Timicekg
12.04.12,12:09
Dobrý deň prosím o informáciu, v prípade, že prenajímam priestor, určený na reštauráciu som povinná k prijatej platbe za nájom, ktorý mi klient uhrádza, dávať okrem faktúry, doklad z pokladne? PPD už nemôžem používať ak mi to platí v hotovosti?

Ďakujem
veronikasad
12.04.12,10:12
Pri prenájme môžeš prijímať platbu v hotovosti bez ERP. K faktúre vystavíš príjmový pokl.doklad.
Timicekg
12.04.12,10:23
Ďakujem
nikulik
06.11.12,08:37
Ja Vás poprosím o radu ohľadom podobnej otázky. Platíme za prenájom priestorov kaviarne. Majiteľka s nami spísala zmluvu každý mesiac vystaví PPD. Nemusí nám vystavovať každý mesiac faktúru? Stačí na začiatku tá zmluva? Lebo ako píšete vyššie tak príjmovy pokl.doklad nám stačí nemusí byť doklad z ERP. A my vystavíme výdavkovy pokl.doklad? Alebo musime z ERP ktorú mame v kaviarni vystavit doklad?
blavaciko
06.11.12,08:50
Ja Vás poprosím o radu ohľadom podobnej otázky. Platíme za prenájom priestorov kaviarne. Majiteľka s nami spísala zmluvu každý mesiac vystaví PPD. Nemusí nám vystavovať každý mesiac faktúru? Stačí na začiatku tá zmluva? Lebo ako píšete vyššie tak príjmovy pokl.doklad nám stačí nemusí byť doklad z ERP. A my vystavíme výdavkovy pokl.doklad? Alebo musime z ERP ktorú mame v kaviarni vystavit doklad?

pokial je vsetko podstatne uvedene v zmluve, zrejme nie je nutna pravidelna fakturacia.
vydavkovy doklad si vystavite len sami pre seba pri zauctovani operacie
doklad z ERP urcite nevystavujete, pretoze na ERP evidujete trzby (prijmy), nie vydavky. Jedine vydaje evidovane z pokladnice su vybery z ERP, prip. storna nakupov
nikulik
06.11.12,09:22
Ďakujem pekne za radu, veľmi se mi pomohli :)