grell
11.04.12,15:48
Dobry den,

chcem sa vas spytat na ziadost o poskytnutie prispevku na samostatne podnikanie. Som evidovany na urade prace 3 mesiace, absolvoval som kurz a tam mi bolo zdelene ze pokial dostanem prispevok, je zakazane si uplatnovat pausalne naklady na 2 roky. Oblast ktorej sa budem venovat su pocitacove sluzby a spracovanie dat a ratam s miminalnymi vydavkami. Ma takto prispevok pre mna potom zmysel?

Taktiez som ZTP a mam narok o poziadanie prispevku vo vyske az ~6660€. Tato suma sa mi zda vysoka, vzhladom na to ze neratam s zalozenim prevadzkarne alebo noveho pracoviska. Z tejto sumy by som nevedel co uhradit, nakolko su tu stanovene rozne limity pre nakup ako je nabytok 10% z sumy, pocitac do 629€ aj s monitorom, tablet a SW do 2400€.

Budem rad za vase rady.
Katy a R
11.04.12,13:54
je tu o tom niekoľko tém - použi vuhľadávanie .. napr http://www.porada.sk/t188293-dotacie-2011-2012-zakaz-pouzivat-pausalne-vydavky-a-6-odst-10-zodzp.html?highlight=uplat%C5%84ovanie+pau%C5%A1%C 3%A1lnych+v%C3%BDdavkov

keď by že aj pre daňové účely použiješ paušálne výdavky - pre UPSVaR aj tak musíš presne vydokladovať, či si poskytnutú dotáciu použil v súlade s podnikateľským zámerom a tiež presne na čo! A to vždy aj tak bolo !!! ;)

a či sa ti to oplatí :confused: - musíš zvážiť sám .. ak neminieš v súlade s PZ - tak zvyšné peniažky budeš musieť vrátiť .