jiva
12.04.12,11:00
chcela by som sa spýtať. Sro-čka vykázala zisk po zdanení. Keďže má neuhradenú stratu minulých rokov, rozhodla použiť zisk na vykrytie tejto straty v celej sume. Má povinnosť vytvoriť a prerozdeliť prostriedky zo zisku na zákonný rezervný fond, a až zostatok fin. prostriedkov zo zisku použiť na vykrytie neuhr. straty min. rokov, alebo zákonný rezervný fond v tomto prípade vytvoriť nemusí a celý zisk použije na zníženie neuhr. straty min. rokov? Ďakujem
Žabinka
12.04.12,09:26
Ak ZRF nie je ešte vytvorený do sumy podľa spoločenskej zmluvy (alebo obdobného dokumentu), najprv je potrebné urobiť prídel do ZRF, a až zvyšok použiť podľa rozhodnutia VZ.
jiva
14.04.12,11:42
Moc ďakujem..môžem ešte otázočku z inej kapitoly? FO platiteľ DPH podľa §4- štvrťročný platca príjme službu od českej firmy, ktorá je tiež platcom dane v čechách. Dodanie služby by molo byť tam kde je sídlo príjmateľa služby , čiže na Slovensku. Môžem urobiť samozdanenie, čo ma trápi, dočítala som sa,že podať DPH treba do 25.-tého dňa nasledujúceho mesiaca, po mesiaci v ktorom došlo k prijatiu služby. A keď je FO štvrťročný platca DPH , nestačí keď podá daň.priznanie až v rámci štvrťroku? No nemám v tom jasno, nikde o štvrťroku nepíšu... poradťe mi prosím Vás i tak sa jedná o samozdanenie, ale za nepodanie daň. priznania sú tiež pokuty, tak mám strach a rada by som mala jasno pre podruhý raz. Logicky by to malo stačiť štvrťročne, ale radšej by som to mala od niekoho potvrdené. Moc ďakujem....
Tweety
14.04.12,11:44
Moc ďakujem..môžem ešte otázočku z inej kapitoly? FO platiteľ DPH podľa §4- štvrťročný platca príjme službu od českej firmy, ktorá je tiež platcom dane v čechách. Dodanie služby by molo byť tam kde je sídlo príjmateľa služby , čiže na Slovensku. Môžem urobiť samozdanenie, čo ma trápi, dočítala som sa,že podať DPH treba do 25.-tého dňa nasledujúceho mesiaca, po mesiaci v ktorom došlo k prijatiu služby. A keď je FO štvrťročný platca DPH , nestačí keď podá daň.priznanie až v rámci štvrťroku? No nemám v tom jasno, nikde o štvrťroku nepíšu... poradťe mi prosím Vás i tak sa jedná o samozdanenie, ale za nepodanie daň. priznania sú tiež pokuty, tak mám strach a rada by som mala jasno pre podruhý raz. Logicky by to malo stačiť štvrťročne, ale radšej by som to mala od niekoho potvrdené. Moc ďakujem....
Ak je kvartálnym platiteľom, DP podá do 25. dňa po skončení kvartálu.
Len pripomínam pre druhykrát, túto otázku si už mala dať do témy dph.
jiva
14.04.12,12:37
Moc ďakujem, za takú rýchlu odpoveď . Veď kvoli tomu, že som sa opäť prihlásila, že tú moju otázku radšej prehodí. Polepším sa ...ešte raz dík, lebo práve nad tým sedím....Dovidenia