mshop
12.04.12,21:35
Ahoj.

Mám jednu otázku... Mám e-shop fungujúci na Slovensku...
Musím mať pre česko nastavené iné obchodné podmienky ako pre Slovensko alebo platí že platia obchodné podmienky štátu, kde má internetoví obchod sídlo?
mshop
15.04.12,08:31
Nikto nepomôže?
mercdok
15.04.12,12:21
Slovenske ... s tym, ze dane specifika pre CR /napr.postovne+balne, sposob a dobu dorucenia tovaru/ stanovis v samotnych obchodnych podmienkach.
profesional
17.04.12,06:54
Tu je potrebne za zamysliet nad tym ze ako na to pri zohladneni komunikarneho prava.
Co sa tyka casti pravnej subjektivity, registracie spolocnosti, danovych zalezitosti v rozsahu dane z prijmov, tak ta cast Vseobecnych obchodnych podmienok musi byt v zmysle pravneho poriadku krajiny, kde je spolocnost registrovana, prip. prostrednictvom ktorej organizacnej zlozky vykonava podnikanie.
Co sa tyka spotrebitelskych prav a vztahu k spotrebitelovi a jeho pravam, musia byt Vseobecne obchodne podmienky nastavene pre kazdu krajinu osobitne podla toho do ktorej krajiny predavas. Nakolko spotrebitelske zalezitosti sa riadia vzdy pravnym poriadkom sidla spotrebitela.
Co sa tyka DPH a spotrebnych dani, tak tam sa riadis spolocnym komunitarnym pravom ktore ustanovi pre prislusne dane konkretny pravny poriadok.
Takze ak chces predavat do viacerych krajin EU, pre kazdu krajinu musis mat osobitne zostavene Vseobecne obchodne podmienky.
A vzdy pojde o kombinaciu minimalne 3 pravnych poriadkov.
mercdok
17.04.12,08:15
Z coho vychadas, ze "spotrebitelske zalezitosti sa riadia vzdy pravnym poriadkom sidla spotrebitela" a nie legislativou sidla predajcu. Nikdy som sa nestretol s tym, ze by mal nejaky anglicky alebo iny zahranicny eshop z europskej unie, osobitne uvedene podmienky predaja pre kazdu krajinu.
profesional
02.05.12,13:51
Nestretol si sa s tym preto, lebo vela obchodnikov spotebitelske pravo ignoruje, resp. Velka Britania si z tohto pravidla vykopala v Bruseli vynimku.
mercdok
03.05.12,13:13
Poprosim o odkaz na na prislusnu EU legislativu. Dakujem.