doktor01
12.04.12,20:38
Ako sa to rieši, keď žiaci odídu po maturitách TJ. (učitelia neučia štvrtákov 4-5 týždňov nakoľko žiaci už zmaturovali). Dnes mi známa povedala, že u nich sa zvažuje, že to budú riešiť úpravou úväzkov Tj. (znížením mzdy) na dané obdobie. Mne to pripadá prinajmenšom zvláštne, pretože sú to prekážky na stane zamestnávateľa (zamestnanec za to nemôže). Ako je to u Vás? Prípadne existuje nejaké usmernenie z MŠ SR.
ivka70
16.04.12,13:53
So znizenim uvazkov by ucitelia museli suhlasit ...to snad ziadny z nich nepodpise.
To je nejaka cudna aktivita riaditela na setrenie penazi ....
GABAZ
17.04.12,11:22
V minulosti som ucila na strednej skole a mala som vela predmetov v konciacich rocnikoch, nikdy nam uvazok nekratili. Ale je pravda, ze niekedy som ucila malo hodin.
gymka
17.04.12,14:06
ja učím teraz 27 hodín týždenne, po odchode maturantov budem mať 14 hodín týždenne a základný plat. je to aj u vás tak?
doktor01
17.04.12,19:10
Nie, zmánej chcu znížiť aj základný plat (zmena na čiastočný úväzok).
V tvojom prípade by si dostala plat len za 14 hod. týždenne.
tictac7
17.04.12,19:39
...akože nie som učiteľ, čo mám proti nim:

1. majú učitelia aj dosť dovolenky navyše
2. chodia aj na výlety, ktoré im de faccto zaplatia žiaci
3. nemajú zodpovednosť, neposkytujú záruku za svoj produkt - toto berte fakt za straaašne prenesené, ale je to tak, žiadne vady na výrobkoch a poskytnutých službách nie je možné uplatňovať, alebo za zle odvedenú prácu.....

- prečo určite nechcem byť učiteľom:

1. každý mi závidí dovolenku navyše, ktorú aj tak trávim doma alebo v škole....
2. chodím na výlety a na každom z nich zostarnem minimálne o 10 rokov, nespím celú dobu zájazdu, vybavujem presuny, robím policajta s kalašnikovom v ruke
3. deti z internetu vedia viac, ako moja 7-zväzková encyklopédia, kde sú údaje statické. Na každej tretej strane učebnice je preklep. Riaditeľ chce odomňa výsledky. Rodič chce odomňa výsledky. Dieťa na mňa serie a povie, že nemusí nič. Má mobil, ktorý ja ani netuším, že existuje, nieto ako sa ovláda a nájde si tam takú vec, že ma do úzkych dostane, nakoľko je to z mojej oblasti, kde však ja, odkedy to učím, už nestíham sledovať zmeny, lebo musím študovať nové knihy, podľa ktorých mám učiť....
4. po maturitách asi dve noci vypisujem vysvedčenia, neviem koľko dní dávam dokopy všelijaké hlásenia, výkazy a neviem čo ešte...
5. hurá, mám asi 7 hodín týždenne, posledné 3-4 týždne, aj zaplatené za to, že sa vzdelávam, aby ma žiaci neprekvapili. Nakoľko je však len jún.....ach, ach, nech robím, čo robím, musím sa učiť aj celú dovolenku, aby ma v septembri nedostali....

...naozaj nie som učiteľ a nechcem sa ich zastávať..... Toto je len moja úvaha o nich.

...skôr než sa do nich pustíte:
- 5 rokov som pracovala vo verejnej správe a 5 rokov v samospráve, 13 rokov v súkromných spoločnostiach. Všade sú ľudia takí aj takí. Vo všetkých týchto firmách som poznala ľudí, čo sa len ponevierali s jedným papierom v ruke od jedného kancla do druhého, prípadne so šálkou kávy na chodbe predebatili celý deň a ľudí, ktorí nevedeli, kde im hlava stojí - a keď v práci neboli, aj to cítiť bolo..... a tak je to aj medzi učiteľmi. Sú aj takí, aj takí. Učiteľom, čo sa našli v skupine, prečo ním nechcem byť, ďakujem, že sú a hlavne, že som bola ich žiačkou :)