JanaF
09.02.06,14:05
Milí poraďaci mám takýto problémik a to sa stáva iba na Slovensku:) veď to poznáte. Možno som aj tému zle zaradila, ale neviem kam ju zaradiť....
Brat si platí zmluvné poistenie na auto (zakonne poistenie) v allianzi a toto poistenie stale pokracuje ani nebolo prerusene, aj ked sa na Slovensku nezdrziava. Kedze je v zahranici tak si tam kupil auto a chcel by ho tam poistit s tym, aby mu na Slovensku vydali potvrdenie o tom, ze nemal ziadnu nehodovu udalost na Slovensku, to mu v zahranici zaruci, ze bude mat lacnejsie poistnie na auto. Bol aj v spominanej spolocnosti, kde mu povedali, ano je to mozne, napiste si ziadanku a dorucime vam to do 4 tyzdnov ... kedze doba do kedy to mali poslat presla, tak som tam zavolala, ze co je s tym a ta "mila" pani mi oznamila, ze taketo poistenie sa nevydava iba pri ukonceni poistenia a kedze to chce iba preto, aby mal lacnejsie poistnenie, aj tak to nie je mozne vystavit. A ted babo rad... co si o tom mysliet..... Presla som si ich zmluvne podmienky, ale nikde som nenasla, ze sa taketo poistenie na ziadost klienta neda vystavit i v priebehu trvania poistenia, i ked viem, ze viac Slovakov zijucich v zahranici si takto kupili auta v zahranici a poistovna im toto potvrdenie vystavila.
Nemate nahodou s tymto niekto skusenosti... budem vdacna za kazdu radu...
Chobot
09.02.06,13:25
Milí poraďaci mám takýto problémik a to sa stáva iba na Slovensku:) veď to poznáte. Možno som aj tému zle zaradila, ale neviem kam ju zaradiť....
Brat si platí zmluvné poistenie na auto (zakonne poistenie) v allianzi a toto poistenie stale pokracuje ani nebolo prerusene, aj ked sa na Slovensku nezdrziava. Kedze je v zahranici tak si tam kupil auto a chcel by ho tam poistit s tym, aby mu na Slovensku vydali potvrdenie o tom, ze nemal ziadnu nehodovu udalost na Slovensku, to mu v zahranici zaruci, ze bude mat lacnejsie poistnie na auto. Bol aj v spominanej spolocnosti, kde mu povedali, ano je to mozne, napiste si ziadanku a dorucime vam to do 4 tyzdnov ... kedze doba do kedy to mali poslat presla, tak som tam zavolala, ze co je s tym a ta "mila" pani mi oznamila, ze taketo poistenie sa nevydava iba pri ukonceni poistenia a kedze to chce iba preto, aby mal lacnejsie poistnenie, aj tak to nie je mozne vystavit. A ted babo rad... co si o tom mysliet..... Presla som si ich zmluvne podmienky, ale nikde som nenasla, ze sa taketo poistenie na ziadost klienta neda vystavit i v priebehu trvania poistenia, i ked viem, ze viac Slovakov zijucich v zahranici si takto kupili auta v zahranici a poistovna im toto potvrdenie vystavila.
Nemate nahodou s tymto niekto skusenosti... budem vdacna za kazdu radu...

Tá pani v poisťovni má pravdu, podľa zákona o povinnom zmluvnom poistení MV č. 381/2001 § 11 odst. 3) poisťovňa je povinná vydať potvrdenie o škodovom priebehu poistenia do 15 od ukončenia poistenia. Mimo tejto udalosti poisťovňa nie je povinná toto potvrdenie vydať, je to na jej dobrej vôli.

Problémom v takých veľkých poisťovniach je, že sú nepružné. Aj keď im to zákon nezakazuje, nie je na to vytvorený postup a nikto si to nezoberie na zodpovednosť vydanie takého potvrdenia. Prečo by robili niečo navyše. Musíš skúsiť obvolať niektoré útvary na centrále, možno natrafíš na niekoho ochotného, kto ti to vystaví alebo to zabezpečí. Prípadne skús zistiť, či majú nejakého ombudsmana alebo že ktorý útvar vybavuje reklamácie a sťažnosti.
JanaF
09.02.06,13:39
to Chobot:no aspon mohli na to upozornit a nie rovno povedat, ano da sa to.... skusim este nieco, mozno zistim, ze tam mam aj nejakych znamych:) dakujem...
rada
09.02.06,15:58
A to MV, ktoré má poistené v Allianz-SP niekto na ňom jazdí keď brat je v zahraničí ? Ak na ňom dlhšiu dobu nikto nejazdí dá sa požiadať o dočasné vyradenie z cestnej premávky čím nemusí platiť poistné a aj keď sa nejedná o skončenie poistenia tak ako to má na mysli cit§ v prísp. 2 možno by potom také potvrdenie dali.
Alebo ešte existuje orgán Slovenská kancelária poistovateľov, ktorá sa zaoberá práve povinným zmluvným poistením, združuje poisťovne, ktoré sú oprávnené vykonávať PZP a riadi ich. Ich stránka je www.skp.sk.
JanaF
09.02.06,16:17
A to MV, ktoré má poistené v Allianz-SP niekto na ňom jazdí keď brat je v zahraničí ? Ak na ňom dlhšiu dobu nikto nejazdí dá sa požiadať o dočasné vyradenie z cestnej premávky čím nemusí platiť poistné a aj keď sa nejedná o skončenie poistenia tak ako to má na mysli cit§ v prísp. 2 možno by potom také potvrdenie dali.
Alebo ešte existuje orgán Slovenská kancelária poistovateľov, ktorá sa zaoberá práve povinným zmluvným poistením, združuje poisťovne, ktoré sú oprávnené vykonávať PZP a riadi ich. Ich stránka je www.skp.sk. (http://www.skp.sk.)

praveze na tom aute sa jazdi.... asi docasne riesenie nebude riesenim...