saskia1003
12.04.12,14:24
Moja firma je plátcom DPH a má povinnosť podávať prehľad a DPH elektronicky. Bola táto povinnosť presunutá od 1.1.2013? Alebo je tento dátum platný len pre firmy ktoré vznikli po 1.4.2012?
veronikasad
12.04.12,12:27
Platí pre všetkých platitelov DPH.
srska
12.04.12,12:32
aký prehľad?
Aljok
12.04.12,12:36
Skôr, prečo len prehľad? :-)
btt12
12.04.12,12:41
a ano, bola presunuta.


Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 9.3.2012 nadobudol účinnosť zákon č. 91/2012 Z. z. zo dňa 29.2.2012, ktorým sa posunula povinnosť doručovania podaní elektronickými prostriedkami finančnej správe vyplývajúca z § 14 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na 1. januára 2013. To znamená, že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami finančnej správe má od 1.1.2013

daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
ástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
ekopo
12.04.12,12:58
a treba ale podotkúť, že súhrnný výkaz DPH len elektronicky.......aj teraz.
srska
12.04.12,13:07
k tomu som smeroval #3 :-)
saskia1003
12.04.12,13:57
aký súhrnný výkaz DPH?.... ja som myslela normálne daňové priznanie daň z pridanej hodnoty...... nejak som sa zamotala.....
veronikasad
12.04.12,14:00
aký súhrnný výkaz DPH?.... ja som myslela normálne daňové priznanie daň z pridanej hodnoty...... nejak som sa zamotala.....
http://www.drsr.sk/NS/data/tlaciva/data/suhrnvyk2010.zip
emogeon
19.04.12,12:01
ahojte poradaci, cize tlacivo na DPH mozem v pohode posielat psotou do kocna r. 2012 ?.....dakujem
srska
19.04.12,12:50
radšej poštou :-)
KEJKA
19.04.12,13:24
áno.
otázka
19.04.12,14:10
Prosím Vás a platí, že keď majú daňové subjekty, ktoré majú uzatvorené dohody o elektr.zasielaní...po 01.01.2012, že stačí DP k DPH a SV zasielať len elektronicky, čiže papierové doručenie do 5 dní odpadá? Ďakujem....
KEJKA
19.04.12,15:04
Prosím Vás a platí, že keď majú daňové subjekty, ktoré majú uzatvorené dohody o elektr.zasielaní...po 01.01.2012, že stačí DP k DPH a SV zasielať len elektronicky, čiže papierové doručenie do 5 dní odpadá? Ďakujem....
po 1.1.2012 na základe dohody, máš na mysli, že dohoda sa uzavrela po 1.1.2012 podľa nových pravidiel .........podávaš cez EZU. Takže iba elektronicky, žiaden krycí list netreba.
Ingrid Ondruskova
19.04.12,15:46
za 1.Q 2012 sme mali export...je potrebné ešte stále podať SV na DÚ??? asi áno...už sme to dávno nerobili /málo exportujeme/...treba podávať len elektronicky? alebo aj na tlačive
klasicky dá sa??
Aljok
19.04.12,15:49
za 1.Q 2012 sme mali export...je potrebné ešte stále podať SV na DÚ??? asi áno...už sme to dávno nerobili /málo exportujeme/...treba podávať len elektronicky? alebo aj na tlačive
klasicky dá sa??
Musíš podať SV. Dá sa iba elektronicky.
Aljok
19.04.12,15:55
Musíš podať SV. Dá sa iba elektronicky.
Keďže si už dávnejšie nepodávala SV len pripomeniem, že lehota je do 20.4.2012.
otázka
19.04.12,16:26
Ďakujem.....
Ingrid Ondruskova
19.04.12,17:37
aj ja ďakujem ...tak to ideme spáchať...
tmhwk
20.04.12,16:00
Máme tú starú dohodu s DÚ. SV som poslal cez eDane, všetko prebehlo v poriadku, zobrazilo sa informačné okno že je to odoslané a správa o akceptácií má prísť "do schránky správ používateľa na Portáli daňovej správy. Odporúčame Vám overiť výsledný stav spracovania dokumentu v aplikácii História komunikácie". Obsah tohoto okna som si ale žial nevytlačil, iba krycí list ktorý sa posiela na DÚ poštou.

V schránke na Portáli však nemám žiadnu novú správu, iba staré potvrdenky z minulosti, keď som SV posielal priamo cez portál. Navyše som zistil, že "aplikácia História komunikácie" sa nachádza v EZU, kam ale ja nemám prístup, nakoľko to je určené len pre ľudí s novou dohodou. Ja mám prístup iba na portál DRSR, ale tam žiadnu Históriu komunikácie nevidím.


Moja otázka: budem mať nejaký doklad o tom že som im to poslal elektronicky, keď si DÚ za päť rokov zmyslí že mu chýba práve tento SV?
KEJKA
20.04.12,16:55
chod na edANE, a klikni na "PODANIE DOKUMENTOV".
v spodnej časti je tlačítko - neviem či hľadaj či zobraz, klikni nan a tam sa ti zobrazia všetky podania aj potvrdenky aj akceptácie.
Ingrid Ondruskova
22.04.12,18:23
aj ja ďakujem ...tak to ideme spáchať...
...tak a sme to spáchali a ešte v lehote do 20.4.:)
ale teraz sa chcem ešte spýtať, či sa treba po novom unúvať bežať do 5 dní na DÚ po razítko k SV....
KEJKA
22.04.12,18:56
...tak a sme to spáchali a ešte v lehote do 20.4.:)
ale teraz sa chcem ešte spýtať, či sa treba po novom unúvať bežať do 5 dní na DÚ po razítko k SV....
ak sa nemýlim, vy máte ešte starú dohodu, nič po novom ste nevybavovali, správne?
tak potom treba bežať a doručiť na DU krycí list.
Ingrid Ondruskova
22.04.12,19:01
KEJKA ďakujem
kubkokubko
22.04.12,22:35
Ahojte priatelia, podala som prvy raz DPH cez EZU, ale zarazila ma potvrdenka v kolonke Kontrolná suma hlavného dokumentu bola asi 30miestna kombinacia malých a velkych pismen a cisel a v mieste elektronicka pečiatka bola neskutocne dlha kombinacia malých a velkych pismen a cisel. Mate to tak aj vy alebo mam problem v mojom PC? Dakujem za vase nazory a poznatky
emma01
23.04.12,04:26
Aj ja to mám tak isto. Tie hausnumerá som mala aj na potvrdenke z podaného DP z príjmu. Celá tá potvrdenka je trošku čudná ...
JankaO
23.04.12,10:27
Pre tých, ktorí žiadali o vydanie identifikátora od 18.4.-20.4.2012 má FR SR odkaz:
cit:
Vzhľadom na technické problémy s vydávaním certifikátu v čase od 18.4.2012 od 10:45 hod. do 20.4.2012 do 10:45 hod. neboli po potvrdení Žiadosti o vydanie identifikátora zasielané spätné maily s linkom na import certifikátu. Vzhľadom k tejto skutočnosti je potrebné aby všetci, ktorí o vydanie identifikátora zažiadali v uvedenom termíne a po schválení žiadosti na Daňovom úrade spätný mail neobdržali, opätovne vyplnili Žiadosť o vydanie identifikátora a doručili ju na Daňový úrad.

Za spôsobené ťažkosti sa ospravedlňujeme.
martina0203
24.04.12,10:06
dobrý deň....
podala som žiadosť a všetko čo k tomu treba dna 13.03.2012... teraz som to mailom importovala.... skúšam sa prihlásiť a nejde to.... robím niečo zlé????

do ID používatela som dala čísla z protokolu OUD osobný účet daňovníka
a heslo som dala to, čo som napísala do importu certifikátu.....

dala som to správne, prečo to nejde?????


Ďakujem Vám
tmhwk
24.04.12,15:07
dakujem. asi som blby, ale v eDane ziadne "Podanie dokumentov" nevidim. kazdopadne, na Portali DRSR sa mi v Schranke sprav objavila na druhy den po podani sprava o akceptacii.
martina0203
29.04.12,17:37
nevie nik prečo mi to asi nejde?????
dobsony
03.05.12,15:57
Taký istý problém mám aj ja, volala som aj na technickú podporu, aj tak neide..niekto??? prosím pomožte nám !!!!! (tech.podpora: pani povedala že skúsi niečo aby som znova skúsila o hodinu...žiaľ ani vtedy neišlo..A teraz ako ďalje?
martina0203
04.05.12,17:21
nechápem to....... niečo zavedú a nejde im to...
srska
04.05.12,17:46
Taký istý problém mám aj ja, volala som aj na technickú podporu, aj tak neide..niekto??? prosím pomožte nám !!!!! (tech.podpora: pani povedala že skúsi niečo aby som znova skúsila o hodinu...žiaľ ani vtedy neišlo..A teraz ako ďalje?


nechápem to....... niečo zavedú a nejde im to...
stručný postup ako sa prihlásiť do ezú: http://www.porada.sk/t183849-p22-ziadost-o-vydanie-identifikatora-dohody-drsr.html#post2030582
Zita5
15.05.12,19:44
Jedna zaujímavosť ...




http://1.1.1.3/bmi/dolezite.sk/pictures/7119.jpgKonateľ zvolenskej eseročky Eura Slovakia František Slivka sa dostal do nečakaných problémov so štátom. Daňový úrad vo Zvolene mu vyrubil päťtisícovú pokutu, pretože daňový výkaz poslal cez iný operačný systém, ako používa štát.
„Vo firme využívame Linux. Keď som chcel mesačný výkaz kvôli dani z pridanej hodnoty poslať cez webovú aplikáciu eDane, neprešlo to,“ povedal HN podnikateľ. Smolu mal v tom, že daniari používali iba operačný systém Microsoft za použitia prehliadača Internet Explorer. Tento systém si však podnikateľ nekúpil a nasledovali takmer trojročné ťahanice s daňovákmi – tí dvanásťkrát jeho sťažnosti zamietli a udelili mu napokon pokutu 5 636 eur. K jeho daňovémuvýkazu sa nedostali. „Obrátim sa na súd, inú možnosť už nevidím,“ hovorí dnes Slivka.
Evidentne však nebol jediný, kto takéto problémy do konca roku 2011 so štátom mal. Dobrou správou aspoň pre ostatných zostáva, že od začiatku tohto roka je práve aplikácia eDane prístupná všetkým operačným systémom.
Finančné riaditeľstvo SR argumentuje znením zákona. Ten totiž upravuje to, že podať daňový výkaz v súvislosti s daňou z pridanej hodnoty sa môže len elektronicky. „Papierovú formu súhrnného výkazu správca dane na základe novely zákona o DPH platnej od 1. januára 2010 nemôže akceptovať, nakoľko to neumožňuje zákon,“ reagovala hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Gabriela Dianová.
Podľa senior partnera v advokátskej kancelárii HMG & Partners Jána Gajana štát nemôže podnikateľov diskriminovať: „Nemôže ich nútiť, aby popri nimi bežnom komerčnom informačnom systéme nakupovali niečo, čo vlastne nepotrebujú,“ dodáva.


Čítajte viac: http://dolezite.sk/Danovy_urad_SR_udelil_pokutu_5636_eur_podnikatelov i_za__96.html#ixzz1uyOxClid
srska
15.05.12,19:50
Zita5
15.05.12,19:53
Ozaj , nevšimla som si , lebo som nebola v tej téme ...
martina0203
24.05.12,18:17
Dobrý večer, potrebovala by som radu.... Firme robí jedna osoba podvojné účtovníctvo a druhá osoba mzdy, samozrejme každá na svojom pc... Ja robím podvojné účtovníctvo a už mám prístup pre túto firmu na elektronické podávanie... ale čo tá, čo robí mzdy???? Robí pre tú istú firmu, len na inom pc.... ako treba teraz postupovať????? Ona musí ísť samostatne si to znova vybaviť, alebo ako?????
KEJKA
24.05.12,18:40
bud budeš podávať za ňu
alebo si sama vybaví prístup. Musíte mať presne vymedzené právomoci, čo ktorá bude podávať.
martina0203
24.05.12,18:51
no tak ja podávam len účtovné veci a ona veci okolo miezd, takže ona potrebuje prístup svoj, aby si to mohla v klude podávať na svojom pc.... takže si to musí ísť vybaviť... áno???
KEJKA
25.05.12,02:52
ano
SilMar Group
25.05.12,09:37
no tak ja podávam len účtovné veci a ona veci okolo miezd, takže ona potrebuje prístup svoj, aby si to mohla v klude podávať na svojom pc.... takže si to musí ísť vybaviť... áno???

Pre každú inštitúciu treba vybaviť samostatný prístup a kto má ten prístup a z ktorého PC je vecou dohody.
Rozalka
28.05.12,18:59
Betina2
11.12.12,09:56
Ahojte, prosím o radu. Chcela som sa zaregistrovať na portáli DRSR pre elektronické podávanie bez použitia zaručeného elektronického podpisu. Avšak pri žiadosti na presmerovanie na vypísanie Žiadosti o vydanie identifikátora a kliknutí na Vstúpte ma presunulo na stránku, kde mi bolo oznámené Finančné riaditeľstvo SR oznamuje všetkým používateľom systému EZU (elektronický zber údajov), že od 1. decembra 2012 bude ukončené vydávanie identifikátorov a elektronické podávanie dokumentov prostredníctvom aplikácie EZU. (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/ezu_koniec.pdf)Ako mam prosím postupovať dalej? Zostáva v platnosti, že platcovia Dph budú mať povinnosť podávať všetky dokumenty a daňové tlačivá na DU elektronicky od 1.1.2013 alebo je termín opäť posunutý? Niečo som čítala, že to má parlament zase schvalovať a posúvať termín ale neviem či to skutočne už aj začalo platiť. A ešte otázočka...ked by teda stále platilo, že od 1.1.2013 platcovia DPH musia všetko podávať elektronicky, týka sa to už aj výkazov a daňových priznaní k DPH za 12/2012 s termínom na podanie v januári ? Ďakujem velmi pekne, nerada by som platila pokutu za takéto veci :(. Totiž v odvolávke k uvedenémiu oznámeniu sa spomínajú len už existujúci používatelia EZU, ale čo noví ? Tí čo sa ešte neregistrovali ? Ako je to s nimi?
Betina2
11.12.12,10:04
Tak našla som toto , dúfam, že takto sa to podarí https://www.drsr.sk/wps/portal/registracia registrácia sa podarila, registračný formulár mám vytlačený a s ním a konateľom teray pôjdeme spísať Dohodu o elektronickom doručovaní na DU, ak správne chápem....čo všetko si máme so sebou vziať?
Andyke
11.12.12,10:08
Katka1010
11.12.12,11:05
neviete nic o tom, ze povinnost by sa mala posunut na 1.1.2014?
srska
11.12.12,11:08
neviete nic o tom, ze povinnost by sa mala posunut na 1.1.2014?vieme, aj sa posúva
Tweety
11.12.12,11:12
stačí len tu trocha polistovať a odpoveď nájdeš
Betina2
11.12.12,11:29
a parlament to kedy schválil? Ja som postrehla len že sa to má prerokúvať...ale potešitelná správa :)
Andyke
11.12.12,17:46
splendida21
12.12.12,12:52
Dobrý deň prajem, prosím Vás o radu, ak nie sme platcovia DPH, lebo sme škola, máme aj my povinnosť podávať mesačný prehľad daní od 1.1.2013 elektronicky? Neviem sa k tomu nikde dopátrať. Ak áno ako sa treba registrovať na elektronické podavanie cez e-dane? Skúšala som ale mi to nešlo nakoľko pýta registráciu na moje meno a neviem kam by som dopísala názov školy. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.;)
srska
12.12.12,12:55
Dobrý deň prajem, prosím Vás o radu, ak nie sme platcovia DPH, lebo sme škola, máme aj my povinnosť podávať mesačný prehľad daní od 1.1.2013 elektronicky? Neviem sa k tomu nikde dopátrať. Ak áno ako sa treba registrovať na elektronické podavanie cez e-dane? Skúšala som ale mi to nešlo nakoľko pýta registráciu na moje meno a neviem kam by som dopísala názov školy. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.;)
nie.
mimotemy a vy nie ste na ulici?
Siporka
17.12.12,08:00
Dobrý deň,

dohoda sa uzavrela po 1.1.2012 podľa nových pravidiel, výkazy môžem ešte stále podávať papierovej forme?
Termín na povinnú elektronickú komunikáciu naozaj posunuli na 1.1.2014, lebo nikde nevydím, ani na stránke DU....
Tweety
17.12.12,08:42
Dobrý deň,

dohoda sa uzavrela po 1.1.2012 podľa nových pravidiel, výkazy môžem ešte stále podávať papierovej forme?
Termín na povinnú elektronickú komunikáciu naozaj posunuli na 1.1.2014, lebo nikde nevydím, ani na stránke DU....
Ak je podpísaná dhoda, tak prečo papierovo? Povinná komunikácia je posunutá. Niekto to tu už je. Aj na stránke FS to je. PS: nevidím.
Siporka
17.12.12,10:07
Ak je podpísaná dhoda, tak prečo papierovo? Povinná komunikácia je posunutá. Niekto to tu už je. Aj na stránke FS to je. PS: nevidím.

Bolo by lepšie papierovo odovzdať, dá sa ešte, alebo už nie v tomto prípade? Na stránke FS som nenašla zákon. /nevidím-iba preklep :)/
11MON04
18.12.12,08:00
Zdravim, takze povinne posielanie vsetkych pisomnosti na DU sa posuva o rok? teda mozem od januara aj nadalej posielat este postou vsetky priznania? samozrejme okrem suhrneho vykazu, ten len elektronicky. Ked mam podpisanu este staru dohodu o doručovani pisomnosti z roku 2010 tak musim aj nadalej posielat krycie listy? moc dakujem za odpoved.
Ivenka
24.01.13,15:08
Ahojte, poprosím Vás o Vaše názory. Podala som Riadne DP k DPH. Chcela som podať Opravné ale podarilo sa mi dať zasa Riadne. Čo navrhujete: zavolať správkyňu či to môže opraviť - čo sa mi veľmi nechce, alebo mám ozaj ešte raz podať Opravné a na tie predchádzajúce sa nebude prihliadať?
Ďakujem.
KEJKA
24.01.13,21:06
Ahojte, poprosím Vás o Vaše názory. Podala som Riadne DP k DPH. Chcela som podať Opravné ale podarilo sa mi dať zasa Riadne. Čo navrhujete: zavolať správkyňu či to môže opraviť - čo sa mi veľmi nechce, alebo mám ozaj ešte raz podať Opravné a na tie predchádzajúce sa nebude prihliadať? Ďakujem.
zhodou okolností sa mi podarilo presne to isté. zabudla som zaškrtnúť "opravné", tak som podala druhý raz riadne.
Ale vyriešila som to presne ako píšeš, podala som to isté znova ale zaškrtla som "opravné".
Som presvedčená, že na tie dve predtým prihliadať nebudú, zoberú do úvahy to opravné. Tak to predsa vyplýva zo zákona.
megyzah
28.01.13,17:56
Dobrý deň, prosím súrne o radu, posielam súhrný výkaz DPH ( po termíne - je mi jasné) na DÚ. Firma má dohodu o spôsobe doručovania elekt. prostriedkami z r. 2010 ( nevedela som o nej ), pričom bola zvolená komunikácia bez zaručeného elektronického podpisu. potrebujem poslať výkaz, cez stránku www.drsr, som sa cez elektronickú komunikáciu prihlásila do systému. Cez podanie dokumentov som si vybrala suhrny výkaz od 1.1.2010 a vyplnila ho, preklikala sa na druhu stranu ale pri odoslani ma stále žiada nejaký overený elktronický podpis. Prosim netusim ako sa pohnúť ďalej.
KEJKA
28.01.13,18:28
chod cez eDane
megyzah
29.01.13,14:33
ka, ďakujem, urobila som to, len neviem či to prešlo, vytlačilo mi také potvrdenie, kde mám napísané, že za môj subjekt bol súhrný výkaz odoslaný a podanie doručené do elektronickej podateľne pod nejakým číslom. Môžem to pokladať za vybavené?
KEJKA
29.01.13,14:37
ka, ďakujem, urobila som to, len neviem či to prešlo, vytlačilo mi také potvrdenie, kde mám napísané, že za môj subjekt bol súhrný výkaz odoslaný a podanie doručené do elektronickej podateľne pod nejakým číslom. Môžem to pokladať za vybavené?
môžeš. Môžeš ísť v rámci eDane na záložku Elektronická podateľňa a tam si daj aktualizuj, ukáže ti zoznam dokaldov - môžeš si vybrať, či odoslaných, či prijatých.
Prípadne zmeň dátum, aby ti to ukázalo celú históriu podaní.
Vpravo dole máš voľbu, môžeš si vytlačiť potvrdenku ale aj komplet podanie.
megyzah
04.02.13,17:08
môžeš. Môžeš ísť v rámci eDane na záložku Elektronická podateľňa a tam si daj aktualizuj, ukáže ti zoznam dokaldov - môžeš si vybrať, či odoslaných, či prijatých.
Prípadne zmeň dátum, aby ti to ukázalo celú históriu podaní.
Vpravo dole máš voľbu, môžeš si vytlačiť potvrdenku ale aj komplet podanie.

Všetko prešlo v poriadku, ale potrebujem doložiť ešte k suhrnnému výkazu DPH na daňový úrad vyhlásenie, keďže máme elektr. registráciu podľa starého zákona. prosím kde si to vyhlásenie vytlačím?
Rozalka
04.02.13,17:46
Všetko prešlo v poriadku, ale potrebujem doložiť ešte k suhrnnému výkazu DPH na daňový úrad vyhlásenie, keďže máme elektr. registráciu podľa starého zákona. prosím kde si to vyhlásenie vytlačím?
tu
zuzana76kely
24.02.13,10:39
Dobrý deň,
vie mi prosím niekto poradiť? Prvýkrát som sa prihlásila do elektronickej podateľne. Všetko som nainštalovala čo bolo treba. Cez stránku ma pustí do systému, ale iba s tlačivami do roku 2011. Cez eDane mi vypisuje, že neplatné ID alebo heslo. Som fakt zúfalá, kedže zajtra je posledný termín.
Lusia Artuková
24.02.13,10:50
mne to tam pise prijate a potvrdene je to teda ok? za 4Q 2012 som podavala elektronicky, za 3Q 2012 som podavala na ich mail + osobne odniest na danovy urad, ale nedavno mi prisla predvolanka ze sa mam dostavit a poznamka bola suhrny vykaz 3Q 2012, co mam teda ocakavat?
tacasina
27.02.13,07:55
Ahojte...nevie niekto ako to je s podávaním všetkých prehľadov, DP, DPH na DU elektronicky ak mám viacej klientov a chcela by som iba 1 konto tak, ako to má Všeobecná zdravotná poisťovňa. Nebaví ma ani zasielanie výkazov na SP, keď musím stále prihlasovať a odhlasovať klientov.

Ďakujem,
SilMar Group
27.02.13,08:07
Ahojte...nevie niekto ako to je s podávaním všetkých prehľadov, DP, DPH na DU elektronicky ak mám viacej klientov a chcela by som iba 1 konto tak, ako to má Všeobecná zdravotná poisťovňa. Nebaví ma ani zasielanie výkazov na SP, keď musím stále prihlasovať a odhlasovať klientov.

Ďakujem,

Zmluva sa viaže na konkrétnu registrovanú fyzickú osobu, resp. jej ID - takže ty si vybavíš jednu registráciu na svoje meno a potom urobíš s každou spoločnosťou zmluvu naviazanú na svoje ID. Keď sa dáva na DU dohoda o elektronickej komunikácii, tam sa uvádza, na koho je naviazaná, kto reálne posiela tieto dokumenty. A potom pri prihlásení na e-dane vidíš všetky firmy, ktoré sú na teba naviazané. Princíp je taký istý ako na VŠZP.
Ivenka
27.02.13,08:09
A na Sociálnej poisťovni treba podať zrušenie plnej moci u ostatných subjektov a potom si daj novú plnú moc k jednému.
tacasina
27.02.13,08:18
Ďakujem...budem si to musieť vybaviť. Viem, že v Dôvere sa to nedá, tam má každý svoju grif kartu.
Ivenka
02.03.13,17:19
Ahojte..podala som DPPO + výkazy, ale som neustriehla a na výkazoch mám dátum K...02.03.2013....mám podať Opravné resp.ešte raz....má toto ten systém...
Ďakujem
KEJKA
02.03.13,17:27
Ano podaj opravne
ivako
03.03.13,10:26
Neviete mi niekto poradiť, či sa dajú poznámky k účtovnej zavierke podať elektronicky? Podala som DP a aj výkazy, ale poznámky neviem podať.
KEJKA
03.03.13,11:15
Len poštou alebo osobne
ivako
03.03.13,12:21
Ďakujem, pekne. Nepotešili ste ma:mee:
pamara
03.04.13,07:38
dobrý deň,
prosím poraďte mi. Dňa 23.02.2012 som uzavrela dohodu s DU o elektronickom doručovaní. No ešte nič som im elektronicky nedoručila, do konca roka 2012 to nebolo povinné. Od 1.1.2013 to už malo byť povinné. Mala som podať DP z príjmu FO elektronicky? Som aj štvrťročná platiteľka DPH aj to mám podávať len elektronicky, či ako to je. Som z toho už magor.
SilMar Group
03.04.13,08:13
dobrý deň,
prosím poraďte mi. Dňa 23.02.2012 som uzavrela dohodu s DU o elektronickom doručovaní. No ešte nič som im elektronicky nedoručila, do konca roka 2012 to nebolo povinné. Od 1.1.2013 to už malo byť povinné. Mala som podať DP z príjmu FO elektronicky? Som aj štvrťročná platiteľka DPH aj to mám podávať len elektronicky, či ako to je. Som z toho už magor.
Len kľud, môžeš zatiaľ všetko podávať tak, ako doteraz. Povinnosť podávať elektronicky sa odkladá na 1.1.2014. A dovtedy to ešte párkrát zmenia, lebo aj tak nebudú mať všetko pripravené.
pamara
03.04.13,09:33
ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď ukľudnili ste ma.