žiaľ pár tisíc ich tam nie je ani v sezóne, možno iba keď tam bol festival, ale to hovoríme o jednom víkende. keďže poznám situáciu, že neprežili tam ani podnikatelia, ktorí tam mali investované dlhodobo, nevidím návratnosť.
mattto
22.04.12,11:22
Ak je pre teba 100 000 ľudí michalovského okresu úzka skupina ľudí, tak si potom naivný a nechcem povedať, že hlúpy, ale musím... Bavme sa teda na tvoju notu..... Starší ľudia - súhlasím. Mladí ľudia, zastavme sa tu :) KAŽDÝ VÍKEND je ich na šírave pár tisíc. Takisto ak sa tu chceš baviť o peňažnej stránke. Možno si aj ty zaslepený Blavák a nevidíš dalej ako za značku BRATISLAVA... a neuvedomuješ si, že šírava je zdrojom oddychu pre stále mnohých, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať na dovolenky každý rok. Cudzinci - súhlasím. ... .... :) Asi toľko k tomu. Podobný projekt funguje s veľkým úspechom na Oravskej priehrade, teda v jej blízkosti.....Cena samotného projektu je však 150 000 € a tu je jediný problém, ktorý mi bráni, aby som to ihneď spustil

vždy sa smejem nad ľuďmi, ktorí tu prídu diskutovať a ak má niekto iný názor ako oni, začínajú búchať ručičkami do klávesnice :D bavme sa teda na tvoju nôtu: vieš, že starí ľudia k tebe chodiť nebudú, vieš, že cudzinci k tebe chodiť nebudú. Svoj business staviaš na 100 tis. ľuďoch michalovského okresu, ktorého kúpyschopnosť je dosť nízka, veľa ľudí pracuje v zahraničí alebo v BA.

ale máš pravdu, nie je nič lepšie ako Šírava, už sa o ňu zaujíma aj TMR, aby ju mohla zaradiť do svojho portfólia
MRichardM
22.04.12,11:29
vždy sa smejem nad ľuďmi, ktorí tu prídu diskutovať a ak má niekto iný názor ako oni, začínajú búchať ručičkami do klávesnice :D bavme sa teda na tvoju nôtu: vieš, že starí ľudia k tebe chodiť nebudú, vieš, že cudzinci k tebe chodiť nebudú. Svoj business staviaš na 100 tis. ľuďoch michalovského okresu, ktorého kúpyschopnosť je dosť nízka, veľa ľudí pracuje v zahraničí alebo v BA.

ale máš pravdu, nie je nič lepšie ako Šírava, už sa o ňu zaujíma aj TMR, aby ju mohla zaradiť do svojho portfólia
Prečítaj si s čím som sem prišiel, chcel som názor, ako postupovať pri rokovaní a čo žiadať od investora, aká by mala byť moja pozícia v tomto, kedže projekt samotný mám v rukách ja, jeho hodnota je 6600 € ... Nechcel som názor chlapíka, ktorý celý život trávi len na internete a seká frajera komentovaním druhých príspevkov. Rozlišuj trošku to, čo sa od teba vlastne očakáva, ak ti je problém prečítať si otázku, a odpovedať na ňu, siaha to do inej oblasti, ale ja ti psychiatra robiť nebudem :)
marjankaj
22.04.12,11:38
Prečítaj si s čím som sem prišiel, chcel som názor, ako postupovať pri rokovaní a čo žiadať od investora, aká by mala byť moja pozícia v tomto, kedže projekt samotný mám v rukách ja, jeho hodnota je 6600 € ... Nechcel som názor chlapíka, ktorý celý život trávi len na internete a seká frajera komentovaním druhých príspevkov. Rozlišuj trošku to, čo sa od teba vlastne očakáva, ak ti je problém prečítať si otázku, a odpovedať na ňu, siaha to do inej oblasti, ale ja ti psychiatra robiť nebudem :)
Veď to je úplne jasné, čo máš žiadať od investora. Predsa tie euri. To nie je problém. Poblém je ak takého investora nájdeš, presvedčiť ho, že sa mu tie euri vrátia aj so ziskom. Ale ak mu ten projekt budeš tajiť ako tu na porade, tak neviem čím by si ho mohol presvedčiť.
mattto
22.04.12,11:38
Prečítaj si s čím som sem prišiel, chcel som názor, ako postupovať pri rokovaní a čo žiadať od investora, aká by mala byť moja pozícia v tomto, kedže projekt samotný mám v rukách ja, jeho hodnota je 6600 € ... Nechcel som názor chlapíka, ktorý celý život trávi len na internete a seká frajera komentovaním druhých príspevkov. Rozlišuj trošku to, čo sa od teba vlastne očakáva, ak ti je problém prečítať si otázku, a odpovedať na ňu, siaha to do inej oblasti, ale ja ti psychiatra robiť nebudem :)


na základe jedného príspevku si urobil rozbor mojej osobnosti a vieš o mne všetko? šikovný chlapec, veď ti investora ani nepotrebuješ, určite ho nebude zaujímať návratnosť, stačí keď mu povieš, že dôchodcovia tam nebudú chodiť, ani cudzinci, iba pár jedincov zo 100 tis., ktorý prídu na dovolenku z Írska na dovolenku :)

nebaví ma dohadovať sa s deckom, ktorého ego je tri krát väčšie ako jeho schopnosti :D veľa šťastia pri rokovaní s investormi, takýmto štýlom komunikácie ti svet padne k nohám
MRichardM
22.04.12,11:41
Veď to je úplne jasné, čo máš žiadať od investora. Predsa tie euri. To nie je problém. Poblém je ak takého investora nájdeš, presvedčiť ho, že sa mu tie euri vrátia aj so ziskom. Ale ak mu ten projekt budeš tajiť ako tu na porade, tak neviem čím by si ho mohol presvedčiť.
Som študent, s nulovou praxou s obchodnými rokovaniami :) Som ochotný ten projekt poskytnuť s nákresmi, analýzami komplet v celku, pýtam sa však čo si mám za to žiadať ja, či ten projekt predať alebo mám žiadať jeho financovanie a žiadať si funkciu správcu alebo ... to proste chcem vedieť :)
MRichardM
22.04.12,11:48
na základe jedného príspevku si urobil rozbor mojej osobnosti a vieš o mne všetko? šikovný chlapec, veď ti investora ani nepotrebuješ, určite ho nebude zaujímať návratnosť, stačí keď mu povieš, že dôchodcovia tam nebudú chodiť, ani cudzinci, iba pár jedincov zo 100 tis., ktorý prídu na dovolenku z Írska na dovolenku :)

nebaví ma dohadovať sa s deckom, ktorého ego je tri krát väčšie ako jeho schopnosti :D veľa šťastia pri rokovaní s investormi, takýmto štýlom komunikácie ti svet padne k nohám
Rozdiel medzi nami je zrejme ten, že ty dokážeš byť frajerom asi len na internete za zavretými dverami vlastnej izby :) že ? :) Sebavedomie ti dvíhajú vyhraté levely nejakej hry, alebo kôli čomu máš ten pocit, že si tu najmúdrejší ? :) Ak sa nevieš vyjadriť k veci, nevyjadruj sa vôbec, spravíš tým myslím najlepšiu službu pre tých, ktorý ozaj stoja o normálny názor a nie o tvoje mudre prejavy. Dám ti radu, nájdi si priateľku, a venuj sa aj iným veciam okrem internetu a frajerovania tu, pomáha to :)
srska
22.04.12,11:58
mladých by si tam možno dostal na akciu typu woodstock a starých na akciu, na ktorej by boli tí čo učinkovali na woodstocku:)
marjankaj
22.04.12,12:59
Som študent, s nulovou praxou s obchodnými rokovaniami :) Som ochotný ten projekt poskytnuť s nákresmi, analýzami komplet v celku, pýtam sa však čo si mám za to žiadať ja, či ten projekt predať alebo mám žiadať jeho financovanie a žiadať si funkciu správcu alebo ... to proste chcem vedieť :)
No žiadať si môžeš čo chceš. Len či nájdeš niekoho, kto bude ochotný zaplatiť tvoje požiadavky.
Aj pekári by si mohli žiadať za jeden rožok 100 €. Ale to by im zrejme nikto nekúpil.
pre_podnikanie
22.04.12,15:36
bez ohladu na to ci je projekt uskutocnitelny alebo nie, je treba aktivitu mladych podporit. ved sa mozu ucit aj na vlastných chybach, hlavne ze nie su pasivni.
nieco o investoroch - business angels som pisal tu (aj ked investuju skor do technologických projektov):
http://www.porada.sk/t190671-investori-do-start-up-firiem.html
Mozu to vsak byt kludne aj podnikatelia v tvojom regione, ktorych oslovis.
Tiez nezabudaj aj na to ze aj ked ziadas peniaze budes potrebovat tak ci tak aj vlastne zdroje vo vyske cca 30% a viac celkovej investicie, ktore budes musiet naliat do projektu este predtym nez tam vobec vstupi investor. Ziaden investor nepojde do projektu ktoreho riziko neuspechu ponesie len on sam. Tiez tvojich 30% bude zarukou ze to s projektom mylis vazne a mas motivaciu na nom pracovat aby so o svoje peniaze neprisiel.
Ak by si chcel projekt predat, musis mat v rukach viac nez len napad a spracovane plany.
Mozno este jedna rada, nauc sa nebyt v konfrontacii defenzivny, investori nie su jednoduchi ludia pre diskusiu.
Antea
22.04.12,16:13
Som študent, s nulovou praxou s obchodnými rokovaniami :) Som ochotný ten projekt poskytnuť s nákresmi, analýzami komplet v celku, pýtam sa však čo si mám za to žiadať ja, či ten projekt predať alebo mám žiadať jeho financovanie a žiadať si funkciu správcu alebo ... to proste chcem vedieť :)
Ty musíš investorovi najskôr niečo ponúknuť, a je len na ňom či tú ponuku príjme, či ti dá peniaze. Ty predsa nemôžeš od investora žiadať, ty ho musíš presvedčiť, aby do tvojho projektu vložil peniaze, čiže viacmenej prosiť a musíš mať celý zámer dobre rozpracovaný, teda aj s návratnosťou.
pre_podnikanie
22.04.12,16:27
mixal1
22.04.12,17:22
šírava bola in za čias CCCP
.
investovať do tejto vodnej nádrže, keď ani množstvo vody v nej nieje nijak garantované, keďže hladina vody závisí od okolitých riek, a celá vodná nádrž slúži pre elektrárne, je čisté šialenstvo.

apropo kvalita vody
http://actamont.tuke.sk/pdf/1999/n1/11Bugel.pdf

a základná poučka,
kde nieje konkurencia, tam nieje ani trh.
niella
22.04.12,18:04
na základe jedného príspevku si urobil rozbor mojej osobnosti a vieš o mne všetko? šikovný chlapec, veď ti investora ani nepotrebuješ, určite ho nebude zaujímať návratnosť, stačí keď mu povieš, že dôchodcovia tam nebudú chodiť, ani cudzinci, iba pár jedincov zo 100 tis., ktorý prídu na dovolenku z Írska na dovolenku :)

nebaví ma dohadovať sa s deckom, ktorého ego je tri krát väčšie ako jeho schopnosti :D veľa šťastia pri rokovaní s investormi, takýmto štýlom komunikácie ti svet padne k nohám

Svoju úroveň si potvrdil,... zrejme si chýbal na hodine slovenčiny, keď sa preberala gramatika spisovného jazyka:rolleyes:
buchač
22.04.12,18:36
...trochu som aj čakal , že ako sa vyvŕbi diskusia ....;)


Možno sme sa nestretli na správnej ceste v chápaní celého projektu... Nejedná sa o kolotoče :D Ani o trápne atrakcie, ide o to, čo je bežné v každom vyspelom meste na slovensku a v rekreačných oblastich. Z tohto slova vychádzajme :) Čo bolo za komačov si nechaj pre deti ako motiváciu pre lepší život. Bavme sa o realite, o dnešku, z minulosti nevyťažíš nič. Ale z tohto je možnosť vyťažiť dosť, kedže realita na šírave je krutá...
...správne si vystihol ....realita je krutá , no nie iba na Šírave ...
Pokiaľ sa dobre pamätám , tak niekedy bola táto oblasť nazývaná aj Slovenské more ...
No vtedy sa vonku nejak nedalo ísť ...a teraz ???
Kto pôjde na Šíravu , keď v podstate za tie isté love môže ísť k moru , kde je úroveň služieb oveľa vyššia ...vo všetkom .....viď porovnanie V. Tatry a Alpy ...

K tej minulosti ???...keď už nič iné , tak z nej sa dá ťažiť veľa....napríklad skúsenosti na nezaplatenie ...

Ak je pre teba 100 000 ľudí michalovského okresu úzka skupina ľudí, tak si potom naivný a nechcem povedať, že hlúpy, ale musím... Bavme sa teda na tvoju notu..... Starší ľudia - súhlasím. Mladí ľudia, zastavme sa tu :) KAŽDÝ VÍKEND je ich na šírave pár tisíc. Takisto ak sa tu chceš baviť o peňažnej stránke. Možno si aj ty zaslepený Blavák a nevidíš dalej ako za značku BRATISLAVA... a neuvedomuješ si, že šírava je zdrojom oddychu pre stále mnohých, ktorí si nemôžu dovoliť cestovať na dovolenky každý rok. Cudzinci - súhlasím. ... .... :) Asi toľko k tomu. Podobný projekt funguje s veľkým úspechom na Oravskej priehrade, teda v jej blízkosti.....Cena samotného projektu je však 150 000 € a tu je jediný problém, ktorý mi bráni, aby som to ihneď spustil
150 litrov ????....ejha :rolleyes:....solídna suma .......

...no aj tak , zo zadania témy ..." Niečo , čo tu ešte nebolo " mi vyplýva , že to fakt musí byť teda " terno " , lebo čo už tu všetko bolo ....:---:D
mattto
22.04.12,19:14
Svoju úroveň si potvrdil,... zrejme si chýbal na hodine slovenčiny, keď sa preberala gramatika spisovného jazyka:rolleyes:


máš pravdu, sú to detinské chyby, písal som to v rozčúlení, takéto chyby nezvyknem robiť :) nabudúce skús aj niečo k téme
MRichardM
22.04.12,19:17
...trochu som aj čakal , že ako sa vyvŕbi diskusia ....;)


...správne si vystihol ....realita je krutá , no nie iba na Šírave ...
Pokiaľ sa dobre pamätám , tak niekedy bola táto oblasť nazývaná aj Slovenské more ...
No vtedy sa vonku nejak nedalo ísť ...a teraz ???
Kto pôjde na Šíravu , keď v podstate za tie isté love môže ísť k moru , kde je úroveň služieb oveľa vyššia ...vo všetkom .....viď porovnanie V. Tatry a Alpy ...

K tej minulosti ???...keď už nič iné , tak z nej sa dá ťažiť veľa....napríklad skúsenosti na nezaplatenie ...

150 litrov ????....ejha :rolleyes:....solídna suma .......

...no aj tak , zo zadania témy ..." Niečo , čo tu ešte nebolo " mi vyplýva , že to fakt musí byť teda " terno " , lebo čo už tu všetko bolo ....:---:D
Nie, nebolo to tu a dal by som všetko zato, že nie :)a vdaka všetkým za radu:) A aby som poopravil mylné predstavy, nejde o investíciu do šíravy samotnej...Šírava ako celok mala už dávno fungovať ako S.r.očka podľa mna.... radšej pod jeným vlastníkom ako pod milionmi vlastnikov malých pozemkov ktorí sa o to nestaraju .... Ďakujem všetkým za venovanie sa tejto diskusii, za pomoc pri odpovedaní mojích otázok... Vážim si to a aj napriek negatívnym úvahám niektorých jedincov, ktorí celý život presedeli na tejto stránke a hrali sa tu na najmudrejších podnikateľov vid mattto, sa pokúsim uskutočniť to, a mattto bude mať ako prvý človek VIP fleka + vlastnú izbu s psychiatrom
mattto
22.04.12,19:22
Nie, nebolo to tu a dal by som všetko zato, že nie :)a vdaka všetkým za radu:) A aby som poopravil mylné predstavy, nejde o investíciu do šíravy samotnej...Šírava ako celok mala už dávno fungovať ako S.r.očka podľa mna.... radšej pod jeným vlastníkom ako pod milionmi vlastnikov malých pozemkov ktorí sa o to nestaraju .... Ďakujem všetkým za venovanie sa tejto diskusii, za pomoc pri odpovedaní mojích otázok... Vážim si to a aj napriek negatívnym úvahám niektorých jedincov, ktorí celý život presedeli na tejto stránke a hrali sa tu na najmudrejších podnikateľov vid mattto, sa pokúsim uskutočniť to, a mattto bude mať ako prvý človek VIP fleka + vlastnú izbu s psychiatrom


ofučané dieťa :D
MRichardM
22.04.12,19:39
ofučané dieťa :D
:) si čudný, dostal si všetko mlieko od mamky či polku naschvál striekala bokom ? :)
mattto
22.04.12,19:48
:) si čudný, dostal si všetko mlieko od mamky či polku naschvál striekala bokom ? :)

takto sa bav s kamarátmi na pokeci, porada je diskusia o niečom inom. Napísal som ti svoj názor o cieľovej skupine, ten sa z 2/3 zhodoval s tvojim, keďže si napísal, že dôchodcovia ani cudzinci na Šíravu nebudú chodiť. Potom si sa do mňa pustil nezmyselnými osobnými poznámkami a útokmi.

Ak nevieš diskutovať na úrovni, argumentovať vecne, miesto toho urážať, nie si vyspelá osobnosť a v businesse nič nedokážeš, tam s tebou nebude súhlasiť 80% ľudí. Ak každého takého človeka budeš napádať, posielať ho na psychiatriu, robiť mu "osobnostný profil", ďaleko sa nedostaneš...
MRichardM
22.04.12,19:56
takto sa bav s kamarátmi na pokeci, porada je diskusia o niečom inom. Napísal som ti svoj názor o cieľovej skupine, ten sa z 2/3 zhodoval s tvojim, keďže si napísal, že dôchodcovia ani cudzinci na Šíravu nebudú chodiť. Potom si sa do mňa pustil nezmyselnými osobnými poznámkami a útokmi.

Ak nevieš diskutovať na úrovni, argumentovať vecne, miesto toho urážať, nie si vyspelá osobnosť a v businesse nič nedokážeš, tam s tebou nebude súhlasiť 80% ľudí. Ak každého takého človeka budeš napádať, posielať ho na psychiatriu, robiť mu "osobnostný profil", ďaleko sa nedostaneš...
Myslím, že spôsob akým sa s tebou bavím je hodný tvojho povrchného správania, a keď raz nevieš pochopiť určité veci, a najmä jednoducho formulovanú otázku na ktorú som si žiadal jednoducho formulovanú odpoveď, a namiesto toho si robíš posmešky z ľudí, ktorí nesedia za internerom 24 hodín denne ako ty, myslím že všetko to, čo som napísal bolo opodstatnené. A to čo dokážem, už nechaj namňa. Sleduj to pozorne na internete, 24 hodín denne :) Toľko z mojej strany k tebe :) Prajem pekný večer
buchač
22.04.12,19:58
Nie, nebolo to tu a dal by som všetko zato, že nie :)a vdaka všetkým za radu:) A aby som poopravil mylné predstavy, nejde o investíciu do šíravy samotnej...Šírava ako celok mala už dávno fungovať ako S.r.očka podľa mna.... radšej pod jeným vlastníkom ako pod milionmi vlastnikov malých pozemkov ktorí sa o to nestaraju .... Ďakujem všetkým za venovanie sa tejto diskusii, za pomoc pri odpovedaní mojích otázok... Vážim si to a aj napriek negatívnym úvahám niektorých jedincov, ktorí celý život presedeli na tejto stránke a hrali sa tu na najmudrejších podnikateľov vid mattto, sa pokúsim uskutočniť to, a mattto bude mať ako prvý človek VIP fleka + vlastnú izbu s psychiatrom
...he ......a JA mu budem rád robiť spoločníka .....ale pod podmienkou , že aj psychológa zabezpečíš .....:---:D

Ten zvyšný servis už nechaj na nás .......na Zemplíne sú krásne ženy ...;) :)

...si neodpustím na záver ...

Tak Ti poviem ....to , čo sme my poniektorí zabudli , tak to sa Ty asi už nikdy nenaučíš ...
hubatá
22.04.12,20:06
Dnes ako nájsť tichého spoločníka
18:15 fberente (http://www.porada.sk/member.php?u=237522)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png
Junior Member
Členom od: 20.06.11
Miesto:
Príspevky: 3
pochváliť (http://www.porada.sk/t192927-ako-najst-ticheho-spolocnika.html)
Dobrý deň prajem
Mal by som na vás jednu otázku mám jeden celkom zaujímavý podnikateľský nápad z oblasti IT o ktorý by podľa mojich prieskumov bol celkom zaujímavý záujem ale potreboval by som na začiatok získať istý obnos financií
Chcel by som sa opýtať aké sú tu možnosti ako kontaktovať prípadných investorov a hlavne kde ich nájdem
Ďakujem za odpovede.

Každý deň má niekto zaujímavý podnikateľský nápad, akurát nemá peniaze na jeho realizáciu. A až bude mať peniaze, zasa to nebude až taký zaujímavý podnikateľský nápad.......
MRichardM
22.04.12,20:22
Dnes ako nájsť tichého spoločníka
18:15 fberente (http://www.porada.sk/member.php?u=237522)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png
Junior Member
Členom od: 20.06.11
Miesto:
Príspevky: 3
pochváliť (http://www.porada.sk/t192927-ako-najst-ticheho-spolocnika.html)
Dobrý deň prajem
Mal by som na vás jednu otázku mám jeden celkom zaujímavý podnikateľský nápad z oblasti IT o ktorý by podľa mojich prieskumov bol celkom zaujímavý záujem ale potreboval by som na začiatok získať istý obnos financií
Chcel by som sa opýtať aké sú tu možnosti ako kontaktovať prípadných investorov a hlavne kde ich nájdem
Ďakujem za odpovede.

Každý deň má niekto zaujímavý podnikateľský nápad, akurát nemá peniaze na jeho realizáciu. A až bude mať peniaze, zasa to nebude až taký zaujímavý podnikateľský nápad.......









Až ten TVOJ nápad bude mať hodnotu 6600 € a budeš si istá že ti to prinesie čosi viac ako len dlhy, potom sa môžme o niečom baviť :) Nedávam tu nápady typu vyšívanie obrúskov a dovoz shitných šiat z číny či zakladanie e-shopov na predaj botasiek :) Si len ďalšia, ktorá mi tu spamuje plochu, otázka znela a bola postavená úplne ináč, čo mám žiadať od investora v mojej pozícii... Musím sa zasmiať nad tým, že tu hádžete doslova bludy a myslíte si, ako ste ma dostali :) XYZ žije v rozprávke, kde mu bolo povedané, že všetko je tak, ako povie on...a ty hubatá, nechápem celkom, kam smeroval tvoj príspevok :) Na míle vzdialený mojej otázke :)
mattto
22.04.12,20:37
Až ten TVOJ nápad bude mať hodnotu 6600 € a budeš si istá že ti to prinesie čosi viac ako len dlhy, potom sa môžme o niečom baviť :) Nedávam tu nápady typu vyšívanie obrúskov a dovoz shitných šiat z číny či zakladanie e-shopov na predaj botasiek :) Si len ďalšia, ktorá mi tu spamuje plochu, otázka znela a bola postavená úplne ináč, čo mám žiadať od investora v mojej pozícii... Musím sa zasmiať nad tým, že tu hádžete doslova bludy a myslíte si, ako ste ma dostali :) XYZ žije v rozprávke, kde mu bolo povedané, že všetko je tak, ako povie on...a ty hubatá, nechápem celkom, kam smeroval tvoj príspevok :) Na míle vzdialený mojej otázke :)


Erich Fromm: Byť objektívny, používať svoj rozum je možné len vtedy, keď človek dospeje k pokore, keď sa zbaví detinských snov o vševedúcnosti a všemohúcnosti.

skús porozmýšľať, nebojuj s každým
MRichardM
22.04.12,20:48
Erich Fromm: Byť objektívny, používať svoj rozum je možné len vtedy, keď človek dospeje k pokore, keď sa zbaví detinských snov o vševedúcnosti a všemohúcnosti.

skús porozmýšľať, nebojuj s každým
Nebojujem, len si myslím, podobne ako ty, aj ja si myslím, že môžem dostať odpoveď na otázku i bez zbytočných posmeškov. Nápady, ktoré si tu čítam, fakt klobúk dole, chcelo to veľa námahy otvoriť si e-shop so značkovým oblečením, dovážať z číny sviečky atď, ale skutočne dobré nápady, ktoré niesú verejne vysvetlené a prezentované sú hneď zatracované bez ohľadu na to, ako znela otázka k danej téme. Tu sa o nič iné nejedná, ja nepotrebujem prezentovať to, čo chcem robiť lebo som si na 100 % istý, že je to to správne, čo ma dvihne na nohy a bude živiť, ja nepotrebujem rady či sa mi to oplatí alebo nie, lebo viem, že ak mi to výjde tak budú spokojní aj ľudia okolo mna už len vytvorením min 4 pracovných miest. Jediné čo som chcel vedieť bola obchodná politika, rokovanie, možno som to nenapísal dosť jasne, ale myslím, že už ked som to v nasledujúcich komentároch opakoval častejšie, dalo sa z toho výjsť a nebolo potrebné tu šaškovať ďalej. Verejne sa ti mattto ospravelňujem, že som ti odporučil psychiatriu, ale nabudúce tiež si radšej prečítaj tému a otázku v nej, skôr než sa vyjadríš a vysmeješ dotyčného :)) Mne sú na smiech skôr témy ako som spomenul vyššie...to, čoho je plné mesto .... obchodov, internet plný e-shopov... atď. Ja mám svojím plánom možnosť zmeniť určitú časť prostredia ktoré je sezonne navštivované desiatkami tisíc ľudí. Je to oblasť, klientela, ktorá sa určite oplatí a už len z toho hľadiska necítim potrebu diskutovať s vami o historii šíravy alebo o tom, kto si aku dovolenkovu destináciu zvolí... to nechám na ich vlastnom usudeni. Položil som jasnú otázku v zadaní témy, a čakal som jasnú odpoveď. Nič viac, nič menej. Som 23 ročný študent s jasnou víziou svojej budúcnosti a 3 roky fungujúci bez dotácií od rodičov ako živnostnik.. Ak si v mojom veku dokázal to isté, potom sa mi môžeš verejne vysmiať, že som decko, nateraz ťa prosím aby si vážil slová do budúcna :)
mattto
22.04.12,21:07
Nebojujem, len si myslím, podobne ako ty, aj ja si myslím, že môžem dostať odpoveď na otázku i bez zbytočných posmeškov. Nápady, ktoré si tu čítam, fakt klobúk dole, chcelo to veľa námahy otvoriť si e-shop so značkovým oblečením, dovážať z číny sviečky atď, ale skutočne dobré nápady, ktoré niesú verejne vysvetlené a prezentované sú hneď zatracované bez ohľadu na to, ako znela otázka k danej téme. Tu sa o nič iné nejedná, ja nepotrebujem prezentovať to, čo chcem robiť lebo som si na 100 % istý, že je to to správne, čo ma dvihne na nohy a bude živiť, ja nepotrebujem rady či sa mi to oplatí alebo nie, lebo viem, že ak mi to výjde tak budú spokojní aj ľudia okolo mna už len vytvorením min 4 pracovných miest. Jediné čo som chcel vedieť bola obchodná politika, rokovanie, možno som to nenapísal dosť jasne, ale myslím, že už ked som to v nasledujúcich komentároch opakoval častejšie, dalo sa z toho výjsť a nebolo potrebné tu šaškovať ďalej. Verejne sa ti mattto ospravelňujem, že som ti odporučil psychiatriu, ale nabudúce tiež si radšej prečítaj tému a otázku v nej, skôr než sa vyjadríš a vysmeješ dotyčného :)) Mne sú na smiech skôr témy ako som spomenul vyššie...to, čoho je plné mesto .... obchodov, internet plný e-shopov... atď. Ja mám svojím plánom možnosť zmeniť určitú časť prostredia ktoré je sezonne navštivované desiatkami tisíc ľudí. Je to oblasť, klientela, ktorá sa určite oplatí a už len z toho hľadiska necítim potrebu diskutovať s vami o historii šíravy alebo o tom, kto si aku dovolenkovu destináciu zvolí... to nechám na ich vlastnom usudeni. Položil som jasnú otázku v zadaní témy, a čakal som jasnú odpoveď. Nič viac, nič menej. Som 23 ročný študent s jasnou víziou svojej budúcnosti a 3 roky fungujúci bez dotácií od rodičov ako živnostnik.. Ak si v mojom veku dokázal to isté, potom sa mi môžeš verejne vysmiať, že som decko, nateraz ťa prosím aby si vážil slová do budúcna :)

nikto ti neberie tvoj entuziazmus, ani elán, len si uvedom, že tu sú ľudia, ktorí reálne podnikajú roky a majú skúsenosti. Je úplne normálne, že pri investičnom pláne tu bola rozoberaná otázka (ne)návratnosti a úspešnosti projektu. Že si podľa teba nedostal odpoveď, akú si si predstavoval, neznamená, že nikto nepochopil tvoju otázku a preto ich všetkých musíš zadupať do zeme. Že si o úspechu presvedčený na 110% je pekné. Nesmej sa z eshopov, dovozu sviečok a pod., možno sú úspešnejší ako budeš ty. Nech sa ti tvoj zámer podarí, daj ľudom prácu, plať dane.

Nechcem, aby si to zase pochopil zle, ale vo svojich 23 rokoch si v businesse nič nedokázal, ako si sám napísal, si študent s jasnou víziou budúcnosti, nič viac, nič menej. Plány, sny, vízie... máme všetci, to z nás ešte nerobí nadľudí
Ferdosondo
23.04.12,03:40
MRichardM 150 000 zas nie je taká veľká suma. Skús využiť europrojekty, banky, súkromných investorov...
U všetkých však platí, musíš sa naučiť prezentovať svoj názor. To, čo si tu predviedol, Ti zatiaľ veľké šance nedáva.
Dáša_
23.04.12,04:41
otázka znela a bola postavená úplne ináč, čo mám žiadať od investora v mojej pozícii... Musím sa zasmiať nad tým, že tu hádžete doslova bludy a myslíte si, ako ste ma dostali :) XYZ žije v rozprávke, kde mu bolo povedané, že všetko je tak, ako povie on...a ty hubatá, nechápem celkom, kam smeroval tvoj príspevok :) Na míle vzdialený mojej otázke :)

no, ja mám pocit, že práve tvoja otázka je zle položená. Nie čo mám žiadať od investora, ale mal by si sa pýtať (hlavne sám seba) čo môžem ponuknúť investorovi, aby bol ochotný pustiť peniaze na môj projekt.
erzet
23.04.12,04:54
Najdôležitejšia rada: ak to stojí za to daj pozor aby Ti to niekto neukradol.
bodliak
23.04.12,05:31
Podľa mňa zábava, oddych, aquaparky, wellness za rok-dva skončí.
Hneď, ako sa prestanú do SR dovážať dotované potraviny zo Španielska a lacné potraviny (tech. soľ napríklad) z Poľska už ľudia proste nebudú chcieť kupovať.
A domácich pestovateľov a chovateľov nebude dosť, podľa hesla 'sám mám málo'.

Ľudia budú potrebovať jesť, nie výrivku a tenisový kurt.
mercdok
23.04.12,14:42
MRichardM
23.04.12,17:16
Tusim ti "ukradli" napad :):
http://michalovce.korzar.sme.sk/c/6348238/na-sirave-zacali-stavat-aquapark.html
Myslím že si op]5 netrafil, toto tomu ale výrazne pomôže, skĺbenie dvoch dokonalých nápadov :) Dnes som pokročil o dosť a v spolupráci s firmou Redbull a miestnym podnikateľom by sa v auguste tohto roku po schválení pr malo začať s búracími prácami :)))
mercdok
23.04.12,17:38
Myslím že si op]5 netrafil ...
S niekym si ma mylis.
MRichardM
24.04.12,12:43
Nakoľko ma posledné dva dni veľmi milo prekvapili, myslím, že už môžem hovoriť o projekte otvorenejšie. Jedna sa o komplex ktorému plánovaná výstavba aquaparku veľmi pomôže, nakoľko ide o športovo-rekreačný objekt, to prečo a čím je jedinečný si však chcem ponechať v seba. Podstatu som už prezradil. Mattto, zváž teraz slová o nedostatočnej klientele ;) ked o rok tam bude nový aquapark. Ak už na tomto nejde ten cestovný ruch opraviť, tak potom neviem na čom ešte. Nepočítam, že to bude mať návštevnosť ako OKTOBER FEST ale i môj odhad 100 - 150 000, ktorý podľa mna po vybudovaní aquaparku sezonne stupne na 250-300 tisíc návštevníkov, je podľa môjho názoru dostačujúcou, ba až vynikajúcou klientelou. Projekt financujem 33 % z vlastných rodinných zdrojov, je krytý vkladom miestneho podnikateľa s ktorým sa práve rokuje o podmienkach zmluvy a jednej firmy, ale taktiež sa plánujeme uchádzať o dotácie, avšak ohľadom tých zatiaľ neviem ako to funguje a kedy ich vypisuju takže toto si ešte musím naštudovať. Rady a články na internete k tejto téme sú hrozne neprehľadné, pre laika priam nepochopiteľné.
Indeed
24.04.12,13:11
Pre mňa je vystražným príkladom Vinianské jazero ,

prebytok občerstvovacích služieb , mala rozloha celého arealu , žiaden podnikateľ tam neprosperuje.
MRichardM
24.04.12,15:21
No ich prebytok a výrazný je i na Kamenci, ved to vieš dobre :) Práve preto v tejto oblasti nechcem robiť nič ...
Indeed
24.04.12,17:23
na "Horke" by to bolo lepšie ?
MRichardM
25.04.12,11:24
Neuvažujem nad ničím iným než nad Kamencom