Majky11
12.04.12,19:05
Ahojte poraďáci...

Potreboval by som poradiť ohľadne prestupu komínovej rúry cez stenu.

V staršom dome idem robiť krb a potreboval by som vyriešiť napojenie dymovodu...

Plán je postaviť komín vonku teda pri nosnej stene, kde by sopúch vošiel cez vybitú dieru do muriva, nakoĺko to je najmenší statický zásah, určite menší ako prebíjať dve deky a viacmenej ani nieje informácia o tom ako boli tie deky robené... Chem napojiť oceľovú rúru do keramického sopúcha a jediná možnosť je, že rúra bude v murive... Prikladám obrázky. Môže to tak byť, a ak áno čo dať okolo nej, vystlať to nobasilom ???

Dom je to starý a je z bieleho a čierneho kameňa...

Vysvetlivky k obrázku :

červenou som znázornil oceľovú rúru v modrom murive... Jedná sa mi o platnosť realizácie a aj o to čo dať okolo rúry...

ďakujem za Vaše názory a odpovede...
220870
12.04.12,17:12
Cez stenu treba dať šamotovú rúru a obaliť sklennou vatou.
Majky11
12.04.12,17:17
Existuje predlžovací diel pre keramický sopúch ??? Nakoľko ten čo je vlastne ako diel vložky je iba pár cm, a ja potrebujem prejsť stenou šírky cca 50 cm a to ešte ku tomu šikmo teda pár cm navyše.

A vatu potom tú dvojdielnu čo ide okolo každej vložky, alebo ste mali na mysli inú vatu ?
arizona
12.04.12,17:33
Na samotovy sopuch nadpoj klasicky ocelovy /nerezovy/ dymovod-bude to vlastne predlzenie dymovodu krb-komin
Majky11
12.04.12,17:56
220870 tvrdil niečo iné, viď príspevok vyššie...
arizona
12.04.12,18:09
nepisem, ze napisaal nieco zle, ja som iba pridala dalsi tip .-)