Kollma
12.04.12,13:19
Dobrý deň,chcem sa opýtať akým spôsobom môže skončiť PP zamestnanca, ktorému bol priznaný ID (75%), kvôli dlhodobej strate zdrav.spôsobilosti nemôže vykonávať svoju doterajšiu prácu a zamestnávateľ nemá preňho vhodné náhradné zamestnanie (posudok lekára), s tým, aby neprišiel o odstupné. §76 hovorí o skončení PP dohodou z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdrav.stav........ Zamestnancovi...........patrí odstupné najmenej v sume, ktorá je násobkom jeho priem.zárobku a počtu mesiacov, počas ktorých by trvala výp.doba podľa §62.
To znamená, že keď zamestnávateľ a zamestnanec uzatvoria dohodu o ukončení PP s uvedením dôvodov popísaných v §63 ods.c, neporuší zamestnávateľ žiaden predpis a zamestnanec môže dostať odstupné aké mu patrí? Alebo musí dať zamestnávateľ zamestnancovi najprv výpoveď podľa §63 ods.c (čomu musí predchádzať povolenie od úradu práce) a hneď spísať aj dohodu o skončení PP ku dňu, keď zamestnanec nechce zotrvať v PP počas výpovednej doby?
Nie je mi to celkom jasné, už som to čítala viackrát, neporadí mi niekto?
Ďakujem
madla
13.04.12,07:01
Môžeš skončiť pracovný pomer dohodou tak, ako píšeš.
Kollma
16.04.12,10:19
Myslíte dohodou podľa §60 s uvedením dôvodov podľa §63 ods.c alebo výpoveď podľa §63 ods.c a potom dohoda?