tibor86
12.04.12,18:03
Zdravím všetkých poraďákov stalá sa mi taká vec potrebujem natiahnúť prípojku vody a elektriky v obci po ceste ktorá patrí pozemkovému fondu a obec ju nemá napísanú na seba. Je mi potrebný súhlas obce alebo nieje potrebný, ked nieje obec vlastník starosta hovorí,že oni musia dať povolenie a nevichádzamé spolu moc dobré. Chcel by som vedieť či je niejaká iná možnosť a či sám starosta môže rozhodnúť o povolení alebo by mali poslanci zastupiteťstva rozhodnúť. Vopred Vám Ďakujem za rady.
draik
12.04.12,19:05
Ak ide o miestnu komunikáciu, správcom je pravdepodobne obec (nie SPF, ten môže spravovať pozemky pod cestou, keďže nie všade sú vysporiadané). Čiže povoľovať rozkopávku by mala obec (starosta).
misoft
12.04.12,19:14
Ako píše draik: pozemok patrí SPF, ale cesta (komunikácia) patrí obci, VÚC, NDS (podľa typu a triedy komunikácie) - komunikácia je vlastne položená (postavená) na pozemku. Teda žiadať správcu a tým je obec (pozemok s tým nesúvisí).

BTW: ak poslanci nevedia, čo patrí obci - na čo potom sedia v zastupiteľstve?
KoxXxo
12.04.12,19:14
Nie je ľahšie pretlačiť pod cestu?
misoft
12.04.12,19:20
Cena 7 - 15€/m - vykopať na oboch stranách jamy, zasunúť lis a tlačiť.
Zadať "pretláčanie pod komunikáciou", "pretlaky popod komunikácie" do Gúgla - vyhodí - nájsť firmu, objednať. Potom sa vys*ať na obecných pajácov.
tibor86
15.04.12,14:50
Ďakujem za rady budem to musiet s ním niejak dohodnúť tá prekopávka popod cestu nieje reálna lebo mne treba kopať cca 120m.
brodozz
15.04.12,15:30
Mam 20 rocnu prax v kopani kolesovymi bagrami,tam kde sa neda kopat krajnica(pokladka vodovod,el.kable,plyn)kope sa cesta (ak je asfalt,musis rezat na sirku lyzice)cca 0,5m od sieti na 100m musis mat suhlas a ak sa neda zabespecit daka obchacka ulice kde sa rype tak ty musis odvazat zeminu mimo, aby bola cesta prejazdna aspon v jednom pruhu.