jopojopojopo@azet.sk
12.04.12,09:42
Ahojte prosím o radu...

Na daňovom úrade mi vznikol nedoplatok 700€ na živnosti. Kedže nemôžem splatiť zavazok naraz dohodol som sa na splátkach 30€ ale bez splátkoveho kalendára ten mi vraj nemôžu vystaviť. Začali voči mne exekúciu a zablokovali mi firemný aj súkromny účet. Vraj po dobu kým nesplatim v celej výške dlh.

Moja otazka znie. Možu mi zablokovať účet alebo zhabať majetok ktorý mam napísaný na firmu? ale nie na živnosť ale na s.r.o. v ktorej som jediný spoločník aj konateľ Ďakujem za odpoveď
blavaciko
12.04.12,09:12
exekutor ti moze siahnut na podiel vo firme, takze ti moze vziat firmu a teda aj jej patriaci majetok... ale este som realne nepocul ze by sa to niekomu stalo...
skontaktuj sa s exekutorom a dohodni si s nim splatkovy kalendar... po urcitom obdobi, kedy budes regulerne splacat ho poziadas o odblokovanie uctov, co on musi potom urobit...


firemny ucet ti zablokoval neopravnene, ak zablokoval ucet sro
Economic
12.04.12,17:02
exekutor ti moze siahnut na podiel vo firme, takze ti moze vziat firmu a teda aj jej patriaci majetok... ale este som realne nepocul ze by sa to niekomu stalo...
skontaktuj sa s exekutorom a dohodni si s nim splatkovy kalendar... po urcitom obdobi, kedy budes regulerne splacat ho poziadas o odblokovanie uctov, co on musi potom urobit...


firemny ucet ti zablokoval neopravnene, ak zablokoval ucet sro

Nedoplatok mu vznikol ako u SZČO. Firemný účet myslí účet ako SZČO nahlásený na DÚ, no okrem toho aj súkromný účet využívaný pre rodinu. (Dobre tomu rozumiem) Toto môžu urobiť, nakoľko SZČO ručí celým svojim majetkom. To znamená mohli by mu siahnuť aj na nehnuteľnosť, hnuteľný majetok a podobne. Ak je spoločníkom v sro, môžu zriadiť záložné právo na obchodný podiel. Takúto exekúciu pre správcu dane vykonávajú pracovníci DÚ vo funkcii exekučného oddelenia. Nie sú to exekútori zapísaní v Komore exekútorov.

A sa mýlim, predpokladám, že ma zadávateľ otázky vyvedie z omylu.

Účet mu odblokujú či jeden či druhý po uspokojení dlžnej sumy.