viktoria111
11.04.12,16:36
dobry den!chcela by som si otvorit bufet predávala by som aj capovanu kofolu aj capované pivo liehoviny,cigarety,obcerstvenie napr.hot-dog.no neviem treba vybavyt volnu zivnost,alebo pohostinsku?dakujem!
mattto
11.04.12,15:05
ide o voľnú živnosť Príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných
mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov, kód 22.2.2
Economic
11.04.12,16:11
dobry den!chcela by som si otvorit bufet predávala by som aj capovanu kofolu aj capované pivo liehoviny,cigarety,obcerstvenie napr.hot-dog.no neviem treba vybavyt volnu zivnost,alebo pohostinsku?dakujem!


Voľný predmet a odporučujem takto ho pomenovať :

22.2. Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu

(obsahuje aj samotnú prípravu jedál) pozri podskupinu 22.22.1 až 22.2.7
viktoria111
11.04.12,16:26
dakujem za odpoved.aj ja som si to tak myslela,no tá pani od ktorej chcem kupit bufet,mi povedala,ze budem potrebovat pohostinsku,pretoze budem predávat capované pivo aj liehoviny rozlievat.no neviem.......ako to je presne kto mi to povie na urcito?
mattto
11.04.12,16:29
na 100% ti stačí to, čo sme ti písali
Economic
11.04.12,16:30
Na 100 %
Danielle369
12.04.12,08:52
Opýtaj sa na živnostenskom...je to pohostinská činnosť, pretože ty nebudeš predávať pivo v spotrbitelskom balení ale budeš ho čapovať
blavaciko
12.04.12,09:04
Opýtaj sa na živnostenskom...je to pohostinská činnosť, pretože ty nebudeš predávať pivo v spotrbitelskom balení ale budeš ho čapovať

jedna sa o volnu zivnost 22.2 Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, ako uz spomenuli economic a matto, kedze zahrna "podzivnost" 22.2.2 Príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov - to jest aj capovaneho piva

zakon c. 455/1991 o zivnostenskom podnikani


§ 38Pohostinská činnosť
(1) Pohostinskou činnosťou sa rozumie príprava a predaj jedál a nápojov, ak sa podávajú
na priamu konzumáciu na mieste (ďalej len "predaj na priamu konzumáciu"). Súčasťou
oprávnenia na pohostinskú činnosť je aj s ňou spojený predaj polotovarov alebo doplnkového
tovaru a predaj na priamu konzumáciu podľa odseku 2.


(2) Pohostinskou činnosťou nie je na účely tohto zákona predaj na priamu konzumáciu
a) nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína
a destilátov,
b) zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy,
c) tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých
jedál,
d) jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou
do 10 lôžok.

nikde nie je spomenute ze tieto napoje musia byt v spotrebitelskych baleniach
Danielle369
12.04.12,09:14
Ja sa nehádam....:)...robím 2 bufety=pohostinská činnosť...mimochodom ked sme na východe zriadovali kaviareň, tak živnostenský pýtal odborného zástupcu a zákon nezákon, musel byť..takže ja sa nehádam:)