jasaxo
12.04.12,17:11
Dobrý deň. Mám otázku. V roku 2005 som ukončil DPŠ na UK v Bratislave a osvedčenie Špecializačného kvalifikačného štúdia špeciálnej pedagogiky podľa Vyhlášky Ministerstva školstva SR č. 42/1996 Z. z. v MPC Bratislava. Započítanú prax mám 10r. Kolegina študovala presne to iste v tom istom roku (2006), len má na osvedčení napísané špecializačné rozširujúce štúdiu špeciálnej pedagogiky. Jej to štúdium uznávajú tak si môže spraviť 1. atestáciu bez kreditov.
Tak ma zaujíma či je rozširujúce štúdium a špecializačné kvalifikačné štúdium jedno a to isté? *Všade sa píše iba o rozširujúcom štúdiu tak ma zaujíma čí sa môžem odvolať na § 61a ods. 5 zákon č. 390/2011 a to (Pedagogický zamestnanec, ktorý do 31. decembra 2011 získal minimálne päť rokov pedagogickej činnosti a absolvoval rozširujúce štúdium podľa predpisov platných do 31. októbra 2009, môže požiadať o*vykonanie prvej atestácie najneskôr do 31. decembra 2012). Keďže kvalifikačné vzdelávanie vypadáva zo systému kontinuálneho vzdelávania a nahrádza ho rozširujúce štúdium tak ma zaujíma či mám nárok si spraviť 1. atestáciu podľa vyššie uvedeného paragrafu. Je nás viacej čo máme tento problém. Ďakujem za odpoveď.