nika.sum
09.02.06,13:23
Idem vypisovat hlasenie. Danovnik mal zamestnanca na dohodu od 7-10 mes.Prehlady samozrejme posielal. Teraz mu potrebujem vypisat hlasenie. Zamestnancovi vystavujem Potvrdenie , lebo je zaroven SZCO. Vypisujem ho aj tak do Casti III? Niekedy sa tam vypisovali len zamestnanci , kt. sa robilo zuctovanie....
Denda
09.02.06,12:26
Idem vypisovat hlasenie. Danovnik mal zamestnanca na dohodu od 7-10 mes.Prehlady samozrejme posielal. Teraz mu potrebujem vypisat hlasenie. Zamestnancovi vystavujem Potvrdenie , lebo je zaroven SZCO. Vypisujem ho aj tak do Casti III? Niekedy sa tam vypisovali len zamestnanci , kt. sa robilo zuctovanie....Áno vypisujete tam všetkých zamestnancov, ktorým ste v roku 2005 vyplácali príjem zo závislej činnosti.
nika.sum
09.02.06,12:27
Dakujem za rychlu odpoved
danastefan
09.02.06,12:44
čiže ak som mala pracovníkov na dohodu o vykok.práce a na dohodu o brig.práci štud.aj za tých podávam hlásenie ako zo záv.činnosti? Som povinná im vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde ak im nerobím ročné zúčtovanie,nakoľko si chce manželka odpočítať zaňho pomernú nezd.časť? díky
Denda
09.02.06,14:29
čiže ak som mala pracovníkov na dohodu o vykok.práce a na dohodu o brig.práci štud.aj za tých podávam hlásenie ako zo záv.činnosti? Som povinná im vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde ak im nerobím ročné zúčtovanie,nakoľko si chce manželka odpočítať zaňho pomernú nezd.časť? díky

Áno aj dohodárov.
Ostatné v linku:http://www.porada.sk/t18858-povinnosti-mzdovej-tovnky-v-svislosti-s-daami-na-prelome-rokov-20052006.html
Bebak
09.02.06,17:08
Áno súhlasim s Dendou,všetci dohodári musia byť zapísaní v ročnom hlásení a musí im byť vystavené aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
Denda
09.02.06,17:21
Zhrnutie:
Do hlásenia sa vypisujú všetky fyzické osoby, ktorým bol vyplatený príjem zo závislej činnosti podľa §5 Zákona o dani z príjmov, bez ohľadu na to, či im bol zrazený preddavok na daň zo závislej činnosti a bez ohľadu na to aký vzťah ste mali s nimi uzatvorený. / napr. mandátne zmluvy, dohody, pracovné zmluvy /.
jeejee
10.02.06,07:44
Dododára uvediem h hlásení. Ak ide o dôchodcu a okrem dôchodku má len príjem z tejto dohody môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane ak o to požiada?
Denda
10.02.06,08:30
Dododára uvediem h hlásení. Ak ide o dôchodcu a okrem dôchodku má len príjem z tejto dohody môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane ak o to požiada?
Ak o to požiada tak mu ročné zúčtovanie musíte spraviť.